Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen egy igazi...

Szerintetek milyen egy igazi csalad?

Figyelt kérdés

Mar mint milyen kivülről, milyen kell legyen a hangulat, a családtagok közötti kapcsolat, legalább mennyi időt kell együtt tölteni? Egyáltalán létezik tökéletes család?

Én 14 éves lány vagyok és ezekre a kérdésekre lennék kiváncsi nagyon megköszönném a válaszotokat:):)


2010. aug. 11. 14:08
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
ám köszi szépen az a sorozat is télleg jó:)
2010. aug. 11. 15:25
 12/21 anonim ***** válasza:

Olyan, ahol minden tag jól érzi magát, tiszteletben van tartva, és kibontakozhat. Pl. az apuka nem pénzkereső gép, az anyuka nem házi cseléd, a gyereknek meg nem csak parancsolgatnak/tiltanak. Együtt is töltenek időt, de mindenkinek önmagára fordítható ideje is van. (ennek érdekében kell egyenlően megosztani a házimunkát) Bizalommal fordulhatnak egymáshoz. Szívesen hívnak vendégeket, kifelé büszkék a családra, szívesen beszélnek a családjukról, mert nem kell hazudniuk, hogy tényleg jó.

29/N

2010. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:

Mindent adj meg a családodnak amit te nem kaptálmeg és tökéletes lesz.

Ne csak reménykedj hidd is el.:D

2010. aug. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

16:47-szívemből szóltál!


számomra is ez lett volna az ideális,de én gyerekként csak verést,szidást és elhanyagolást éreztem. 15 évesen el is jöttem.


fontos az egymás iránt tanúsított tisztelet! anyuka ne azért szüljön,mert csp-t kap meg támogatást,apuka ne cselédnek és prostinak használja az anyukát,anyuka ha a gyerekek nagyobbak igenis menjen el dolgozni ha csak 4 órásban is,és illik rendben tartani a házat!és nem fejőstehénnek kell nézni az apukát!

a hétvégén pedig egy nap igenis a családról kell szóljon,legyen az péntek délután vagy vasárnap délelőtt!

ha gyerek van akkor illik vele néha tanulni,beszélgetni,játszani,nem pedig leültetni a TV elé mert most épp internetezek... nevelni nem úgy kell hogy leiszom magam és laposra verem mert 10kor még nem alszik hanem TVzik. nem lesöpörni a polcot,ha épp a könyv görbén áll és 10 perc vagy verés ultimátumot adni a takarításra...

de igenis meg kell tanítani a házimunkát a gyereknek is,kiskorától kezdve! nekem nem tanították,csak parancsoltak,cserébe az én házam olyan mint egy trágyadomb!

most kell megtanulnom mindent,mikor már háziasszony vagyok egy éve...


bocsi a kis kitérőkért,jól esett leírni,köszönöm a kérdést.


17L

2010. aug. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
az enyém tökéletlen, de nagyon szeretem őket. sokat vagyunk együtt, akkor is, ha már felnőttem.
2010. aug. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én is álmodoztam egy tökéletes családról...

Adott egy apuka, jól kereső munkát végzik, rendes, nyolc órás munkaidőben. Adott egy anyuka, aki napi négy órát dolgozik, reggel elviszi a gyerekeket iskolába/óvodába, délután, hazafelé menet bevásárol, elhozza a gyerekeket, készít egy röpke ebédet majd elkezdi főzni a vacsorát. Segít a gyerekeknek a tanulásban, ha kell, elviszi a kisebbeket a játszótérre, nagyobbakkal elmegy ruhát vásárolni ha szükség van rá, beszélgetnek pasis ügyekről (a csajos ügyek maradjanak sak apa-fia dolgok). Apuka hazajön, megbeszélik kinek milyen napja volt, elbeszélget a fiával, bügyköl valamit, aztán leülnek vacsorázni. Hétvégeken kirándulnak, nyaranta nyaralnak, és tiszteletben tartják a másik dolgait.

Ehelyett? Van egy apukám, aki halálra melózza magát, egy lusta anyám, és egy kedves kis húgom, aki mamáméknál van egész nyáron. Hetente beszélgetünk két mondatot, és már akkor örülök... :(

2010. aug. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
18.08 - nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz gyerekkorod volt! :( Gondolom, a barátodhoz menekültél ilyen fiatalon. Remélem, szeretitek egymást, és jó vége lesz ennek a korai, kényszerű önállósodásnak. És a tanulást ne add fel, próbáld képezni magad, nagyon megbánták azok az ismerőseim, akik nem tették... A ház rendbentartása pedig a háziférfi feladata is, nem csak a háziasszonyé :) És a lány- és fiú gyereknek is meg kell tanítani a házimunkát, csak így lehet egyenlőség, tisztelet a családban. (és a gyerekek majdani családjában)
2010. aug. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a véleményét:):)
2010. aug. 12. 09:43
 19/21 A kérdező kommentje:

én úgy képzeltem el a tökéletes családot hogy van egy apuka és egy anyuka akik szeretik egymást természetesen és van 3 gyerek van egy emeletes házuk egy vagány kocsijuk na meg 2 szép kutyájuk 5 macskájuk :) macska bolond vok:) az apukának menő állása van 8 órás munka az anyukának 4-5 órás munka aztán hazajön megeteti a gyerekeket segit a leckékben és emellett a gyerekekkel közösen kitakaritanak majd az apuka is hazaér a munkából leülnek egyet tévéztni majd az anyuka megcsinálja a vacsorát és mikor vacsoráznak akkor elmesélik hogy mi történt velük ma:):) én igy képzeltem el egy tökéletes családot:) mint a Simpson család cimű rajzfilmben:D


ehelyett van egy mostoha apukám (mert az igazi apukám 2 hónapos koromba ott hagyott) aki reggeltől estig kint robotol a szöllőskertbe a semmiárt ás alcoholista ás van egy anyukám aki reggeltől 5 oráig dolgozik majd hazajön éppen hogy eszik majd megy gyarakra a barátokért és haza hozza őket és kap érte pénzt szóval úgy tűnik felváltott taxisnak:( majd éppen hazaugrik olyan 8 körül kimegy apámért mert h iszik nem tudja hazahozni a kocsit és anyám kell hazahozza majd este 9 kor megjönnek vacsorázunk vagy volt amikor nem is vacsiztunk és aztán fekvés.... és igy telt el 14 év:(( szóval mostmár értitek hogy miért nem anyira jó? :(( azért rosszabb is lehetne:(

2010. aug. 12. 10:00
 20/21 anonim ***** válasza:

:( Sajnálom!

Annyit tudok mondani, a legtöbb embernek nem tökéletes a családja - ráadásul ha van olyan család, ami kívülről túl tökéletesnek látszik, akkor gyakran nem az, csak kifelé megjátsszák magukat... A gazdag családok se mindig boldogok - bár nehéz lenne azt mondanom, hogy a pénz nem boldogít, mert nálunk is folyton a pénzen megy a veszekedés.... :S:S:S

Na de a lényeg, hogy ne hagyd, hogy mindez túlságosan megérintsen. Sokan kibírtak már rossz családi környezetet. Attól a Te személyiséged bontakozzon ki. Zárkózz be a szobádba, meg a lelkedbe.

A nevelőapád bánt benneteket, vagy "csak" az a baj vele, hogy nem dolgozik rendesen, és iszik?

2010. aug. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!