Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha családon belül együtt...

Ha családon belül együtt dolgozik valaki kap "fizetést"?

Figyelt kérdés
Dolgoztál már párod vállalkozásába? Kaptál fizetést, vagy úgy gondolta, hogy nem kell mert vele élsz, megvesz mindent és így nem jár?
2020. dec. 4. 13:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Szüleim vállakozásában dolgoztam, ugyanúgy kaptam fizetést, nyilván más, ha te osztod be.

Ha a párod, akkor is így gondolom, ráadásul mi van, ha valami bejön, szakítás, vállalkozásból kirúgás lesz? Ha nem kap fizetést, egy forintja sem lesz amiből új életet tudna kezdeni.

2020. dec. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ezzel magyon kellemetlen helyzetbe hoz a párod (vagy akié). Így annak ellenére, hogy rászolgálsz, dolgozol, mégis mintha kitartott lennél, nem is értem... mindig kérni kell a pénzt? Ez elég ciki.

Mindegy, hogy páré, családtagé a vállalkozás, dolgozol. Ha elmész máshova ott is kapsz fizut ez így (lenne) korrekt.

2020. dec. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
11%
Onnantól, hogy közös kasszán vagyunk, nem lett volna sok értelme, hogy a kezembe nyomjon havonta egy borítékot...
2020. dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem akkor is kéne adni fizetést, ha együtt éltek. Oké, a rezsi, lakbér stb részét vonja le belőle, de a többiről szerintem az lenne normális, ha te rendelkeznél. Nem tudsz elszaladni egy boltba, mert pénzt kell előtte kérned?
2020. dec. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
Kapok fizetést, hogy ha bármi történik, legyen normális táppénzem, nyugdíjam.
2020. dec. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Apámmal és tesómmal vittünk közös céget, apánk volt a főnök és a többségi tulajdonos. Fizetést és nyereségrészesedést is kaptunk. Sőt, nagyértékű ingatlaneladáskor prémium sportkocsit is.
2020. dec. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16%
Ha dolgozol, alap hogy ingyen.
2020. dec. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Amiért te dolgozol, persze h kapnod kell fizetést. Azt te is osztod be.

Nem tudom, fordított esetben tetszene-e ez a rendszer a párodnak?

2020. dec. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Savlekotő ***** válasza:
74%
Ha ez elnyomó kapcsolat ahol van luxi,de kutyába se tartanak,miért lepődsz meg?
2020. dec. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
Ugyes trükk lenne ha nem s egyesek ki is hasznaljak ha valakit igy elkabit a szerelem. Voltam en is hasonlo helyzetben aldozat amig ki nem nyilt a szemem.
2020. dec. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!