Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elítélitek, megszóljátok...

Ti elítélitek, megszóljátok ha valaki együtt él a szüleivel felnőtt, családos emberként?

Figyelt kérdés

Nem az a kérdés, hogy ti élnétek-e így. Hanem ha látjátok hogy valaki így él, több generáció együtt, akkor arról mit gondoltok.


3 emeletes családi ház, legfelül a 3 unoka, középen az unokák szülei + nappali, konyha részükre, alsó szinten a nagyszülők szintén saját konyhával, nappalival. Külön bejárat a két családnak.


2016. ápr. 19. 09:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Miért kéne elítélnem?
2016. ápr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Őszintén? Engem messze nem érdekel, hogy Horvát Józsi az szüleivel él vagy sem. Mindenki a maga sorsának kovácsa, és ha nekik így jó akkor éljenek boldogan így.

Csak megjegyzem: Külön bejáratú házaknál meg mindegy, hogy az unoka, vagy gyerek lakik a szülők mellett vagy egy vadidegen család.

2016. ápr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem ítélem el. Szerintem senkinek semmi köze ahhoz, hogy más hogy él. Ha nekik úgy jó, éljenek úgy.
2016. ápr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Sok előnye van egy ilyen kialakításnak! Ha normális emberekről van szó, akkor pedig nincs hátránya!

Szerintem tök jó!

2016. ápr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
én és a párom is együtt élünk anyummal...félreértés elkerülése végett ő él velünk és nem fordítva, közösen segítjük egymást, ő elvégzi a házi és a ház körüli munkákat amíg mi dolgozunk a párommal.
2016. ápr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ismerősömék így élnek annyi különbséggel,hogy 2 szintes a ház,alsó szinten a nagyszülők,felső szinten a 2 felnőtt+2 gyerek! Semmi elítélendő nincs ebben
2016. ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy más életébe nem szólok bele. (Az más kérdés, hogy én semmi szín alatt nem vállalnám ezt sem a saját szüleimmel, sem a pároméval.)


Egy esetben szólnám meg: ha panaszkodna valamelyik szülő (leginkább az szokott, aki nem a nagyszülők gyereke, hanem annak párja), hogy mennyi problémája van az idős nagyszülőkkel. Na, akkor megmondanám neki, hogy ez előre várható volt és kár volt sok pénzért így kialakítani a lakhatásukat.

De ha évek óta így élnek és a házaspár mindkét tagja jól érzi így magát, akkor semmi gond.


Szóval működhet ez, csak a gyakorlatban az ilyen együttélések kis része működik normálisan, a döntő többségében nagyon elromlik a viszony.

2016. ápr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Tubarózsa ***** válasza:

Nem. És ha jó a kapcsolat még jó is lehet :)

Anno férjem mikor szétment exével vissza ment anyjához. Albérletbe laktak egyedül maradt, minek fizesse a min 50-60lakbért+rezsit egyedül? Nem is birta. (Ex ment el az új pasijához) anyjának egy kb 1,5szobás panelje van, de inkább egymás mellett laktak.

szóval szerintem jó is lehet, szivesen vissza költöznék mamáékhoz. (Van egy kisház amit megkéne csinálni)

off: nincs itt vmi épitész, v vki aki ért hozzá?

2016. ápr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nem itélem el. nem is szolok bele..nem is érdekel.

viszont ilyen emberekkel alapbol nem barátkozom. ugyhogy semmilyen kapcsoltaom nincs veluk.

2016. ápr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ebben mi az együttélés?? ha városban laknak akkor is sokan így szomszédok egy lépcsőházban.


együttélés az, ha pl közös konyha fürdő.


ez szomszédság. Így legalább tudják ki a közvetlen szomszéd :)

2016. ápr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!