Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu nem akarja hogy lovagolja...

Anyu nem akarja hogy lovagoljak mert szerinte túl veszélyes! De nekem ez a legfőbb vágyam! Mi tegyek?

Figyelt kérdés
2008. nov. 30. 17:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Mondjad neki, hogy már két éves kislányok is lovagolnak! Az én lányaim is úgy fél éve kezdtek lovagolni, a kicsi két éves, a nagy pedig 6 lesz. A hat éves már fel is áll a ló hátán, és eddig még egyszer sem esett le.

A karámban meg, ahol tanulni fogsz, valószínűleg úgyis jó vastag homok van leterítve, és a lovak is jól vannak idomítva. Meg hát ott lesz a kobak a fejeden. Tehát annak az esélye, hogy megsérülsz, nem nagyobb, mint mondjuk ha bicikliznél.

2008. nov. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Nem értek egyet az előzővel. A bicikli nem rúg és nem tapos:)
2008. nov. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

A ló is csak akkor, ha

-rosszul idomított, de ennek egy lovardában(jó lovardában) kevés az esélye

-felhergelik(ez gondolom a kérdező esetében nem lehetséges, mivel nem célja bántani a lovat)

2008. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%
Biztos bennem van a hiba, de én nem bízok egy olyan állatban, amelyik bármilyen zajtól megijjed és kifulladásig fut, irányithatatlanul (WOW micsoda szót hoztam össze :) ).
2008. nov. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Megfelelő helyen nem veszélyesebb, mint a többi sport. Az lenne a legjobb, ha a kiválasztott lovasiskolába magaddal vinnéd anyukádat, hogy ő is lássa, mi történik ott. Általában készséggel körbevezetik az érdeklődőket. Engem 12 éves koromban vittek el nyárra lovasiskolába, utána még évekig jártam lovagolni, sajnos azóta megszűnt a hely és se pénzem, se időm nincs rá. Pedig lovagolni nagyon jó dolog. Amúgy még azt is megemlíthetnéd anyukádnak, hogy terápiás jelleggel még mozgássérült és/vagy értelmi fogyatékos gyerekeket is szoktak vinni, mivel a lovak nagyon barátságos állatok. Természetesen le lehet esni a lóról, én is estem már, de épp úgy egy biciklivel is el lehet esni, az iskolában torna órán a bordásfalról, gerendáról is lepottyanhat az ember. Minden sport jár némi balesetveszéllyel, tény és való, hogy a paci rúgni is tud, de épp ezért szabály, hogy sose állunk a hátsó lába mögé. Ha betartod a szabályokat, akkor nem lesz semmi bajod. Egyébként mellékesen megjegyzem, hogy én egymás után négyszer estem le ugyan abban a kanyarban a lóról, és csak röhögtem rajta, hogy már megint :) Nem véletlenül van vastag homok (amúgy nálunk még csak nem is homok volt, hanem puha föld).
2008. nov. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

A harmadik lehetőség:

- fél.

Volt film egy olyan lányról, aki most tolószékben van. A lova húzta a földön pár száz métert.


Ettől még mehetsz lovagolni - de nagyon gondos legyél. Nem kell 2-3-szor téveszteni egy súlyos eséshez. Elég egyszer.

2008. nov. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Ez a fickó nem mögé állt :)

[link]

2008. nov. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Leszavazzátok a válaszomat, de miért? Ha a hírekben látjátok, hogy valaki nyaktól lefelé lebénult lovasbalesetben azt is ilyen könnyen veszitek?
2008. nov. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Második válaszolónak: zanyáltál már el úgy emberesen biciklivel? Mert lehet, néha még rosszabb, mintha lezúgnál a lóról. :P

A lovaglás sem veszélyesebb sport, mint a többi. Ezzel az erővel ne teniszezzen senki, mert mi van, ha eltalálja egy 100 km/h-val süvítő labda, ne ússzon, mert mi van, ha görcsöt kap, és megfullad, ne fusson erdőben, mert bármikor rádőlhet egy fa, ne síeljen, mert elesik és beveri a fejét egy kőbe...

Mindegyikre van példa, de attól még hülyeség azt mondani, hogy egyáltalán ne csinálja...

2008. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem varj, amig nagykoru leszel! Utana kedvedre uzheted ezt a sportot. A lovaglas a veszelyes sportok koze tartozik, pl. a sielessel egyetemben. Varj, es ne veszekedj, anyukad felt, es jot akar neked. Nehez igaz eldonteni, hogy mikor tesz egy szulo igazan jot, hiszen lehet, hogy te nagyon jo sportolo lennel ebben a lovaglasban. Viszont lehet, hogy megserulnel.

Inkabb varj amig felnosz, es utana elvezd ezt a sportot!

2008. nov. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!