Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszéljek én vele? Van ehhez...

Beszéljek én vele? Van ehhez egyáltalán közöm?

Figyelt kérdés

Szóval lehet,hogy hosszú lesz! A helyzet nagy vonalakban: apósom 3 éve meghalt, bizonyos dolgokra kell sürgősen pénz, ezért anyósom eladta a házat. Egyébként is el kellett volna, mert a férjem és a sógornőm már nem lakott otthon, anyósnak hatalmas lett volna a ház. A lényeg,hogy úgy vették meg a házat sajnos áron alul, hogy anyós még kapott 4 évi "lakhatást"! A pénz egy részéből kifizetgette a tartozásokat, a másik fele meg maradt,hogy majd lakást veszünk neki belőle!

Nem sokkal később kiderült,hogy a pénzt papír nélkül kölcsön adta egy barátjának, akinek megszorult a cége. Azt hittem elájulok. Mindezt úgy,hogy nem kérdezte meg a gyerekeit, pedig azért lett volna közül hozzá, hiszen a ház fele após után az övéké volt! Utána gyorsan írattunk a pasival egy papírt,hogy legalább nyoma legyen,hogy odaadta. Nem is a pasival van a gond, valóban régóta barátok, csak ennek már lassan két éve és nem akar a cég helyre rázódni. Sőt, egyre rosszabb lesz, tele van hitelekkel. A 4 év jövőre letelik, anyósnak költözni kell, pénz lakásra meg sehol. A férjem barátja, amikor most meg tudta, azt javasolta,hogy mindenképpen beszéljünk mi a pasival,hogy hogy áll az ügy, mert anyós szinte nem is mondd semmit,csak hogy baj van. Én még azt is el tudom képzelni,hogy a pasi nem is tudja,hogy ezt tulképpen anyós lakásának az ára. A férjem is tudja,hogy beszélnie kellene neki is a pasival, de kellemetlennek érzi. Ezt megértem, de több millió forintnál szerintem már nincs olyan,hogy kellemetlen. Eszembe jutott,hogy beszélek vele én. Jóban vagyunk valamennyire. De tudom,hogy anyósom nagyon megharagudna rám. De megbolondulok ebben a tehetetlenségben. Próbáljam a férjem rábeszélni és esetleg ketten beszéljünk vele, vagy ha nem lép senki, lépjek én?


2011. jan. 11. 10:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha a helyedben volnék, én a férjemet próbálnám "aktivizálni", hogy beszéljen anyukája barátjával. Gyakorlatilag, mivel a férjedről, és annak családjáról van szó, van hozzá közöd, de elvileg nem. Jobb, ha a férjed intézi ezt, még az is jobb, ha te is ott leszel, ha beszélnek, de szerintem egyedül ne...

2011. jan. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sok hasonló esetet láttam már.Hogy valaha is megkapjátok a pénzt , arra nagyon kis esély van ebben a felállásban.
2011. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi! Hát igen, valóban a férjemet kellene rávenni, hogy akkor legalább együtt! Valamit tényleg csinálni kell, mert anyós semmit nem mondd!

Ja az igazsághoz hozzátartozik,hogy mi fogunk neki kölcsön adni majdnem 4 milliót, hogy legalább önereje legyen a lakáshitelhez, ha nem lesz meg addig a pénz!

2011. jan. 11. 10:13
 4/14 anonim ***** válasza:

*azért lett volna közül hozzá, hiszen a ház fele após után az övéké volt!


Jog szerint igen, de ha van lelkiismeretetek, pontosan tudjátok, hogy semmi közötök a pénzhez abból a szempontból, hogy ők dolgoztak meg érte egész életükben.

Sajnos ez viszont nem változtat azon, hogy a pénzt nem igazán fogjátok már látni szerintem, az anyósnak meg valahol laknia kell, és ez a ti problémátok lesz...

2011. jan. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Na ne már!!!

Vagy nincs hozzá közük, és lakjon anyóspajtás, ahol akar, mert nekik semmi közük hozzá, vagy mégis van, mert egy család, és akkor az örökségükhöz is közük van, meg ahhoz, hogy drága jó anyuka egy kézmozdulattal elherdált mindent, amiért egy élten át dolgoztak.

És mint szülő gondolom úgy, hogy nem a haver boldogulásáért dolgoztak le egy életet, hanem hogy legyen mit hagyni a gyerekikre, ha egyszer már nem lesznek.

2011. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen, de 4 millióért, meg a férjem dolgozott meg! SZóval ebbe most ne menjünk bele! Meg ha már kölcsön adta, akkor kölcsön adta. Szimplán azért szeretnék beszélni a faszival, mert azért még neki ott van a két szintes jó környéken lévő háza, és igaz,hogy lizinges, de egy akkora kocsija, hogy alig fér be vele az udvarba. Lehet,hogy mindene hiteles, de egy,hogy ezt azért jó lenne tudni, meg igazából az sem érdekelne. Akkor adja el, amit tud és ha akár 3 milliót is, de adjon vissza amennyit tud!

Csak mondom, ez a baj,hogy ő szerintem nem tudja,hogy mekkora a baj!

2011. jan. 11. 10:24
 7/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ügyes legyél, ne rágd mindig a férjed fülét ezzel kapcsolatban, de azért gyakrabban hozd fel neki, hangsúlyozva, hogy ez anyukája érdeke, és tele lesz adóssággal idős korára, ha nem segítetek neki.

Húúúúúúú, most meg belegondoltam magam anyósod helyébe. Így viszont nagyon ciki lenne, ha nem én, hanem a fiam beszélne a baráttal. A barátnak is rossz. A legjobb megoldás, ha az anyós beszél, feltárva a helyzetét. Szerintem lakásvásárlás ürügyén is felhozhatná a témát, mert ez még így adja is magát.


Nehogy megharagudj, de szerintem a kölcsönt lehet, hogy nem kellene odaadni az anyósodnak, hanem a lakásvásárláskor átadni.

Persze, ti ismeritek őt, csak nehogy az a pénz is a barát cégéhez kerüljön...

2011. jan. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Na igen,de az az összeg a késöbbi lakhatás megoldására lett volna.Hogy mérges lenne,ha ti beszélnétek vele?És mégis ezt,hogy gondolta az anyós?Odaadja a pénzt kölcsön,holott tudja,hogy mire van félretéve,majd amikor megtörténik a baj nektek kell megoldani?Hát akinek kölcsönadta,és aki nem tudja visszaadni,gondoskodjon a mamának valami lakhatásról.Én ezt kerek perec közölném,anyóssal is és az illetővel is,akit véd.
2011. jan. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ne legyen már ilyen tutyimutyi se az anyósod se a férjed, szerintem beszélj te vele ha már a többiek nem hajlandóak, de vigyél magaddal néhány nagydarab embert hogy hatásosabb legyen
2011. jan. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Hát az a gond, hogy anyósra nem tudjuk rábízni, mert két éve hiába rágjuk a fülét,hogy mi van, mindig csak annyit mondd (ittasan hozzáteszem), hogy ne is kérdezzétek, mert sík ideg vagyok. Na és ezzel lezárjuk! Engem ez is idegesít! Mi az,hogy ne is kérdeznénk. Ha mi fogjuk kihúzni jövőre a sz@rból, akkor az a minimum,hogy tudunk valamit a dolgok alakulásáról!

És igen, tudom,hogy neki lesz kellemetlen,ha a háta mögött beszélünk a baráttal, de két év után valamit tenni kell!

2011. jan. 11. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!