Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire átlagos családosoknál...

Mennyire átlagos családosoknál az elköltözés?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy akik nagy családban vagy akár kisebb de összetartó családban vannak régóta és egyszer úgy döntöttek, hogy elköltöznek és a maguk urai lesznek akár egyedül akár társsal. Mennyire lepődött meg a család vagy támogattak? Volt bűntudatod, hogy ott hagytad őket vagy szerettél már inkább a magad ura lenni? Én nem nagy családos vagyok de családdal vagyok születésem óta és pár éve gondolkozok a külön költözésen, de páran nem támogatják az albit mivel szerintük kidobott pénz lenne meg ilyenek. Nekem jelenleg saját házra nincs és szerintem jó sok évig nem is lesz keret, de már vágyok az önállóságra és a nyugalomra, csendre. Annyira változtak a családtagok szokásai, hogy nekem nehéz manapság ritmust tartani velük, de mégse szeretném őket egyedül hagyni, de saját térre is lenne már szükségem. Barátnőm már elköltözött és sokszor voltam nála így láthattam milyen is egyedül és nekem tökéletes lenne. Csak félek, hogy ezzel szomorúságot adok a családnak, de szerintetek azért erre családosok csak fel vannak készülve hogy az egyik gyerek majd kirepül akár egyedül akár társsal nem? Én egyke vagyok, ezért is félek kicsit, hogy őket magány várja. Amúgy albérletet simán megengedhetek magamnak, mert van fix munkám és fizum de család pár tagja nem támogatja de páran igen. Mit gondoltok? 21 Lány vagyok.

2020. dec. 15. 07:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem írtad volna, hogy 21 éves vagy, olyan 17 körülre tippeltem volna a kérdés alapján. Szerintem kicsit komolyodnod kell, azért ilyen korban már a többségnek tervei vannak. Mit szeretnél, mik a terveid, ez a te döntésed, nehogy gy.k. alapján éld le az életed..
2020. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

9.tényleg megengedhetem magamnak az albit ezzel nincs gond! :)

barinőmet kérdeztem nem vészes de ő a 8.kerben lakik ahova tuti nem mennék ingyen sem :D...nem csípem azt ahelyet.

2020. dec. 15. 12:09
 13/16 A kérdező kommentje:
11szerintem elég komoly vagyok. az hogy írásom alapján ítélsz nem biztos hogy tényleg ilyen vagyok. Terveim vannak komolyak. Mint ugye az albérlet. nekem ez fontos döntés lenne csak még rugózok rajta. Szeretem a szüleimet de magányra is vágyok. Amúgy itthon támogatnak ebben páran ami sokat dob rajta. Mellesleg barátnőm is bátorít ebben. Szerinte is megéri. Főleg azért is jó lenne ez mert régóta vágyam az hogy legyen egy macskám de a családom ki nem állhatja :( utálják a pisiszagát..barátnőmnek van macskája de nekem nem zavarna. Albérletben lehet cicám ha olyat találok ahol engedik. itthon sajnos ezt nem engedhetem meg magamnak.
2020. dec. 15. 12:12
 14/16 A kérdező kommentje:
amúgy köszi a válaszokat. :)
2020. dec. 15. 12:14
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapból nem úgy kell erre gondolni hogy egyedül hagyod őket (pláne ha többen élnek együtt) , vagy hogy elhagyod őket. A felnőtt családtagjaidnak volt lehetősége úgy alakítani az életét ahogy ők akarták. Neked miért ne lehetne? Mert nekik ez nem tetszik?

A különköltözés az alapból egy természetes dolog egy fiatal felnőttnél. A család összes tagjának nem fogsz tudni megfelelni de nem is kell mert ez nem az ő életük hanem a tiéd. Mások az igényeid mint nekik, mások lehetnek a céljaid, vágyhatsz a magányra néha amit otthon nem kaphatsz meg stb. De nem is kell túlmagyarázni egy ilyen természetes dolgot. Az anyagiakon te magad gondolkozz el hogy mit engedhetsz meg magadnak.

Attól még járhatsz haza, látogathatid őket. Tehát nem elhagyni fogod őket örökre, ne így fogd fel. Az hogy nem kedhetsz saját életet azt senki sem várhatja el tőled.

2020. dec. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

15.wow köszi :)

anyagiak miatt nem aggódom. kiszámoltuk barátnőmmel és simán megtudok engedni magamnak egy albit. Sokkal hamarabb lenne szükségem magányra, csendre és elvonulásra mint 30-40 év..addigra becsavarodnék :D.

2020. dec. 16. 04:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!