Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szüleitek is megsértődnek,...

Ti szüleitek is megsértődnek, ha kiderül, hogy bizonyos dolgokban már ti vagytok az okosabbak, bölcsebbek?

Figyelt kérdés
TUDOM, hogy szörnyen gyerekes a kérdés, és azt is tegyük hozzá, hogy most inkább felnőtt emberek válaszát várnám. A kérdést az "ihlette", hogy úgymond összevitatkoztunk szüleimmel egy árián, hogy ez miben is volt. Nem hittek nekem, bár én az ő általuk említett és az én általam mondott darabot is láttam (velük ellentétben), de kigugliztam nekik, hogy tessék itt van. Hát teljesen besértődtek, meg sem akarták nézni. S elgondolkodtam, hogy valójában mindig ilyenek, ha kiderül, hogy "felnőtt fejjel" bizony vannak már dolgok, amiket én tudok jobban. Nálatok is vannak ilyenek? Esetleg példát tudtok mondani?
2014. okt. 25. 20:39
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
*A kérdésben nem tetszik a "bizonyos dolgokban ti vagyok okosabbak, bölcsebbek" rész, de nem engedte kiírni, hogy "ha jobban tudtok vmit". Úgyhogy elnézést, ha ezzel kicsit nagyképűnek hat a megfogalmazásom.
2014. okt. 25. 20:41
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim nem sértődnek meg, pedig van amikor kiderült mégis nekem volt igazam, én jobban emlékeztem vagy tudtam.. Ilyenkor mindig lezárjuk a vitát ami nem is igazán vita, hogy "Jééé, tényleg így van.. "


Nem szokásunk ilyen ügyekben sértődöttet játszani..

2014. okt. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Nekem olyan van, hogyha jobban tudok valamit anyánál, akkor mindig mondja, hogy ne okoskodjak már, mindig okoskodok, de azért hatja a mondandóját, csak épp hülyeséget beszél :D de azért én okoskodok.. :D chh
2014. okt. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Ááá dehogy, olyan nem fordulhat elő, hogy nekem van igazam... Ha igazam van akkor is meg tudják magyarázni, hogy miért nincs. De már jó ideje nem is javítom ki őket semmiben. Megkímélem magam a feszültségtől.
2014. okt. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%

ÚÚÚ az én szülőm odáig elmegy hogy mindenki a saját univerzumában él ezért ne nézzek semminek utána amit mond mert lehet nekem máshogy van...


Meg kérdezema mercury ugye higanyt jelent angolul. Neem az nem. Nézem a szótárat de az higany.. Neem az nem.


....


Nincs értelme... Erengiapocsékolás...

2014. okt. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
A kérdés teljesen jogos, nem gyerekes.
2014. okt. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is ugyanez van. Egyszer apám azt mondja nekem, hogy milyen "szemtelen gyerek vagyok". Én kijavítottam, hogy 34 évesen felnőtt ember vagyok és én is tudok már 1-2 dolgot.

Mondjuk még apám a jobb, anyám nagyon be tud sértődni, még akkor is, ha egy étel receptjét rosszul értelmezi és én merő jóindulatból kedvesen értelmezem neki.

2014. okt. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Rám ilyenkor inkább büszkék.
2014. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Azért kíváncsi lennék, hogy ez a sértődősdi, meg ez az "akkor is nekem van igazam" mentalitás miből fakad.

Általános műveltség hiánya, megfelelő végzettség hiánya? Esetleg simán csak derogál nekik elfogadni, hogy már nem 5 évesek vagyunk és nem ők számunkra már a legokosabbak, legerősebbek, félistenek? Rossz nekik elfogadni, hogy felnőtt emberek vagyunk önálló véleménnyel, tudással?

2014. okt. 25. 21:20
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém elkezd szidni, hogy én rugózok rajta...39 éves nő vagyok, nem egy tini.


Pl, megyünk az utcán, jön egy nagy, sárga, hosszúszőrű kutya. Mire anyám: az egy husky. Mondom, én sem értek túlságosan a kutyafajtákhoz, de az bizony nem husky volt. Erre ő, hogy a nem tudom, kinek, ilyenje volt, s az husky volt. Mutatok neki képet, hogy a husky csöppet se hasonlít sárga, hosszűszőrű kutyára, erre anyám megsértődik, hogy én rugózok rajta...felesleges mondani bármit is neki...

2014. okt. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!