Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy nagyszülőnek nem a kedvenc gyereke gyerekei közül kerül ki a kedvenc unoka?

Figyelt kérdés
2020. dec. 24. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Gyakori. Általában az első unoka a kedvenc vagy az, amelyikkel gyakrabban találkozik.


Ha az első unoka az, amelyikkel gyakrabban találkozik, akkor ott a többi unoka labdába sem rúghat :D Nem azt mondom, hogy, azokat nem szereti majd, de annyira nem fogja, mint a közel lakói első unokát.


Plusz előny, ha lány, azokat is jobban szokták szeretgetni.

2020. dec. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
azt az unokát szeretik jobban akire ők vigyáztak, ők "neveltek" fel, neki adták át az élet bölcsességeit :)
2020. dec. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a kedvenc gyerek gyerekei is nagyobb hangsúlyt kapnak. Például nagyanyám, egy idegentől több kedvességet kaptam, persze más előtt teszi a szépet.
2020. dec. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Megeshet. Nagymamámnak apám volt a kedvenc gyereke, de a kedvenc unokája a lánya (apám húga) gyereke lett, mert ő született elsőnek. :D De engem is nagyon szeretett természetesen, de az első unokájával mégis csak több időt töltött el.
2020. dec. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sztbali válasza:

2 nagymamám van, ahogy az szokott lenni. Az egyiknek(apai) én vagyok a kedvenc. A másiknak(anyai) nem, mert neki a 2 lányától, 3 lány és 1 fiú(én) van. Anyám nem volt a kedvence, de engem valamiért jobban kedvel.


#1 Ha a lány flegma vagy HP akkor biztos nem szeretik jobban.

2020. dec. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
58%
Evolúciós pszcihológia szerint a kedvenc unoka a lány gyereke, mert az biztos, hogy hordozza a nagyszülök génjeit. A fiú gyereke az lehet mástól is, volt, hogy ezekkel nem is foglalkoztak egyáltalán.
2020. dec. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lewega ***** válasza:
67%
Én is nagymama vagyok, 5 unokám van. Nekem nincs kedvenc unokám, mindegyiket imádom. Pedig 3 közülük külföldön él. akik közül a legnagyobbal 2x, a kisebbekkel pedig csak egyszer találkoztam, mert ennyit voltak itthon. De sokat beszélünk velük skype-on. El nem tudom képzelni, hogy egyiket kevésbé szeressem a másiknál. De tudom hogy van ilyen, mert például a nagyanyámnak én voltam a kedvenc unokája. Gondolom ez a 2 húgomnak mennyire fájhatott. Igaz, nálunk anyáméknak is volt kedvenc gyereke, de az nem én voltam.
2020. dec. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Papam mindig lanyt akart , szuletett 2 fia. Apam a kisebb, egesz eleteben ereztette is vele, hogy ot bizony nem szereti ugy mint a masikat. Mert apam helyett lanyt akart.

Aztan megszulettem en, mint lany unoka. Hat imadott , de tenyleg a vilagon a legjobban szeretett.

Apamat mondjuk tovabbra is utalta, es öcsémet is fenntartasokkal kezelte 🤷‍♀️

dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!