Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymama kedvenc unokája? Na,...

Nagymama kedvenc unokája? Na, az nem én vagyok. Nálatok is kivételeznek a nagyszülők?

Figyelt kérdés
Négyen vagyunk unokák, anyukám anyukájáról van szó. Van egy nővérem, 32 éves, meg egy bátyám, ő 29. Ők édestestvérek, én anyukám második házasságából születtem, de a szüleim elváltak. Anyukám húgának van egy fia, 16 éves, nagyszájú, elkényeztetett link kölyök, mégis mindig mindent megkap anyagilag és egyéb módokon is. Mamám ágyba vitte neki a kakaót, és a keze volt a párna, míg a gyerek a barátok köztöt nézte, és szürcsölte szívószállal a kakaót.Csak elüvöltötte magát: Mama, kakaó! És a mama pattant... 4 évesen 50.000 Ft-os elektromos motorja volt, én meg egy kitűzőkészletet kaptam. Nem voltam náluk hétvégente sem, nem hívtak sosem. Mikor szülinapom volt, eljöttek hozzánk, mama kezembe nyomott némi pénzt, aztán elment a nővéremhez beszélgetni, tojtak rám... A bátyám börtönben van, egy hazug gazember, mindenkit meglopott a családban, anyukám egészsége ráment, és mégis minden hónapban küldenek be neki csomagot, kolbászt, szalonnát, hogy ne éhezzen ,,szegény gyerek". Nem a pénzt irigylem, hanem abból van elegem, hogy egy köszöntést sem kaptam tőle az elmúlt években, és nem érdeklem, pedig az össze többi unokáért odáig van. Mindegyikükről van új fényképe, rólam óvodás kori (20 éves vagyok). Miért nem érdeklem? :(

2012. ápr. 17. 15:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A férjem nagymamája folyamatosan a férjemnek panaszkodik, hogy a kedvenc unokája (aki a sógorom) nem hajlandó vele beszélni. Nem is veszi észre a helyzet visszásságát, hogy mennyire sértő lehet ez a férjemnek, hogy minden alkalommal megtudja, nem ő a kedvenc. Igaz, felnőttként kb le se sz*rja, de gyerekként rosszul esett neki, hogy ő mindig csak a többedik helyen volt.
2012. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nővérem a nagymamám kedvence. Csak azért, mert ő lett az első unoka. Le se tojja, nem beszél vele, nem hívja fel stb...Én ápolom, bevásárolok vele, orvoshoz kísérem, fél órákat hagyom beszélni a telefonban, és én nem érhetek a nővérem közelébe. De meg fogok változni! Nem hagyom, hogy az ő agyamentsége miatt én érezzem rosszul magam!
2012. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk apai nagymamámnál apu öccsének a gyerekei voltak a favoritok. Ők bármit csináltak, maga volt a tökély, amire csak ránéztek, nagyi ment és megvette. Egyszer meglobogtatták előttem azt a több ezer forintot ( nem most történt, akkor az nagy pénz volt!), amit a " jó", értsd: nem buktam meg bizonyítványért kaptak. Nekem itt szakadt el a cérna. Elmentem nagyihoz és letettem elé az én bizonyítványomat, amelyben egy négyes volt, a többi ötös: hogy én mit kapok az én tényleg jó bizonyítványomért. Tudjátok mi volt a válasz: neked nem kell ezért különösebben megdolgozni, hugiék ( mindenki így hívta őket a családban, nem tudom miért) viszont keményen tanultak, hogy ne bukjanak meg. Majd össze estem. Gimisként rájöttem: csinálhatok én bármit, nagyi akkor sem fog szeretni. Azóta csak ünnepekkor látogatom meg, kb fél órára. Ja és hallgatom a panaszkodását, hogy hugiék felém sem néznek. Szóval előbb vagy utóbb, de visszanyal a fagyi. Bár ez nem elégtétel, én is mindig vágytam a szeretetére, ahogy te. Tőle nem fogod megkapni, de biztos a te életedben is van olyan, akitől igen! :)
2012. ápr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 7 unoka van, csak egy a kedvenc, ő él a mamával, persze lehúzza ahol csak tudja és úgy beszél általában vele mint ahogy mi a kutyával se! Szegény nagyim skizofrén beteg, volt hogy úgy jött ki a konyhába mintha megakart volna ölni a pillantásával, apukám szólt rá hogy ne méregesse a lányát. Borzasztó rosszul esett mert hónapokig én ápoltam, én főztem neki a kávét, én etettem és én takarítottam rá, mégis letojja az összes unoka fejét kivétel a kis kedvencét!
2012. ápr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én se a kedvenc unoka vagyok. Én le is tojom a nagymamámat. A névnapomat nem tudja megjegyezni (1 évben 1x van, és benne van a naptárban), kioktat hogy mit hogyan csináljak.

Kb 2 napja mikor anyuéknál voltam (nem velük élek hanem a vőlegényemmel) kioktatott telefonon, hogy miért nem hivom őt fel apuéktól.

2012. ápr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem meglepő, de itt még egy válasz, ahol az anyai nagyanyának szinte fontossági sorrendje volt listába szedve az unokáit illetően. Hát, én álltam a lista legalján, pedig nem szolgáltam rá. (jól tanultam, segítőkész voltam, nem kerültem bele balhékba, stb). Most, felnőtt fejjel azért már sok mindent tisztábban látok és nem is tulajdontok neki akkora jelentőséget, mint rég. akkor nagyon rosszul esett és tépelődtem is rajta sokat. kamasz koromban valahányszor mentem hozzá, csak veszekedni tudott velem, zsörtölődött, kritizált, mindig rosszkedvűen és szomorúan mentem el tőle, olyan nyomott voltam, mint akit alaposan fejbevágtak egy baseball ütővel. Megelégeltem a dolgot és ritkítottam a látogatásokat. Néha azért mentem hozzá, de akkor is láttam rajta, h neki aztán kicsit se esik jól látni engem, sőt, néha az volt az érzésem, mintha erőt kellene vennie magán, hogy jó képet vágjon ahhoz, h ott vagyok nála. A pénzzel nálunk is hasonlóképp alakultak a dolgok, mint a korábbi hozzászólók esetében. engem életemben egyszer támogatott kisebb összegű kölcsönnel, míg más unokáit évente többször is kisegítette több százezres tételekkel. Ez a része annyira nem is foglalkoztat. ha ezért nem ad, mert nem szeret, akkor nem is kell. én csak azt tudom jószívvel elfogadni,a mi szeretetből jön. hogy valami jó is legyen a történetben: az apai nagyanyám sosem kivételezett egyik unokájával sem, számomra ő mentette meg a helyzetet. mindannyiunk számára mesebeli nagyi volt, tisztára, ahogy a nagykönyvben meg van írva :)). már nincs velünk, de nagyon sokszor és szeretettel gondolok rá
2012. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nálunk is volt ám kivételezés!!!

Nagymamáméknak összesen 4 unokája van, 1 fiú és 3 lány.

A fiúnak kinyalták a seggét, mert csak...

Mert pénisszel született. Mert a lány az nem gyerek, az csak lány...

Nővéremnek van egy 5 éves lánya.

A mama sose látta.

Gondolom, nem érdekli. Hiszen lány...



28/n

2012. ápr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

apának 2 húga van (féltestvérei). nagyi mindig jobban szerette a lányokat, mint apát.

mikor megszülettem, nagymamám be se jött meglátogatni, mondván ő mos... (???)

kb 2hetes lehettem, mikor képes volt 1utcával arrébb elsétálni, és megnézni az első unokáját.

mikor a következő unokája született, apa kisebbik húgától, ő a kórházban járkált fel-alá...

amikor megszületett az unokaöcsém, ő végre-valahára igazi nagyi lett...

bár igyekezett nem éreztetni, de mindig jobban szerette unokaöcsit, mint engem. a kissrác egy neveletlen kis sz*rházi... már most, pedig cs 6éves...

azóta született még egy lánya, és a másik nagynénémnek 2fia. ők már tündériek. nagyon szeretem őket, de egyszerűen frusztrál az, h látom, h engem sose szeretett ennyire, rólam sose beszélt ilyen büszkeséggel, mint róluk. (12 évvel vagyok idősebb első unokaöcsémnél, nagyon jól tanulok, tanulmányi versenyekre jártam, erős gimiben vagyok nagyon jó tanuló, stb, de egy elismerő szót nem kaptam soha...)

a másik nagynéném kb 40kmre lakik tőle, minden héten egyszer elmegy hozzá, meglátogatni. (a másik vele él) én 3kmre lakom tőle, utoljára 2éve vt nálam...

az vigasztal, h anyu szülei viszont nagyon szeretnek. segítenek, mind anyagilag, mind érzelmileg. nagyon nagy támogatást jelentenek. pedig nagypapám anyu mostohaapja.

2012. ápr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mamámtól múltkor megkérdetze a szomszéd néni, hogy melyik a kedvenc unokája? Mert ő legkisebbik fiút szereti a legjobban . . .

Szegény mama köpni nyelni nem tudott, de elmagyarázta, hogy engem azért szeret, mert én vagyok az első unokája, öcsémet azért mert ő a fiú, unokahúgomat meg azért, mert ő a legkisebb . . . :) Szóval egyformán szeret mindhármunkat.

A másik mamánák ez nem volt sosem kimondva, de nála tudjuk, hogy az unokaöcsém a favorit. kicsik voltunk, mindig könyvet, meg ceruzát, meg füzetet kaptunk (meg zoknit), az unokaöcsém meg szuper játékokat . . . Amióta tudja, hogy nem esszük meg a fehércsokit, azóta csak azt vesz . . .

2012. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szomorú, hogy ilyeneket tapasztaltok Ti is. :( Kicsit vigasztal a tudat, hogy nem egyedi eset vagyok, és nem bennem van a hiba. Jó tanuló voltam és vagyok, teszem a dolgom, mosolygok, szívesen segítek bárkinek, nekem sosem a pénz volt a fontos.

Mamámat ritkán, de meglátogatom, mert stroke-ja volt, nagyon el vannak meszesedve az erei, és annak ellenére, hogy tudom, nem is szeret, a lelkiismeretem beleszól néha a dolgokba, és olyankor meglátogatom. Hiába teltek el évek, a családi ünnepek alkalmával (nekem soha semmim nem volt megünnepelve úgy, hogy összejött a család) mindig szomorú leszek, mert látszik, mennyire nem vagyok fontos. Általában gubbasztok valahol csendben, nézek magam elé, és próbálom elviselni, amit látok... :(

2012. ápr. 17. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!