Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nagyszülők nálatok tesznek...

A nagyszülők nálatok tesznek különbséget az első és a második/többedik unoka között? Vagy van kedvenc/kivételezett unoka?

Figyelt kérdés
Tényleg mindenhol az első unokát szeretik és várják a legjobban, esetleg a legkisebbel kivételeznek?

2020. aug. 9. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Normális embereknél nincs ilyen.
2020. aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Normális értékrenddel bíró családokban ez nem fordul elő.
2020. aug. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van különbség, mert sok az unokatesó. Nyilván a nagyszülőkhöz közelebb áll az az unoka/unokák, amelyiket gyakrabban látják. Pl. az én apai nagyszüleim nevelték félig két unokatesómat, míg engem évente háromszor láttak. Egyáltalán nem lep meg, és őszintén nem is bánt, hogy láthatóan közelebb áll a szívükhöz a két unokanővérem. Hozzám is közelebb álltak anyukám oldaláról a nagyszüleim, mert velük heti kapcsolatban álltunk.
2020. aug. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekkorom tele volt ilyenekkel, szerencsére a saját gyerekeimnél nem vettem észre ilyet egyik oldalról sem.
2020. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb a kedvenc, a többiekkel egyforman banik. Mindig így volt.
2020. aug. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt kedvenc unoka. Ő használta ki legjobban a nagyit.

Anyósom is kivételezik. Mindig lányt akart (magának), így az első lány unoka a minden. Éppenséggel pont az én lányom az, mégse örülök, mert határ nélkül kényezteti, miközben a fiú unokáival "keménykedik".

2020. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tapasztaltam. Mondjuk a sógornőm fia már 12 éves, a mi lányuk másfél. Sok a különbség és egyik fiú, másik lány. De a nagyszülők mindegyiküket ugyanúgy szeretik. A fiút lehet azért, mert ő volt az első, a kicsit azért, mert hát még szinte baba, nehezen jött össze, és hát végre van lány unoka is.
2020. aug. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. aug. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én mamám engem nagyon szeretett, mindig kivételezett velem, külön főzött, sütött nekem gyerekkoromban, pedig évente egyszer találkoztam vele, nyaranként mentem le hozzá nyaralni. Talán pont emiatt is szeretett jobban, mint a közelben lévő unokatestvéreimet. Abban a néhány hétben kellett bepótolnia az egész éves szeretetét. :D


Anyu nagyon várta már az unokáját, teljes lázban volt, amikor bejelentettem. A második unokánál már nem volt ekkora izgalom, mert már volt egy, nem volt benne újdonság, de szerintem egyformán szereti a gyerekeket, talán a lányt jobban, mert kiköpött én gyerekkoromban és imádja a haját csinálni. Anyósom az első szülött unokáját láthatóan jobban szereti, mindig ad neki soron kívül valamilyen édességet, nasit. Különösebben nem veszem magamra, hogy nem akarja a gyerekeimet csokival tömni.

2020. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy néz ki a felállás, hogy miénk a legidősebb (fiú) és az egyetlen lány unoka. Sógoroméké a legkisebb, szintén fiú.

Apósom a lányért van oda (meg vissza), de érthető, mert két fiú gyermek után és egy fiú unoka után már öröm volt egy lány neki.

Anyósomnak a legkisebb a kedvence, de ezen sem csodálkozom, hisz a sógorom mindig nagyobb figyelmet kapott tőle mint a férjem, a sógornőmmel is sokkal jobban megértik magukat mint velem (nemvagyunk rosszaba, de én nem pletykálkodok vele,vagy vihogok állandóan idióta tv műsorokról).

A legidősebb gyermeknek, a fiunknak nagyon rosszul esik ez, mert mindig a két kisebbel foglalkoznak ha együtt vagyunk náluk. Szerencsére ez ritkán fordul elő, hogy egyszerre vagyunk ott.

Anyukaméknál nincs ilyen, mert a mi gyerekeinken kívül nincs más unokájuk, és nem is lesz. Mindketten, mindkettőt egyformán szeretik.

2020. aug. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!