Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista? Vagy csak én...

Alkoholista? Vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az apukám 50 felett van, mindennapi rendszerességgel fogyaszt alkoholt, nem olyan nagy mértékben. Ám az utóbbi időben egyre többet iszik, sőt ezt titokban teszi. De közben mindenki számára nyilvánvaló a családban hogy mit csinál. Próbáltam vele erről beszélni, de csak azt kaptam, hogy ő sokat dolgozik és neki kell ennyi. De szerintem ez már kicsit túlzás. Mit tehetnék ebben az esetben?
2020. dec. 29. 13:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

Semmit nem tudsz tenni, ha anyukád sem tesz semmit. De ha tényleg alkoholista, akkor minden szó kevés.

Régebben vidéken pl. nem tartották alkoholistának, aki reggel és az étkezések előtt megivott egy felest, az étkezés után meg egy pohár bort. Ez volt a normális, mindenkinek volt pálinkája, bora.

Arról nem írtál, hogy mit csinál, ha iszik.

Békésen elvan magával és lefekszik aludni, vagy pokollá teszi a családja életét?

2020. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Aki rendszeresen iszik és nem tud vagy nem akar lemondani róla, az alkoholista.
2020. dec. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem bánt minket meg semmi (szóban szokott, de az nyilván teljesen más), csak nem akarom hogy neki később ebből nagyobb baja legyen. Nyilvan nekünk se jó, de főként az ő érdekeit nézem. Mellé gyógyszert is szed, vérnyomáscsökkentőt.
2020. dec. 29. 13:59
 4/21 anonim ***** válasza:
25%

#3

A vérnyomáscsökkentőnél nem tiltott az alkoholfogyasztás.

Amikkel nem lehet: altatók, nyugtatók, antidepresszánsok, antipszichotikumok.


Nem tudom mennyi idős vagy, de szerintem ne regulázgasd apádat, amíg az iszogatása nem megy a család rovására és nem issza le magát naponta a sárga földig!

Fordított esetben, ha ő cseszegetne valamivel, te nagyon fel lennél háborodva, mert "ne szóljon bele az életedbe!"

2020. dec. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem már függő, hiszen rendszeresen szüksége van az alkoholra a munka miatt. Függőség ellen legjobb a társaság, minél több minőségi idő kialakítása alkohol nélkül, hogy ne érezze úgy csak attól kap boldogságot.
2020. dec. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%
Az én értékrendem szerint, aki rendszeresen iszik, még ha csak egy üveg sört is minden este az alkoholista. A rendszeresség miatt. Én nagyon szigorúan ítélem meg, utálom azokat az embereket, akiknek ennyire szükségük van a napi alkoholra.
2020. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

Aki rendszeresen alkoholt fogyaszt az alkoholista!


Az alkoholizmusnak fokozatai vannak..


1. Alkalmi ivó, aki csak születésnapkor, stb iszik 10% V/V feletti alkoholt maximum 0,5 liter mennyiségig.


2. Kóros ivó: 2-3 Sör vagy hasonló Tv előtt egy héten.

Ilyenfajta hozzáállással "Néha kell egy kicsit lazítani, és akkor mi van, ennyi jár mert megérdemlem".



3. Szinten tartó alkoholista: Minden nap iszik alkoholtartalmú italt 10% V/V felettit is, akár naponta többször is, ezért olyan alkoholtoleranciája van ami miatt nem igazán lesz részeg, nem látszik rajta sosem. A napi folyadékbeviteléből legalább 0,5-2 liter alkoholtartalmú folyadék. Onnan ismerni meg az ilyet, hogyha nem jut hozzá a napi italhoz, akkor depressziós, agresszív, kiszámíthatatlan lesz, illetve remeg az italért.



4. Kontrollvesztő alkoholista: Nem túl gyakran iszik, de havonta legalább egyszer, viszont akkor megállás nélkül filmszakadásig ameddig már nem tud magáról semmit.



5. Az Általános alkoholista: A fentebb felsoroltak keveréke, aki naponta többször iszik szinten tart, de ha szar napja van akkor filmszakadásig kiüti magát, erre pedig bármi okot adhat számára.



6. Extrém alkoholista: Akinek már semmi sem számít, csak az, hogy minden nap részeg legyen, be tudjon rúgni és kiüsse magát.

Nem eszik elég ételt, mindenét eladja, hogy italhoz jusson, nem képes tartani a székletét, vizeletét sem.

Csak akkor tud elaludni, ha elég alkoholt ivott és teljesen kiütötte magát. Az ilyenek ebben a fázisban már hamar meghalnak, mert nem bírja a szervezetük sokáig. Szinte csak akkor nem iszik, ha éppen alszik.



Az alkoholbetegség lefolyása egy hosszú általában több évtizedes folyamat. Az évek alatt fokozatosan észrevétlenül súlyosbodik. Először azt hiszed minden rendben van, aztán később kezded azt hinni, hogy nincs semmi probléma. Megjelenik a gondolkodásban a negatív kód: a minden rendben helyett, a nincs semmi probléma.

2020. dec. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%
Alkoholista, a beleegyezése nélkül semmit nem tehetsz (csak addiktológiai kezelés érhetne valamit), de nem fogja elismerni, hogy segítségre van szüksége, az alkoholisták nem szokták, és lesz neki ebből nagyobb baja, konkrétan belehal. Csak idő kérdése. Vagy már a felmenői is alkoholizáltak, vagy depressziós. Nem tudod megmenteni.
2020. dec. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%

Az alkoholizmus egy függőség, a függőségek pedig nem fekete-fehérek, nincs egy konkrét választóvonal, amin túl már függő vagy. Ez inkább egy spektrum. Szóval nehéz megállapítani, mikor beszélünk függőségről és mikor nem.


Másrészt nem tudom, mi számít nálad "nem olyan nagy mértéknek", de sok alkoholos italnak vannak jótékony hatásai kis mennyiségben, pl. napi max 1 deci jó minőségű vörösbor jót tesz vérszegénység ellen, stb.

2020. dec. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
5%

8/


Egyszerűen kellene egy "törvényi rendelet" a három csapás elvén.


Akit részegség miatt 5 éven belül harmadszorra is elő kell állítani rendőrségen és vele szemben eljárást kezdeményezni, azt kötelező mélyaltatásba helyezni 2 évre, majd 1 év rehabilitációra.



De ahol tart ez az ország jelenleg, most amikor kijárási tilalom van este 8 kor, aztán még a kátyúzásokat se hajlandóak megcsinálni a fővárosban (pedig most aztán lehetne, mert meleg is van hozzá), ez csak egy utópia marad.


Az lesz az igazi nemzeti szégyen, ha tényleg leszakad a Lánchíd.

KamuGerit remélem a lámpavasra lógatják akkor a kedves családjával és pártolóival együtt!

2020. dec. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!