Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista? Vagy csak én...

Alkoholista? Vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az apukám 50 felett van, mindennapi rendszerességgel fogyaszt alkoholt, nem olyan nagy mértékben. Ám az utóbbi időben egyre többet iszik, sőt ezt titokban teszi. De közben mindenki számára nyilvánvaló a családban hogy mit csinál. Próbáltam vele erről beszélni, de csak azt kaptam, hogy ő sokat dolgozik és neki kell ennyi. De szerintem ez már kicsit túlzás. Mit tehetnék ebben az esetben?
2020. dec. 29. 13:43
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

4-es, szépen felvezettem neki a nézőpontomat és rákérdeztem.

2020. dec. 29. 15:17
 12/21 anonim ***** válasza:
19%
Meg nősülsz te is az leszel !
2020. dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%
Tetszik ez az oldal olyan idiótákat keresek mint a #10-es mélyaltatós válasz.
2020. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
49%
Sajnos apukád alkoholista. Azt nem árt tudni, hogy nem fodod megváltoztatni, csak kárt okozol a kapcsolatotoknak ha kóstolgatod.
2020. dec. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
65%

Mondjuk ez túlzás mert vannak emberek akik alkoholisták voltak de mar nem.

Többen mint gondolnád

2020. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
71%

Nekem édesanyám naponta ivott egy-két pohár sört, nem többet és semmi mást.

Édesapám nem minden nap, de hetente többször iszik sört, bort, fröccsöt, vagy valami töményet, mindig csak egy félét. Anyukám halála óta egyébként picit többet, én azt vettem észre.

Az alkohol maga nem okozott problémát a családi életünkben, bár apukám nem élt velünk az utolsó 5 évben, de annak sem az alkohol volt az oka. Mindig józan marad, az, hogy ténylegesen részeg legyen nagyon-nagyon ritka.

Én ezzel mindig úgy voltam, hogy amíg a család élete nem dől romokba emiatt, nem okoz feszültséget, addig nem avatkozom bele. Ez szerintem egy olyan dolog, amibe nem is szabad, mert kapcsolatromboló lehet, főleg, ha egyébként nem árt ezzel senkinek és egyébként jó a kapcsolatod apukáddal. Ezzel inkább akkor érdemes foglalkozni, ha többször is részeg lesz, nem tudja tartani a kontrollt, változik a viselkedése, ilyesmi.

Én addig a helyedben hagynám, bár tudom, hogy jót szeretnél neki, én is volt így ezzel egy időben, de végül nem firtattam, mert feszültséget okozott.

2020. dec. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

13/



Idióta vagy te barátom, a hetes választ is én írtam.


Talán neked is le kéne húznod egy félévet a rehabon önkéntesként, talán te is hasonlóan látnál dolgokat azután.

2020. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
59%
A 10-es úgy látszik nem tudja, hogy az alkoholbetegségből kényszeresen senkit sem lehet kigyógyítani, csak ha maga is akarja.
2020. dec. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
73%
Ja és olyan sincs, hogy "törvényi rendelet", de sebaj.
2020. dec. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem bárki, aki végigkísérte egy alkoholista életútját a kezdetektől a végig (ami opcionálisan lehet a gyógyulás, teljes lecsúszás vagy halál) az többet nem etethető meg azzal a bullshittel, hogy az alkoholizmusnak van "elfogadható" mértéke. Az egész egy lejtő. A lejtőnek van eleje, meg vége, de a vége mindig ugyanaz. És csak az változik, hogy mikor találja ki az illető, hogy nem akar továbbmenni a lejtőn. Van, hogy pár hónap, van hogy évek. De az alkoholizmus vége mindig és elkerülhetetlenül ugyanaz. És ezt bárki tudja, aki látott már közelről alkoholistát.
2020. dec. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!