Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségeim egyetemist...

Milyen lehetőségeim egyetemistaként, ha a szüleim kitesznek otthonról?

Figyelt kérdés
Kérlek titeket kalkuláljátok bele a koronavírus miatt kialakult helyzetet is.
2021. jan. 2. 13:28
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Kollégiumba sem olyan egyszerű bekerülni, de viszont az lenne a cél. Azt már tudom, hogy egy rakat papírmunkával jár, és a szüleim kereseti igazolására lenne szükség, de tekinthetjük úgy hogy a szüleim már nem is léteznek. Ilyenkor mi a teendő? Ki lehet jelentkezni itthonról? Ha igen, akkor hova jelentkezzek be?
2021. jan. 2. 13:29
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Miért akarnak kitenni otthonról?
2021. jan. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Elmész dolgozni, levelezőn végzed az egyetemet. A keresetedből megpróbálsz olyan albérletet fenntartani, ahol egy lakásban többen vagytok.
2021. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
82%
Azt szokták csinálni hogy az egyetemtől egy viszonylag messze lakó ismerőshöz vagy családtaghoz szoktak bejelentkezni a lényeg hogy minél távolabb legyen az egyetemtől mert az szerint válogatják ki a diákokat a kollégiumhoz. A kollégiumból nem kell hétvégén sem haza menni (én úgy tudom) tehát van hely ahol tudsz aludni...pénzt hogy honnan kerítessz most azt nem tudom
2021. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%
Éhen halsz a saját testedet fogod árulni az utcán
2021. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom hogyan kezdjek hozzá. Ha nem tudok egyszerűen kihez bejelentkezni? Erősen romlott így a szociális helyzetem, és erre lehet ösztöndíjat kapni. Azt hogy a fenébe magyarázzam el az egyetemnek, hogy engem kiraktak otthonról, és az utcán alszom ha nem fogad be a kollégium?
2021. jan. 2. 13:45
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Elmész dolgozni.
2021. jan. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Passzivaltatsz, kozben jelentkezel levelezore, es szeptembertol atmesz oda. Szeptemberig meg ugye dolgozol,berelsz egy szobat valahol. Kollegiumba igy nem tudom, hogy felvennenek-e, a papirmunkat nyilvan annyira nem lehet megkerulni, es csak ugy meg nem osztogatnak ferohelyet. Esetleg ha sirsz egy picit valamelyik hokosnek, hatha megsajnalnak es el tudjak neked intezni, de nalunk erre pl semmi esely, de soha nem lehet tudni. Viszont levelezoskent szerintem nem vagy jogosult a kolira. Gondold at, de nappaliskent iszonyu nehez dolgozni, es enni meg a kolit fizetni valamibol kene. Talan meg diakhitel szobajohet.
2021. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%
elmész egy lakóközösségbe, ott kisebb a lakhatási költség és dolgozol. ahogy azt szokás felnőtteknél.
2021. jan. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
18%
24 éves korodig amíg tanulsz nem tehetnek ki .
2021. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!