Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit adjak anyunak Karácsonyra?

Mit adjak anyunak Karácsonyra?

Figyelt kérdés
Egy idősek otthonában ápolják évek óta (76 éves), mert agyvérzés miatt lebénult a fél oldala, ezért ágyhoz kötött. Eddig mindig hazahoztam Karácsonyra, mert neki az a legnagyobb ajándék, ha itthon lehet velünk, és adtam neki valami apróságot ajándékba. De idén nem tudom hazahozni, mert december közepére babát várok, és ha beindulna a szülés nem hagyhatom egyedül. A párom sem engedi, hogy idén itt töltse anyu az ünnepeket, a baba miatt. Mivel szerezzek anyunak örömöt, nincs ötletem mit adhatnék neki Karácsonyra.
2008. dec. 1. 18:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen megtalálnám a megoldást, hogy hazahozhassam az anyukámat. Nem is tudod mekkora ajándék, ha még van anyukád:( Ha kell, akkor fogadnék valami ápolónőt vagy gondozónőt mellé, de akkor is hazahoznám. Csak megtalálnám valahogy a módját, nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Agyvérzése volt, béna, fogalmad sincs meddig lehet még veled.
2008. dec. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

igaza van az első hozzászólónak, hozd haza!

képzeld el, ha ez lenne az utolsó karácsonyotok egymás nélkül.. szerintem egy életen át nyomasztana a lelkiismeret, ha otthagynád bennt az idősek otthonában. gondolkozz rajta, hogy lehetne megoldani, sok sikert, és jó döntést!

2008. dec. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hozd haza arra a pár napra legalább! Ha a "párod" ennyit sem enged, akkor később a babával vajon mennyire számíthatsz rá? Értesd meg a pároddal, hogy ő a Te anyukad!!!
2008. dec. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Pénzem nincs ápolónőre. :( Beszéltem még azt is a párommal, ha esetleg kitudna a nővérem venni szabadságot, nappal itt lehetne az anyuval. De hallani sem akar róla, mert "kicsi a lakás, és hány embert akarok még ide hozni" . A nővérem azért nem akarja hozzájuk hazavinni, 1.)mert 1 db olajradiátorral fűtik az egész lakást (de azt is ritkán kapcsolják be, mert zabálja az áramot), és anyu fázna; 2.)azt mondja rengeteg tartozása, és kiadása van, a szállítását sem tudná kifizetni (pedig mondtam neki, hogy a szállítását én kifizetném).
2008. dec. 1. 19:05
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát már ne is haragudj, de a párod egy köcsög.

Ő az anyukád és nem egy idegen. Neki ez lenne a legnagyobb ajándék. Mégis mire gondolt a férjed? Majd adtok neki egy pulóvert és kész?

Ha ennyire fafejű, akkor én magam költöznék be a mamához az otthonba. Ő meg maradjon otthon és gondolkozzon azon, hogy ezzel a gesztusával mennyire megbánt téged.

2008. dec. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én az első válaszoló vagyok. Valahogy, nagyon gyorsan tedd helyre a férjedet, ki tudja meddig lehet még veled anyukád. Elhiszem, hogy nincs pénzed ápolónőre, de akkor vond el máshonnan. Pl a karácsonyi ajándékoktól. Jó megoldás a nővéred, ha ott tudna lenni nappal, éjszaka meg meg tudnád oldani, hogy ha beindul a szülés, a nővéred jöjjön oda hozzátok. Én biztos, hogy tűzön vízen keresztülvinném az akaratomat, hogy az imádott anyukámat minél tovább láthassam, meredeken nem érdekelne, mit mond a férjem:(
2008. dec. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%

Igaza van a többeknek, anyukád megérdemli h karácsonykor veletek legyen. Ha a férjed nem egyezik bele az se érdekeljen, old meg valah. akár egy ismerőssel hozasd el, és am az h nem fértek el erre van egy jo mondás "sok jo kishelyen is elfér:)".

Nehgyd h irányítson, állj a sarkadra, bármint mond ne hgyd magad, hisz te döntésed h anyukáddal együtt akarsz karácsonyozni. Ha gondolod írj nekem privit, ha tudk segítek.

Sok szerencsét, puszi

2008. dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb megoldás szerintem, ha szólsz a nővérednek, hogy nappal legyen ott, és éjszaka ha indul a szülés akkor menjen át hozzátok, úgyis Karácsonykor összegyűl a család , legalábbis nálunk mindig televen a ház. Teljesen igazuk van az elöttem szólóknak, pár nap az egész, kibirja a férjed, és ha nem szerintem ott nagy gond van. De a nővéred is kibírni szerintem , hogy pár napig többet fűtsön, nem egy vagyon, és ha nem akkor áplónő, az sem olyan sok egy pár napra, csak nehezen kapnál pont Karácsonyra.Szóval szerintem vidd haza feltétlenűl, és mond a férjednek, hogy bírja ki , hisz csak néhány napról van szó.

Kellemes Ünnepeket és szülést.

2008. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Azon gondolkodom, hogy szeret-e Téged a párod??
2008. dec. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol igy, egy par mondatban nagyon konnyu tanacsot adni, de a "helyzetet" ti tudjatok, hiszen ti eltek benne. Ha karacsonyra nem is, de akkor viszont szules utan (dec. kozepere varod a babat), januarban vidd oda hozzatok. Igerd meg neki, hogy januarban kiviszed az otthonbol magatokhoz, karacsonyra nem tudod megoldani.

Szerintem ha erre is azt mondod, hogy lehetetlen, akkor te sem akarod igazabol ot odavinni hozzatok. Mert dec. szulsz, a ferjed sem akarja, karacsonykor epp hazaertek a korhazbol...szoval tul sok a kifogas, a ferjed is szegyellje magat mellesleg.

Kulonben pedig ajandekot is tudok mondani, bar gondolom megvan mindene a mamanak, de azert itt van par otlet: egy jo minosegu nagyon meleg mamuszka, puha furdokopeny, 2 db szep puha torolkozo, finom desszertek, vagy egy igazi gyapju derekalj az agyba.

2008. dec. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!