Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit adjak anyunak Karácsonyra?

Mit adjak anyunak Karácsonyra?

Figyelt kérdés
Egy idősek otthonában ápolják évek óta (76 éves), mert agyvérzés miatt lebénult a fél oldala, ezért ágyhoz kötött. Eddig mindig hazahoztam Karácsonyra, mert neki az a legnagyobb ajándék, ha itthon lehet velünk, és adtam neki valami apróságot ajándékba. De idén nem tudom hazahozni, mert december közepére babát várok, és ha beindulna a szülés nem hagyhatom egyedül. A párom sem engedi, hogy idén itt töltse anyu az ünnepeket, a baba miatt. Mivel szerezzek anyunak örömöt, nincs ötletem mit adhatnék neki Karácsonyra.
2008. dec. 1. 18:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hát, nem dobtatok fel. Én már sírtam eleget emiatt a férjemnek. Mit tudnék tenni? Váljak el, mert nem engedi erre a Karácsonyra, hogy hazahozzam? Menjek anyaotthonba a gyerekemmel, vagy albérletbe, mert nem tudunk megegyezni ebben a témában? Azt mondja a férjem, majd Húsvétkor hazahozzuk az anyut. De kérdeztem tőle, ha akkor már nem élne, hogy hozzuk haza? Erre azt mondta "erős asszony ő, 100 évig is él". Egyébként rendes ember a párom, eddig mindig számíthattam rá minden téren. Segített anyut a kádba is ki-be emelgetni mikor nálunk volt, pedig alig bírta el. Mellesleg öten vagyunk testvérek, és abban igaza van a férjemnek, hogy legalább 1 alkalommal más is hazavihetné most Karácsonykor.
2008. dec. 1. 20:13
 12/19 A kérdező kommentje:
Beszéltem most telefonon a nővéremmel és mondta, hogy bátyámnál lesz anyu Karácsonykor, és ő is ott lesz velük segíteni. Egy korábbi válaszoló azt tanácsolta, hogy vegyek anyunak fürdőköntöst stb. A köntöst nem tudná kihasználni, mert nem tud felkelni az ágyból, ugyan ez a helyzet a mamusszal. Törülközőből annyi van neki, mint a szemét. A derékalj viszont nem hangzik rosszul, lehet tényleg azt fogja kapni tőlem.
2008. dec. 1. 20:40
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Jol van, orulok hogy megoldodott a kerdes, a batyjad haza tudja vinni anyukadat karacsonykor. Ez a derekalj pedig tenyleg nagyon jo, mi a kisgyereknek vettunk a kisagyba is hasznaltam, de eleg nagy, a szelet beturtem. Egy ilyen kisebb meretet is vehetsz, nem huzos az ara. Aruhazakban lehet kapni, de figyelj, hogy tenyleg igazi gyapju legyen. Most akkor nyugodj meg, es vigyazz magadra es a babadra, szia!
2008. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Az 1 hsz. vagyok. Én is örülök, hogy meg tudtátok oldani a kérdést. Boldog Karácsonyt Anyudnak és Neked, és jó babázást is! Anyukádnak az is biztosan szép ajándék lesz.
2008. dec. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvastam a válaszokat, az jutott eszembe, h hol van ilyenkor a többi testvér?? A férjedet most hagyjuk ki ebből, hiszen miről beszélünk, ha már a saját gyerekei sem akarják őt hazavinni??

Mellesleg pedig a betegszállítás ingyenes, ha az otthonból megigénylik a szállítását, bárhová is legyen az!!

Egyébként örülök h sikerült! Minden jót!

2008. dec. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
A többi testvér tolyik az anyura, a 2 legidősebb gyereke felé sem néz, nem hogy hazavigyék. (Addig volt jó nekik, mig anyagilag, vagy gyerek nevelés szempontjából tudtak rá számítani.) Most, hogy már az anyunak lenne szüksége a gyerekei segítségére, nem számíthat a legtöbbre. Az ottlétére havi 121.000 Ft-ot fizetünk ki, ebben benne van a teljes nyugdíja, a fogyatékossági segélye és a fiatalabb nővéremmel még 20-20 ezer Ft-ot fizetünk bele, hogy kijöjjön az összeg. 6 éve van ilyen állapotban, mikor lebénult 1 évig ápoltam otthon, mellette 4 műszakban dolgoztam, és kézzelfogható segítség nélkül nem bírtam tovább, sem fizikailag, sem lelkileg. Éjjel-nappal hallgattam, ahogy ordított, hogy fáj a karja, lába, de nem tudtam rajta segíteni. 6 hónapig járt hozzá gyógytornász, de tovább még pénzért sem vállalta. Lerajzolta, hogy tornáztassuk. Minden tornáztatás kín volt az anyunak. Az idősek otthonában be is merevedett a fél oldala, mert én sem tudtam napi szinten járni hozzá, hogy mozgassam, ott meg nem volt gyógytornász. A szállításával kapcsolatban: csak az ingyenes, ha kórházba kell szállítani, ezt tapasztaltam. Ha bármikor elakarjuk hozni, nekünk kell megoldani és fizetni a szállítását.
2008. dec. 2. 14:24
 17/19 anonim válasza:

Áldás a szülőkre


Van hely, hol minden kicsi széken

Nevetve ültem egykoron.

S tipegő léptem, gügyögésem

Mosolyt rajzolt az arcokon.


Van ház, ahova tartozom,

Más otthonba sohse térek,

Bármely családhoz, minden házba

Csak, mint idegen, úgy lépek.


Valakiket: a szüleimet

Eléggé meg nem áldhatom,

Valakinek, ha százszor élek

Adósságom le nem róhatom.

2008. dec. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Van hely, hol minden kicsi széken

Nevetve ültem egykoron.

S tipegő léptem, gügyögésem

Mosolyt rajzolt az arcokon.


Van ház, ahova tartozom,

Más otthonba sohse térek,

Bármely családhoz, minden házba

Csak, mint idegen, úgy lépek.


Valakiket: a szüleimet

Eléggé meg nem áldhatom,

Valakinek, ha százszor élek

Adósságom le nem róhatom.

2008. dec. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Szia.Tényleg igaza van az elöttem szolóknak.Kérdezd meg a férjedet,hogy ő mit szólna ha te nem engednéd,hogy az ő édesanyja ott legyen.Valahogy találj ki valamit,mert nemsokára jön a Karácsony.És gondolj édesanyádra ,hogy milyen bántódott lenne ,ha nem tölthetné a gyermekével a Karácsonyt.És bár ne adj Isten ,de ha eljön Anyukád ideje és már csak az utolsó perceket töltheted vele akkor majd te is rájössz és nyomasztani fog ,hogy az utolsó Karácsonyát nem töltöttétek együtt :(

Azért remélem ,hogy megoldod a problémákat a családod között.Sok boldogságot kívánok a gyermekhez.Kellemes Karácsonyt és boldog Új évet. :)

2009. dec. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!