Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni ilyen...

Mit lehet kezdeni ilyen szülőkkel? (hosszú)

Figyelt kérdés

Anyám alapvetően nem rossz asszony. Nehéz gyerekkora volt és sosem talált lelki társat magának, sem apámban, sem barátnőiben. Egyik szülőm sem tapasztalt meg érett, őszinte, felnőtt viszonyt senkivel, otthon mindketten csak gyerekek voltak, és azok is maradtak. Anyám nem tapasztalta meg azt sem soha, mi a nőiesség. Fel tud öltözni ugyan nő módjára, van is ízlése, de a gyengédség, türelem, feltétel nélkül elfogadó szeretet teljes mértékben hiánycikk nála. Helyette az állandó keménység, hajtás, törekvés jellemzi, amit olyan jelszavak írnak le, mint "csak azért is", "már pedig nekem van igazam", "ezt csináljátok utánam", "ne hogy már ne tudjam meg csinálni". Hivatali munkát végez, közepes beosztásban. Apám egyszerű ember, fizikai munkás volt világ életében, nem túl törekvő, nyugudt, csendes életre vágyik, nincsenek extra igényei. Nem egy erős apa karakter, parancsolni, következetesnek lenni, irányítani nem tud. Bölcsességre 58 éves kora ellenére nem tett szert, ebben az egyben hasonlít a nála 3 évvel fiatalabb anyámra. Egyből gondolhatjátok, hogy anyám inkább apás, ő az úr a házban, apám inkább anyás, de ugye egyik sem képes normálisan működni, így tulajdonképpen van 2 szülőm, akik nem teljesen anyák és nem is teljesen apák. :) A nagyobb gond anyámmal van, aki teljesen elvesztette a családtagokhoz való józan viszonyát. Nem fogad el senkitől semmit, semmilyen tanácsot, semmilyen véleményt. Amit a fejébe vesz, abból nem tágít, és nem lehet rábírni jobb belátásra. Nem lehet megkérni higgadtságra, mert ideges lesz, ha valaki nem úgy gondolkozik, mint ő. Nem mérlegel, az érzelmei vezérlik legtöbbször, emiatt döntéshelyzetben nagyon hamar felemeli a hangját és veszekedni kezd. Veszekedés közben teljesen kezelhetetlen, mert nem egyszerűen a szóban forgó témáról vitatkozik, hanem rengeteg érzelmi elemet kever bele. Kikel magából, fenyegetőzik, régi sérelmeket hoz fel, amiken már régen túl kellett volna tennie magát. Ezek a sérelmek gyakran nem is kapcsolódnak logikusan a témához, csak egyszerűen az eszébe jutott róla... Az ilyen veszekedések közben olyan "szálakat" is belekever a vitába, amikkel egyértelműen bántani akarja a másikat. Ahelyett, hogy segítené a probléma megoldását, keresné a konszenzust, inkább felpiszkálja a másikat és nagyobb perpatvart szít. A véleménykülönbség számára tehát egzisztenciális kérdés, nem (csak) a vita tárgya a fontos, hanem külön csatát vív az emberrel. Nem a probléma megoldását keresi, hanem hogy neki legyen igaza, ő nyerjen. Tetézi a bajt, hogy szereti beleütni az orrát mások dolgába, nem enged kibontakozni másokat. Szeret beleszólni a döntéseimbe, mindenért magyarázkodni kell neki, és a legagyamentebb dolgokkal képes gyanúsítani bárkit. Ha egy ilyen vádon kiakadok, akkor természetesen neki áll feljebb, nekem kell magyarázkodnom.

Én most "kirepülés" határán állok, de a keresetem még nem elég ahhoz, hogy fenntartsam az albimat, ezért rászorulok a szüleimre anyagilag. Ez főleg anyámat jelenti, apám keveset keres. Ez azt jelenti, hogy anyám még néhány évig valószínűleg bele fog szólni az életembe. Szerintetek hogyan lehet ezt bírni? Mit lehet tenni? Jelenleg nincs barátnőm, de ha lesz, akkor bizonyára bonyolódnak majd a dolgok.


2010. aug. 14. 14:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Valassz egy masodik munkat. Sok sikert!
2010. aug. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj, nem bántásból mondom, de a te hozzáállásod szerintem nem megfelelő. Nem azt mondom ezzel, hogy nincs igazad, de kizárólag a rossz tulajdonságaikat írtad le, az pedig minden embernek van, mint ahogy jó is.

Ezen infók alapján én azt mondom, őket már senki és semmi nem tudja megváltoztatni, koncentrálj a jó tulajdonságaikra és könnyebb lesz elfogadnod őket.:)

2010. aug. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem , az a legjobb, hogy valahogyan oldd meg, hogy anyagilag ne függj tőle.Persze tartod vele a kapcsolatod, a jó viszonyt, csak ő ne tudjon beleszolni a dolgaidba, legyél önnálló.
2010. aug. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mert a szüleid elég idősek.
2010. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

24 éves vagyok.


Igen, szeretnék mellékállásban találni valamit, csak az a baj, hogy elég speciális a végzettségem, szakmában kis eséllyel találok munkát, ráadásul nem válik el élesen a munkaidőm a szabadidőmtől.


Jó tulajdonságok. Tulajdonképpen a szüleim mindent megadtak nekem korábban, amit fontosanak gondoltak. Úgy értem: ha nem is vetett fel minket a pénz, de éheznünk nem kellett, ruhánk volt, szabadidő tekintetében nem költöttünk sokat. Végül is "rendes" emberek, nem csalnak, nem lopnak és nem hazudnak, személyesen nem bántottak engem (közvetve viszont annál inkább az egymás közti veszekedéseikben), vigyáztak rám, túlzottan is. Szerintem a világról tőlük kapott értékrendem jó, talán kicsit "jobb" is a kelleténél (vagyis picit túl szigorú). Az otthoni anyai "szeretethiánynak" köszönhetően önállóbb, talpraesettebb lettem. Legjobban azért tartozom hálával, hogy engedték kibontakozni az érdeklődésem és a tehetségem. Összességében tehát "praktikus", az élet kihívásaira felkészítő alapokért vagyok hálás.

2010. aug. 14. 15:15
 6/15 anonim ***** válasza:
44%

Ha najd te is családos leszel,nem biztos,hogy másképp fogsz viselkedni!

A szüleid sokat dolgoztak,hogy mindened meglegyen. Elfáradtak a munkában,testileg-és lelkileg is. Más nők anyukád helyében pszihológusnál költik el a pénzüket,anyukád viszont otthon "engedi ki" a gőzt. Ez teljesen természetes,és jobb,mint egy idegen barátnő. Lehet,hogy neked kicsit rosszabb, de nem vagyok abban biztos,hogy jobb anyának tartanád,ha kenné-fenné magát,a szekrénye tele lenne márkás cuccokkal,hogy nőies legyen.

Ne akard megváltoztatni őket,mert úgy sem tudod. Majd az élet még nagyon sok mindenre megtanít téged is.

2010. aug. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Legutóbbinak: bocs, félreértettük egymást. Pont ez az, hogy anyám nagyon is ad a külsőségekre, mondhatni arra ad igazán. Megteremti a "jó család" látszatát, de az nem érdekli, hogy a kapcsolatai harmonikusak legyenek, pedig erre lenne már igazán nagy szükség, ahogy öregszenek.


Persze, nehéz volt az életük, de most akkor legyen az enyém is nehéz? Hisz' nem én tehetek róla...

2010. aug. 14. 15:59
 8/15 A kérdező kommentje:
Anyu jobb helyre nem is tehetné a pénzét, mint hogy elmenjen pszichológushoz. Lenne rá pénz, azt hiszem.
2010. aug. 14. 16:00
 9/15 A kérdező kommentje:
Még valami: biztos, hogy jobb otthon kiengedni a gőzt, mint egy idegennél? Nálunk 6-14 éves koromban apám és anyám is otthon engedte ki a gőzt. Apám pl. részeges volt (már nem jellemző), hazajött, kötekedett, nem lehetett vele beszélni. Folyamatosan ment az anyázás otthon, olyan rágalmakat szórtak egymásra, ami már nekem fájt. Anyám volt, hogy konyhakéssel fenyegette apámat. Ha kettesben voltam anyámmal, akkor azt kellett hallgatnom, hogy mekkora szemét az apám, az apám anyja mekkora szemét, hogyan csalta apám anyámat, hol találta meg a k.rvával (a fürdőszobában), mit viselt a "hölgy" (térdig érő csillogó csizmát), mik apám gyengéi, mennyire gerinctelen, ő (anyám) bezzeg mennyire kiteszi a lelkét értem, belebetegszik a házasságába, tönkremegy értem, ezért aztán ne is legyek olyan "hálátlan", hogy mást gondolok valamiről vagy hogy nem fogadok el valamit egy az egyben anyámtól. Állandóan azt kérdezgette (tőlem, mint 6-14 éves fiától!!!), elváljon-e, mire én hol így, hol úgy válaszoltam, de csak nem vált el, csak szenvedett tovább. Szenvedett, én meg hallgattam, hogy miattam. Akkor most hol is jó kiengedni a gőzt? :/
2010. aug. 14. 16:11
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
Hagyd magad legyőzni (vagy legalábbis higgye ezt), hízelegj neki.
2010. aug. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!