Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni az ilyen...

Mit lehet kezdeni az ilyen ősökkel?

Figyelt kérdés

Úgy neveltek, hogy mondjak mindenre nemet. Azaz, soha nem engedtek el sehova, az idegenekre az mondták, hogy úgyis csak átvernek.


Mostanában kezdek magamhoz térni, már 1-2 csoporttársammal sikerült hosszasabban "beszélgetni" is, ami nálam haladás, tekintve, hogy szinte már egy filmet se merek megnézni a moziban. Nemrég mondtam otthon, hogy az első szakom után el fogom végezni a jogot is, hogy ne egy KFC-ben kelljen gályáznom.


Erre a reakció: nem! meg ne próbáld! Így mindent 50x át kell gondolnom, mielőtt megteszek, de a végeredmény, hogy balfék lettem/vagyok. Most nem kéne hozzájuk szólnom egy szót se?


2011. okt. 29. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezek szerint már nagykorú vagy? Akkor a magad életét kell élned, nem a szüleidét. Persze ez nem könnyű, amíg ők tartanak el...
2011. okt. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Jogdiplomával is már a KFC-be jutsz.
2011. okt. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nos, igen... néha, ha nem akarom, hogy belerondítsanak a levesembe, inkább megtartok magamnak dolgokat.


Joggal KFC-be? Pedig mérnök nem lehetek, mert nem értek sajnos hozzá.

2011. okt. 29. 11:50
 4/11 anonim ***** válasza:
Jogászból RENGETEG van! Évente több ezer jogász ömlik ki a különböző karokról, és a többinek sincs munkája már x éve. Ezt a dolgot tényleg gondold meg szerintem, és ne a szüleid miatt. Menj el egy karriertanácsadó irodába ha nem hiszel nekem, de jogásznak akkr kell menned, ha pl. Édesapádnak jól működő, kialakult klientúrával rendelkező ügyvédi irodája van ahol úgymond biztos helyed lesz. Más helyeken ugyanúgy gályáznod kell jogászként, mint a KFC-ben krumplisütőként. Egy állami hivatalban kb annyira rutin dolgokkal foglalkozik egy jogász, mint amennyire rutin a krumplisütés. Ráadásul sokkal többet nem is kapsz érte. De ez az én véleményem, tényleg ajánlom a karriertanácsadót.
2011. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Te döntésed, Te életed! Ha nem lesznek a szüleid? Akkor mi lesz?
2011. okt. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jelenleg tolmács a végső cél. De abból is sok van. Könyörgöm, mindenből sok van. Ennyi erővel menjen a fiatalság kapálni, vagy kösse fel magát?


Kösz nem. A jelenleg dolgozók is kiöregednek egyszer, elcsapja őket a villamos, stb. Lényegében mindenfelé azt ugatják, hogy nincs szükség a fiatalokra. Hát, akkor a szenilis öregekre sincs. Erről ennyit.

2011. okt. 29. 12:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Kicsit ködös a leírásod....


Engem se engedtek sehova a szüleim soha.Gyakran elszöktem,hazudtam.A mai napig nem bántam meg.Anyámhoz nem kötődöm,apámhoz sem.Örülök,hogy legalább anyagilag meg volt minden és elköltözhettem tőlük 18 évesen jó messzire.Képzeld még egyedül is elmegyek moziba.Nem kell beszámolnom nekik.Elég ha napközben felhívom őket,vagy addig nem indulok el este,amíg nem telefonálnak.És így megúszom a tiltást.(mert még most is tiltanak telefonon is mindentől)Kijátszom őket.Hát ez van.


A következő terv,hogy másik kontinensre utazom diploma után.Szerintem te is költözz el mihamarabb,ha nem akarsz megragadni a sz*rban!

22/N

2011. okt. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én a ködös Albionba megyek, nem kérdés, hogy lelépek innen.
2011. okt. 29. 12:51
 9/11 A kérdező kommentje:
Legrosszabb esetben meg elmegyek valami hajóra pincérkedni. Ha már jól tudom a nyelveket, erre minimum használható.
2011. okt. 29. 12:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha olyan a habitusod, akkor szinte mindegy mi vagy, sikeres leszel. Ha meghunyászkodó kis szürke egér, akkor viszont akármilyen diplomával kiköthetsz egy csicskamunkán. Ha több lábon állsz, az mindenképpen jó. De nem biztos, hogy jogásznak, ügyvédnek való egy olyan, aki gyk-n kérdezni, hogy jaj, mit csináljon a szüleivel. Ha gátolnak, vedd a kalapod és csináld a magad belátása szerint a dolgokat.
2011. okt. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!