Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi jut eszetekbe erről a...

Mi jut eszetekbe erről a vezetéknévről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mit jut eszetekbe először erről a vezeteknevrol hogy Oláh?

Pl: Oláh Monika, Oláh Réka, Oláh Zsuzsanna, szóval "normális* nevek, nem Dzsesszika és társai. Ha pl telefonon beszéltek valakivel, és bemutatkozik úgy hogy" Jónapot Kívánok, Oláh Réka vagyok, és XY miatt telefonálok " rögtön azt hiszitek cigány/roma az illető, esetleg a hang/ beszed alapján ítéltek? Mi jut először eszetekbe róla?

A fenti nevek random nevek, nem a sajátom egyik sem :)

Köszönöm szépen a válaszokat


2021. jan. 15. 15:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
semmi, nem nevek alapjan szoktam itelkezni
2021. jan. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
89%
Nem érzem magam rasszistának, de ettől függetlenül valószínűleg romának/cigánynak gondolnám az illetőt. Ez viszont nem jelenti azt, hogy rögtön általánosítanék és ellenséges lennék vele, voltak/vannak az osztályomban cigányok, olyanok, akik nem tanulnak, lógnak és egyebek, és olyanok is akadnak/tak, akik tanultak, igyekeztek, egyikükkel nagyon jóban voltam
2021. jan. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

Nem gondolkoznék rögtön azon, hogy milyen származású lehet. Pl. Ha ez egy ügyfélszolgálat, nekem tök mindegy kivel beszélek, csak oldja meg az ügyet.

Egyébként tipikus roma vezetéknév. De nem gondolom, hogy minden roma ugyanolyan lenne, vagy rossz lenne.

2021. jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
Elsőre azt gondolnám, hogy valószínűleg cigány az illető. Aztán eszembe jutna, hogy ismerek ilyen néven csinos, kedves lányt, aki mérnökként végzett, és nem roma. :) Szóval nem szabad ennyi alapján ítélni.
2021. jan. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Nekem egy egri iskolaigazgató akit Oláh Józsefnek hívtak, ő jutott eszembe. Mást nem ismerek közvetlenül ilyen néven.
2021. jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%
Jó pár Oláhv vezetéknevűt ismerek, s egyik sem cigány.
2021. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%
Ismerek oláh nevűt de egyik sem cigány úgyhogy nem gondolnék arra
2021. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
49%

Tipikus cigány név, ha erre vagy kiváncsi.

Amúgy nem érdekel a származása.

2021. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
78%
Nálam a Balogh-nál ugyanez a helyzet😂Főleg, hogy még borsodi is vagyok mellé sokszor hiszik azt, hogy roma vagyok
2021. jan. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%
@9, ez tök érdekes, én is borsodi vagyok, egy Balogh nevű cigányt nem ismertem, viszont Hajdú-Biharban rengeteg van.
2021. jan. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!