Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi jut eszetekbe erről a...

Mi jut eszetekbe erről a vezetéknévről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mit jut eszetekbe először erről a vezeteknevrol hogy Oláh?

Pl: Oláh Monika, Oláh Réka, Oláh Zsuzsanna, szóval "normális* nevek, nem Dzsesszika és társai. Ha pl telefonon beszéltek valakivel, és bemutatkozik úgy hogy" Jónapot Kívánok, Oláh Réka vagyok, és XY miatt telefonálok " rögtön azt hiszitek cigány/roma az illető, esetleg a hang/ beszed alapján ítéltek? Mi jut először eszetekbe róla?

A fenti nevek random nevek, nem a sajátom egyik sem :)

Köszönöm szépen a válaszokat


2021. jan. 15. 15:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, alapból az Oláh névből nem asszociálnék romára.
2021. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Vortrex ***** válasza:
42%
Cigány
2021. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek oláh-t, van benne pár vonó, de teljesen normális emberek. Nem feltűnően romák, fehérek, kékszeműek akiket ismerek, de a név az, és a származás szegről végről roma.
2021. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van két borsodi oláh lany ismerősöm, egyik se cigány. Szép lányok:D


Amikor megismertem őket, bemutatkoztak akkor nem kapcsoltam, hogy oláh a vezetéknevük..

Inkább a keresztnevekre szoktam figyelni és azt megjegyezni. Utána néztem facen, hogy oláh, de fura, azt hittem én is, hogy cigányoknak szokott ez lenni.

De ismerem a szüleiket és tudom, hogy nem azok. :):D

2021. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen szövegkörnyezetben, vagy helyzetben hallod/látod.


Telefonban azonnal hallod a hanglejtéséről, ha C-típusú. :)))

De egyáltalán nem csak náluk van ez a vezetéknév. Nekem volt osztálytársam, aki már az USA-ban biokémikus kutató - Oláh névvel.

Aztán kevesen tudják, hogy Lackfi János is Oláh JÁnosnak született - édesapja Oláh János író. De ott van a híres akadémikusunk, Oláh György kémikus... és még egy csomó híres ember ezzel a névvel.

2021. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
17%
Ollálllá... Mi jut eszembe? Egy provokatív, síkhülye kérdező képe ötlik az elmémbe.
2021. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően "cigányos" névnek tartom, de attól még nyilván nem feltétlen roma az illető. Pl nekem olyan nevem van, amit mindenki oroszosnak hisz, pedig horvát eredetű. Szóval nincs semmi baj az Oláh névvel.
2021. jan. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amúgy kék szemű, fehér bőrű, barna hajú Borsodi "leányzó" vagyok. Nem beszélek ciganyosan, sem parasztosan, de sokan azt hiszik hogy Cigo vagyok. Nem tudom miért, de sok helyre ugyerzem hogy ezért nem vesznek fel, hiába vagyok tanult, beszélek 3 nyelven, de az önéletrajzom kB egyből kidobjak ahogy meglatjak hogy Oláh XY. Úgy érzem ebből nevvaltoztatas lesz, nem élhetem le így az életem hogy azt hiszi a társadalom 95%-a hogy cigány vagyok :( köszönöm a válaszokat.

2021. jan. 15. 18:58
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
A szőke, kék szemű általános iskolai osztálytársam. Nagyon szép volt :)
2021. jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem általános iskolában volt 2 osztálytársam,nem roma származásúak.Unokatestvérek voltak,az egyik Oláh Laura Kata (ha beírod a google-be kiad róla egy képet egy youtube csatornával kapcsolatban),a másik Oláh Gábor,mindketten fehérbőrűek voltak,a lány aranyszőke hajú,a fiú halványvörös.
2021. jan. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!