Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokonom kozmetikus, pénteken...

Rokonom kozmetikus, pénteken fogok hozzá először menni. Illene neki borravalót adni? Ha igen akkor kb mennyit?

Figyelt kérdés

2021. jan. 17. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Nem, nem kell, es semmi sem muszaj. Ő az árat sajat maganak allitja be, amennyit ő szeretne kapni, veszteseg nelkul. Ha kevesli a penzt, majd emel az arakon. Az en kozmetikusom el is utasitja a borravalot. Ha valakitol el is fogad valamennyit, az max 200 forint. Van ahol ha pl 6300-at kernek, es 6500 van, nem kerek vissza. Nem azert mert borravalot akarok adni, hanem mert nem szamit nekem az a 200 forint. Őt meg lehet boldogga teszi. De ha kerek 6000-et fizetek, akkor nincs borravalo sem.
2021. jan. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Én mindig kb egy 500-assal többet adok mindenhol, vagy ahogy épp kijön kerekítve. (Pl 6300-ra odaadok 7ezret és nem kérek vissza.)
2021. jan. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem, pontosan azért amit az egyes ír.
2021. jan. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
74%

Ha adsz, akkor nehéz visszavonni. Így ha ő később úgy dönt, hogy emel az áron, akkor neked midig azt is fellül kellene licitálnod, ami szerintem egy nevetséges játék.


Elméletileg csak egy gesztus, hogy elégedett vagy, de azt jobban ki tudod fejezni azzal, hogy legközelebb is oda mész.


Mindenki jobban örülne egy állandó ügyfélnek, mint egy kis pusz pénznek.


Illetve ha nem tetszett a munkája, akkor nyilván nem oda mennél leközelebb, és utóbbi esetben borravalót is hülyeség lenne adni.

2021. jan. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha mondjuk alkalmazott, akkor simán adhatsz neki! Én fodrász voltam és alkalmazottként dolgoztam és nagyon örültem a borravalónak, mert az tisztán az enyém maradt, de persze ha nem kaptam az sem volt baj
2021. jan. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék borravalót. Amúgy rokonhoz, ismerőshöz nem járnék. Ha nem jön be a munkája, és nem jársz többet akkor lehet szóvá teszi és kínos lesz.


Én egy ismerősömhöz mentem 1x, többet nem. Kérdezgette mikor megyek megint, elégedett voltam-e. Majd megtudta hogy máshova járok, azóta nem is köszön.

2021. jan. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%

- Rokonnak nem adunk borravalót! Megmondja mennyi az annyi és kész.

- Rokonhoz nem járunk és hogy miért, azt a 6-os tökéletesen leírta.

2021. jan. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!