Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ennyire...

Mit lehet tenni egy ennyire furcsa szemléletű szülővel ?

Figyelt kérdés
Most fut a #nemluxustáska program és összekészítettem 2 csomagot ( kaptam elég sok kozmetikai holmit Karácsonyra de mivel kb mindenre allergiás vagyok ezért nem tudnám használni szóval kiegészítettem apróságokkal és 2 felesleges táskámba bepakoltam ) Édesanyám ezen teljesen kiakadt ( nem tőle kaptam a dolgokat ),hogy minek ilyennel foglalkozni,minek belefolyni ilyesmibe még a végén kérdegetni fognak,betörnek hozzám,stb ( én viszem be a csomagot névtelenül a gyüjtőhelyre ergo senki nem is tudja ki vagyok ) Hogy tudnám kicsit a szemléletét megváltoztatni ? Miért ilyen ( irigy,nemtörődöm,önző ? ) ? Amúgy 10 éve kb még mi is rászorultunk volna szóval szerintem nagyon is jó dolog ezzel foglalkozni...Karácsonykor már egy ugyanilyen kört futottunk a cipősdoboz adománynál ( minek adom oda a gyerek dolgait,stb...holott az is már számunkra felesleges dolgokból állt )
2021. jan. 18. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, nem a kérdésedre válaszolnék, de hová és miket lehet vinni?

Van itthon kb. egy nagy doboznyi bontatlan eü. betét, amit már nem tudunk használni. És vannak krémek, ilyesmik is, amiket ajándékba kaptak a lányaim. Nem lejárt szavatosságú, de nem használják.

Sajnálnám kidobni...

2021. jan. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a doboznyi alatt azt értem, hogy vagy 15-20 csomag bontatlan betét... Tehát jó nagy doboznyi.
2021. jan. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szia ! Mi Pest megyében élünk,van egy helyi önkéntes szervezet és ők gyüjtenek helyi rászorulóknak - betét,tisztálkodási szerek,krémek,higiéniai szerek,smink,parfüm,fésű,hajgumi ilyesmi mehet bele ( a covid miatt az ,,országos,, program jelenleg nincs bár a honlapjukon az szerepel,hogy később pótolják és gyüjtenek majd )
2021. jan. 18. 15:06
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet senkit sem megváltoztatni, maximum ő meggondolhatja magát. Megpróbálhatsz rávilágítani, hogy ő mit szólna, ha az alap dolgokat sem tudná megvenni, nem örülne-e neki, hogy megkaphatja. De annak fényében, hogy írod, hogy ilyen nonszensz dolgoktól tart, minthogy ezért betörnek hozzátok, lehet, hogy van valami más a háttérben, amit nem mondd el, hogy miért nem tetszik neki az ötlet. Vagy csak ennyire önző, hogy inkább kidobná a cuccokat, minthogy másnak jó legyen.
2021. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3: köszi szépen, értem. Sajnálom, hogy elmarad... :(


Még azon gondolkodom, hogy szétnézek a neten, van-e valami női hajléktalanszálló, ahová elvihetném. Vagy most semmit nem fogadnak a járvány miatt?

2021. jan. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha esetleg Budapesti vagy akkor a József Nádor téren van női szálló ( ők most nem tudom miként működnek a vírus miatt ) vagy a Dankó utcai Oltalom egyesület mindent fogad ( még most is )
2021. jan. 18. 15:27
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Charity boltok jegyzékét megtalálod a Gogle-ban, ez kifejezetten a hajléktalanokat segítő/foglalkoztató szervezet. Mindenféle tárgyat elfogadnak, majd értékesítik.
2021. jan. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vöröskereszt vagy Máltai Szeretetszolgálat?
2021. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Metionin ***** válasza:
82%
Szerintem ha beleköt akkor ne mondd el. Nekem anyósom ilyen, minden hasonlóra az a válasza, hogy "minek?" (én állatmenhelyre járok de ilyen nem luxus táskát is csináltam tavaly és idén is fogok ha majd lesz országosan). Van aki egyszerűen nem fogja ezt fel, nem érti hogy vannak emberek akiknek örömet okoz az ilyesmi.
2021. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

nálunk apám az ilyen, bár ő egyszerűen smucig, azt meg elfelejti, hogy kölyökként még ott ültünk a városházi gyerekünnepségen, mert mi is fenn voltunk a cipősdobozos listán... Aztán amikor anyám rávette végre, hogy menjen el a tisztelt mérnök úr végre dolgozni, és ne a számára megfelelő színvonalú csodaállást várja, hirtelen lett pénzünk, és azóta milyen baromság már ismeretlenekre pénzt kiadni, mert higgyük el hogy úgyis valami ingyenélő hálátlan gyerekhez kerül, aki nem fogja értékelni... (22 vagyok, a párnám mellett tizensok éve azzal a bocifigurával, amit egyszer valahol valaki belepakolt egy ugyanilyen dobozba...)

nem mondod el neki és akkor megúszod a hisztijét. változni nem fog, ez agyi hiányosság egyeseknél.

2021. jan. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!