Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól döntöttem?...

Szerintetek jól döntöttem? Megszakítottam velük a kapcsolatot.

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, ebből 24 évet rettegésben éltem le, otthon. (Nem tudtam elköltözni, amíg egyetemre jártam, mert nagyon rosszul álltunk anyagilag, és a szüleim semmivel sem tudtak támogatni, dolgozni meg nem tudtam a képzés mellett). Apám nárcisztikus manipulatív ember, aki 80%ban nagyon kedves, de az a 20% kiszámíthatatlan és pokoli. A testvéreimmel minden nap félelemben és rettegésben éltünk, mert nem tudtuk sosem, mikor csattan. Amikor dühkitörései voltak, mindent széttört, ordítozott, de olyan démoni módon, hogy egyszerűen egyet is képtelenség ezek közül feldolgozni, nem hogyaz összeset. (kb havonta voltak hatalmas traumák). Emellett módszeresen alkalmazta a lelki terrort, folyton végig kellett néznünk, hogy anyukánkat bántja. Főleg verbális bántalmazás volt, állandóan undorító kifejezéseket ordítozott rá, elhordta mindennek, az egész gyerekkorom úgy telt, hogy a 4 húgommal néztük, hogy anya zokog. Olyan is volt, hogy az éjszaka közepén ordítozott velem, ütötte a kutyámat, és fenyegetett, hogy megölt. Mindig azt mondta rám, hogy kövér disznó coca, sosem lesz párom. A testvéreimnek ha rosszul állt a haja, vagy nem tetszett neki a ruha, ami rajtuk van, hegyibeszédbe kezdett, hogy ő tudja mi a stílus, de nekünk fogalmunk sincs róla, és dögöljünk meg. Mivel sokan vagyunk testvérek, mindig a szemünkre hányta, hogy ő egyet sem akart közülünk. Sok olyan rémes emlékképem van még az egyetemi évekből is, amikor anyával ordítozik, és anya csak zokog. Félelemben éltem le az életemet, de ez utólag tudatosult bennem, amikor már mindenféle betegségem kialakult. A testvéreimnek is mind van valami pszichés problémája, mindannyian mély szorongással küzdünk, és kb mindentől félünk.


Anyától ezerszer kértük, hogy váljon el, mert nekünk nem is azt volt a legnehezebb elfogadni, hogy minket aláz verbálisan, hanem azt, hogy anyát, őt sokkal gyakrabban bántotta, mint minket. Sok rossz kép beugrik, hogy a testvéreim zokogva ordítva sírnak. Mindannyiunknak volt már öngyilkossági kísérlete.


Azonban, mivel anyukám továbbra sem akar elválni, és szerinte én eltúlzom a helyzetet, illetve "ez nem ilyen egyszerű", ezért megszakítottam vele a kapcsolatot. Most lelkifurdalásom van, mert anyukám amúgy egy tündér, de egyszerűen nem bírom jobb belátásra bírni. Én értem, hogy ő már a bántalmazottak pszichológiája szerint működik, de nem is akar változást. Mindig azt mondja, hogy ő azért szereti, és sajnálná, ha elválnának. Rokonok elől mindezt titkolja, amikor néha a rendőrséget akartam hívni, kivette a kezemből a telefont. Viszont nekem erre az egészre ráment az egészségem., 27 évesen mellrákom van. Úgy érzem, hogy meg kellett lépnem ezt. Gonosz vagyok?


2021. jan. 23. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, nem vagy gonosz! A saját életeddel törődj, ha már a szüleid ?? vagy mik nem törődtek vele. Muszáj lesz távolmaradnod tőlük, ha túl akarod élni ezt. Keress pszichologust, aki segit feldolgozni a traumáidat.
2021. jan. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, hogy megszakítottad a kapcsolatot.

Bántalmazó kapcsolatból nem akar kijönni. Felnőtt nő.

A gyerekeit miért hagyta így felnőni: nem tudom.

Ne gyötörd magad.

Teljes mértékben helyesen tetted, amit tettél...

Gondolom, hogy időnként hívna titeket: "jajjj segítsetek, mit tesz megint apátok" de elválni azt bezzeg nem, azt nem...

Nem tudom mennyire van anyagilag lehetőséged pszichológushoz menni, feldolgozni ezt az egészet, a gyerekkort... Lelkileg ezek nyomot hagynak, nagyon is.

2021. jan. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Hálás vagyok. :)


Igen, sajnos nagyon szomorú, hogy ezt hagyta, bár az igazsághoz hozzá tartozik, hogy sajnos én nagyon sokszor vádoltam őt ezért, tehát nem volt elég apánk bántásait túlélnie, még én is bántottam ezekkel a szavakkal őt. :/


Már bejelentkeztem terápiára, mert ez egy nagyon hosszú folyamat lesz..

2021. jan. 23. 10:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

" mindig a szemünkre hányta, hogy ő egyet sem akart közülünk"

de mikor gumit kell húzni, hisztizik hogy jaj az kényelmetlen. faszé nem kasztrálják az ilyet

2021. jan. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

Egyrészt jól tetted.

Másrészt ha ennek csak a fele igaz, akkor érettségi után szépen lépned kellett volna: munka + levelező, esetleg diákhitel. De azért te még otthon maradtál 3-4 évig, mert az, hogy apád eltartott, az "jó" volt. Azért ez így nem teljesen korrekt.

2021. jan. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ebben teljesen igazad van, utolsó. Sajnos mivel ezek a dühkitörései, meg bántásai alkalmanti illetve időszakosak voltak, mindig bíztunk a változásban, és azért ránk is hatott anya "nincs semmi baj" szemlélete.


Vak voltam én is sokáig.

2021. jan. 23. 11:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked ez megkonnyebbulest jelent, jobban erzed magad igy, az azt jelenti, jol dontottel.
2021. jan. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Savlekotő ***** válasza:
65%
Tündér,aha de 24 évig tűrte h így éljetek és éltre szóló traumátok legyen mert neki jó volt vele az ágyban.. Jól tetted..
2021. jan. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Kitartást a terápiához, ha teheted keress fel egy pszichológust, a lelki traumák, feldolgozatlan sebek okozhatnak betegségeket. Ne csak a tested gyógyítsd, hanem a lelked is! ;)
2021. jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is jobbulast, teljes felepulest. Remelem teljesen meggyogyulsz.


Jol tetted, hogy megszakitottad a kapcsolatot vele. Eloszor a sajat egeszsegedre es eletedre kell gondolnod, minden aron.

2021. jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!