Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki miután...

Van itt olyan aki miután saját lábra állt elköltözött és megszakított minden kapcsolatot a "családjával"? Ha igen, megbántad?

Figyelt kérdés
Eddig próbáltam küzdeni, alkalmazkodni, elviselni azt, ahogy a családom bánik velem, de be kell hogy lássam, mindig én leszek a fekete bárány itthon... Nagyon fájdalmas út vezetett idáig, de ma végül beláttam, hogy bármit teszek, bárhogy próbálkozom, sose leszek elég jó. A lényeg az, hogy eddig mindig éreztem egy kényszert, hogy mindenki boldog legyen, de ma valahogy ez így kialudt bennem.. Sokszor eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha nem keresném őket, valószínűleg anyámnak, meg a nagyszüleimnek rosszul esne, de most értem el addig a pontig, amikor már "pont lesz rom." (bocsánat a kifejezésért) Eddig szomorúság töltött el, ha rágondoltam, hiszen (eddig) szerettem őket, (vagyis próbáltam, hiszen a családomról van szó) és sose akartam, hogy miattam szomorú legyen bárki is, de most valahogy inkább felszabadultnak érzem magam tőle, és nem érdekel, hogy ki mennyit "szenvedne" (ha szenvedne) utánam, hiszen nekem is annyi fájdalmat okoztak... A dolgot nehezíti az, hogy apám meghalt, anyum azóta meg úgymond egyedül van, de azelőtt egy kedves szava nem volt hozzám. Most néha próbálkozik, de ahelyett, hogy összetartanánk, ellenem van. Egyedül apum volt a családba, akivel kiálltunk egymásért, amikor anyum családja savazott. (apum családjára nem lehetett számítani, ők nem is beszéltek egymással olyan rossz volt a viszony)

2016. dec. 25. 02:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Hát függ hány éves vagy. 16 évesen nemigen lehet elhúzni otthonról, hacsak nem mész másik városba tanulni és kollégiumban lakni.

Ha már végeztél a sulival és felnőtt vagy, akkor csak rajtad áll, jó meló, albérlet és viszlát család.

2016. dec. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon sokáig vártam, hogy majd biztos megváltoznak, majd engem is emberszámba vesznek, nem beszélnek ki a hátam mögött, és nem leszek mindig a hülye, a buta, meg a rossz. 2éve nem láttam őket, nem is beszéltem velük. Először üzengettek, hogy ők haldokolnak, és mennyire hiányzok, aztán én voltam a hibás megint mindenért, mostanra csend van. Max sajnálni tudom őkat, amiért az életben nem fogják tudni, hogyan kell szeretni egy gyereket, de egyébként teljesen semlegesek lettek számomra. Most vagyok boldog és szabad.
2016. dec. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Biztos hogy sokan csinálják ezt. Sajnos sok olyan rossz család van,mint a tied..:/
2016. dec. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én megtettem és nem bántam meg.

Legjobb döntés volt.

2016. dec. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, #1-es válaszoló : Nem arra voltam kiváncsi milyen lehetősègeim vannak, 21 vagyok, hanem azok emberek véleményére akik ezt megtették. Nyáron dolgoztam kint külföldön, most is ki tudnék menni, amin erősen gondolkodom. Nem lenne egyszerű, valamit valamièrt. Szóval azon gondolkodom, hogy ha megtenném, akkor nem nèznék vissza, nem tudnának elérni sehol sem, teljesen új èletet kezdenék.
2016. dec. 25. 17:27
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Ha van lehetőséged külföldre menni és rendesen meg tudsz ott élni a fizetésedből, akkor tedd meg. Elég idős vagy az önállósodáshoz. A kapcsolatot viszont ne szakitsd meg a családoddal, az nem jó, sem neked, sem nekik. Időnként látogass haza, úgyis csak 2-3-havonta vagy ünnepeken fog erre sor kerülni, a hétköznapokban önálló leszel, önmagadért leszel felelős. Könnyen lehet, hogy gyorsan meg fog változni rólad a vélemény, és elismerik, ha önállóan érvényesülni tudsz. 21 évesen felnőtt vagy, helyre kell tudni tenni az agyadban a dolgokat, helyesen értékelni önmagad. Ha tudsz rendes munkahelyhez jutni külföldön, akkor ez egy jó lehetőség az önálló élet elkezdéséhez, ez a dolgok rendje. Még akkor is ez lenne, ha szerető és megértő család venne körül. De semmiképp se számold fel a kapcsolatot a családoddal, nemigen van ám olyan ember, akinek "tökéeltes" családja van...
2016. dec. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát elég nehéz helyzetben vagy, de nem tudtuk meg, hogy mi a gond veled? Ha el is költözöl, előtte utalj rá, hogyha így folytatódnak a dolgok, akkor te el fogsz költözni itthonról, mert ezt nem bírod. De nem lehet, hogy anyukádnak igaza van?
2016. dec. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ez hosszú sztori, nem lehet egyszerűen beazonosítani, hogy kinek van igaza. De Anyukám, apám halála elött nem volt egy kedves szava se hozzám, pedig nem lehetett rólam azt mondani, hogy lusta semmirekellő vagyok. Sokkal kevesebbet tesz-vesz a ház körül, mint én.Mindig èn voltam a rossz, csakhogy pèldát mondjak: Amikor középiskolába mentem nem álltunk valami jól anyagilag, de fizetős iskolába mentem, ami havi 8 ezer forint volt.Azèrt mentem oda, mert az volt az egyetlen iskola ami mèg elviselhető távolságba volt, mert koliba nem akartak engedni, azzal èrvelve, hogy az sokkal drágább, pedig kapták utánam a családi pótlékot stb. Papáék mivel tudták hogy rosszul állunk anyagilag, ezért minden hónapba elküldték a tandíj árát, (amit csak azèrt küldtek) amit aztán kiderült, hogy sosem fizettek be, ès ki akartak rugni a suliból miatta. Utána meg èn lettem a rossz, hogy minek kellett ilyen iskolába mennem, ami fizetős, ès hogy menjek máshová.. persze ők minden hónapba el tudtak költeni cigire egy 30-ast... Pedig elég jól csinálom a szakmámat, kitünőre vizsgáztam belőle egyedüliként, szóval.. Ès ez csak egy a sok közül. Nekem sose jutott jó ruhákra, de a fogszabályzót is 10 èves korom óta igérgették, nem lett belőle semmi. Most itt vagyok felnőtt fejjel ès próbálom összespórolni azt, amit akkor a töredèkèèrt meglehetett volna csináltatni. Valamint nem egyszer fordult elő, hogy a spórolt pénzemet, amit gyerekként összegyűjtöttem, elvettèk tőlem, aztán soha többè nem láttam.
2016. dec. 26. 11:30
 9/18 anonim ***** válasza:
26%
21 évesen már nem érdemes a gyerekkori sérelmeken rágódni. Teremtsd meg az önálló életedet, ezek szerint van szakmád, jó vagy benne, tudsz vele pénzt keresni. Anyukád számára apádat nem tudod pótolni, vszinű, hogy olyan életkorban van, hogy keres magának uj társat előbb-utóbb. Apukád után örököltél valamit? az esetleg segithetne az önállósodás utjára lépni.
2016. dec. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Sajnállak a helyzeted miatt, te nagyon jó ember lehetsz, kulturált is, sajnos, anyukádról ugyanezt nem lehet elmondani. Ő ilyennek született, úgysem fogja sosem felfogni, hogy nincs igaza, meg hogy hogyan kellene viselkednie. A többi gyerekkel is ilyen? Ne is szóban mondd el, hanem inkább írd le neki, hogy mindig elővehesse, és ne magyarázhassa félre, hogy miért mentél el tőlük.
2016. dec. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!