Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim oltás ellenesek?

Figyelt kérdés
Én szeretném majd beoltatni magam, de a szüleim nem akarják, illetve ha kötelező lesz, akkor minél tovább húznák a dolgot, minél később kapjam meg. Nem bíznak ezekben az oltásokban. Ez nagyon kellemetlen, nem tudom mi ilyenkor a teendő, nem vagyok még 18, így azt se tudom, hogy regisztrálhatok - e oltásra. Meg ugye a vírus miatt sehova se nagyon engednek és én kezdek kétségbe esni, mintha be lennék zárva. Értem, hogy aggódnak, de nem tömegközlekedhetek, nem mehetek sehova, nem nagyon találkozhatok senkivel, nem mehetek át barátaimhoz.. Már nagyon régóta tart ez, és kezdek megőrülni. Nem bírom az elszigeteltséget és ezt a túlaggódást sem.. Mit tegyek?

2021. jan. 23. 18:07
1 2 3
 1/27 Savlekotő ***** válasza:
56%
Online sem tarthatsz kapcsolatokat? Sajnos amíg a konteósok szabadon terjeszthetik a különböző agyrémeket a sok befolyásolható tudatlan tanulatlan be is fog dőlni..
2021. jan. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%

Mivel kiírtad ide ezt a kérdést, az internettől nem zártak el.

Tehát pontosan tudnod kéne azt is, hogy téged nem lehet beoltani, mert nem vagy még felnőtt.

Ha a szüleid ennyire félnek a vírustól, akkor hogy lehet.hogy oltásellenesek? Ez enyhe logikai bakinak tűnik az ő szempontjukból...

Mutasd meg nekik a vakcinák teszteléséről és hatásmechanizmusáról szóló tanulmányokat.

2021. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
50%
hogy lehet, hogy*
2021. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Az oltással ne foglalkozz, ha 18 alatti vagy, akkor nem oltathatod be magad, se a szüleid engedélyével, se anélkül.
2021. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
37%
Ez nem igaz, van olyan vakcina ami 16 éves kortól már engedélyezett, kisebbeken is tesztelik (Pfizer)
2021. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

De nem olthatnak be vele.

A Pfizert 16-tól felfelé tesztelték, de Magyarországon még szó sincs a kiskorúak beoltatásáról 16-18 év között.

Mire a 18+-osokkal végeznek, már valószínűleg lesz, de az nyárig kizárt, hogy meglegyen.

2021. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
39%

Én például nem vagyok oltásellenes, de COVID ellen nem szándékozom oltakozni.


Hogy mit csinálj, ha szeretnél oltást kapni?!


1.) Lépj bele mezítláb egy rozsdás vasba. Ezután azonnal eredj a baleseti sebészetre (de ha oda nem, hát a falusi ügyeltre, hogy ezmegez történt), kapsz egy receptet, kiváltod, és az ügyeleten a seggedbe vágnak egy tetanuszoltást, és nagyon örülj neki. (Ha 7 éven túl volt az utolsó hasonló akciód, akkor, ha ne ajánlják föl (de az esetek 0.999999 részében igen), akkor kérj tetanuszoltást (ha 6-7 éve nem kaptál hasonlót.


2.) Agyi funkcióbővítésre állítólag már akadnak mRNS oltások, de én egyelőre tartózkodnék. Bár kontrollcsoport is fontos gyógyszervizsgálat esetén.

2021. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%

Ha megkapnád az oltást, akkor sem mehetnél sehova, nyugi. És ez nem a szüleiden múlik mert ugyanúgy zárva marad minden még egy darabig.

A covid oltást én sem adatnám be magamnak első körben, pedig nem vagyok oltásellenes. De azért megvárom, hogy a most beoltottakkal mi lesz 6-12-24 hónap múlva.

2021. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
54%

Nem nagyon tudsz mit csinálni az ilyen emberekkel. Nekem anyum mindig mondja, hogy mennyire hamar csinálták meg, biztos nem jó... Hiába magyaráztam el neki. Én a tegnap kaptam meg az elsőt, mert orvostanhallgató vagyok, lehet fog kelleni az egyetemre. Kell a nyári erasmushoz. Egy idő után lehet mindenhova fog kelleni. Én csak le akartam tudni, nem szeretnék korlátozások között élni. Amíg nem lesz egyre több ember beoltva, addig nem lesz jobb élet. Szóval lehet megússzátok, ha már nagyon sok ember be lesz oltva és a többi is védettnek lesz nyilványítva vagy nem lesz több eset.

Nekem nem lett semmi bajom az oltástól, kicsit fáj a karom.

Fiatalként amúgy nem hiszem, hogy nagy bajod lenne a vírustól. A legtöbb fiatal tünetmentes, de akár felnőttek is. A mi családunkban volt eset. Szerintem probáld még megbeszélni.

2021. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
37%

Norvégiában beoltottak egy idősekotthon komplett lakóját. 33-35 embert. Egyszerre haltak meg.


Ezt nem hangoztatják!


Csak úgy mellékesen egész nyáron hol volt a vírus? Senki sem halt meg.

Ez egy hatalmas nagy átverés.

És a borzalmas, h gyerekes, nevetséges köntösben.

2021. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!