Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak szakàcsként ha...

Mit csináljak szakàcsként ha már a fönök elöre jelezte hogy mindegyes dolgozójának fel kell majd venni az oltást ellenkezö esetben elküld?

Figyelt kérdés

2020. nov. 21. 11:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

a: Beoltatod magad.

b: Új munkahelyet keresel.

2020. nov. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
:D
2020. nov. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem akarom beoltatni magam. Életerös fiatal vagyok.

A kérdésem arra irányul hogy ilyen kijelentésért feljelenthetem vagy egyéb megoldás lenne?

Más munkát meg szakàcsként nagyon nehéz lenne találni

2020. nov. 21. 12:05
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Haver! Te most a munkaadódat akarod feljelenteni akitol 'enni' kapsz? Egyel egy kis kalciumot, mert puhul a gerinced!
2020. nov. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek az első válaszolóval. Nincs túl sok választásod. A munkaadó fekteti le az elvárásokat, te pedig vagy megfelelsz nekik vagy nem. Másrészt, ha nem emiatt rúg ki (mert mondjuk nem lenne jogos. nem tudom, nem értek hozzá), akkor biztos hamar találna másik okot, amiért minden további nélkül kirúghat, ha akar. Szóval végeredményben, ebben az estben, csak két választásod lesz, amit az első válaszoló is leírt. Ez van, sajnos ilyen világban élünk.
2020. nov. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Ha eleteros fiatal vagy, akkor legyel eros az ujrakezdeshez is.
2020. nov. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Azzal az indokkal hogy öregeknek is kiszállítunk így muszáj lesz az oltás. A legtöbb ismerösömet kirúgták elküldték megtudom amikor legutóbb üresedés volt nyáron akkor 100+ jelentkezö volt.

Szóval jobbat nem találhatok szakácsként Szabolcs megyében föleg hogy be is vagyok jelentve meg csak heti 5x 8 óra, viszont a fizetés elég gyenge bruttó 245 ezer.


Úgy gondoltam hogy kihúzom így válság végéig de oltást én nem akarom felvenni.

2020. nov. 21. 12:35
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Na ennyire ezért ne legyünk már birkák!!!!!


Nocsak, nocsak a kormány nem meri egyértelműen lenyomni a torkukona kötelező oltást, így ezt a feladatot rátolta a munkáltatókra. Holott, még elméletileg nincs is meg a biztos vakcina.

Akkor ki is a gerinctelen?

Oltassa be magtát ő elsőnek, de mutasson is róla papírt.

Így a legegyszerübb. A kormánynak nem kell tartania a hátát , majd megoldják ezt a munkáltatók, hisz tudjuk, milyenek...

Remélem a kommentelök is elsőként oltatják be magukat!

2020. nov. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
A dolgozó testéről saját maga dönt. Munkáltató nem hinném, hogy kényszerítheti ilyesmire. Azért ott még szerencsére nem tantunk, hogy a dolgozó a tulajdona!
2020. nov. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Senki nem mondta, hogy helyes az eljárás. A lehetőségekről beszéltünk. És egy olyan szituban, ahol a munkáltató majd azt mondja, hogy vagy beoltatod magad vagy nem dolgozhatsz velünk tovább... nem lesz más opció, mint váltani, vagy oltatni. Nem helyes, nem jó, senki nem örül neki, vagy akarja, de ez nem fog változtatni a lehetőségek számán
2020. nov. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!