Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista az apám! Mit...

Alkoholista az apám! Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Az apám alkoholista, én 24 éves vagyok, az első babámat várom, a párommal, anyukámmal, és a 3 testvéremmel élünk egy házban. Az ivászata minden napos szinte, ilyenkor agresszív, tör, zúz mindent ami az útjában van.. 32 hetes vagyok már.. egyszerűen lelkileg már eggyikünk sem bírja tovább, nem lehet hogy 1 ember rettegésben tartson másik 6-ot.. egyszer egy éve már menekülnünk kellett tőle, most megint itt tartunk.. sajnos az anyagiak nem engedik meg jelenleg hogy külön albérletbe menjünk.. a ház fele-fele arányban a szüleim nevén van.. mit tudunk ebben az esetben tenni? Nem hiszem el hogy az utcára kell mennünk, ő pedig boldogan él itt egyedül..

2021. jan. 24. 17:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos nincs már olyan, hogy elvonókúrára kényszerítés.


Ha ő nem hajlandó ezt meglépni, akkor nincs mit tenni. :((((

2021. jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen körülmények között tudatos döntés lehetett gyereket vállalni...a semmire....
2021. jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
Ez gondolom nem azóta van így mióta terhes vagy
2021. jan. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
92%
Nem tudom mekkora ház ez ennyi emberre és egyéb körülmények, de szerintem a párod alapvetően grátisz odaköltözése plusz a gyerek se éppen könnyít a helyzet megoldásán. Mert elsősorban ott hagyni... illetve anyukád -mint másik 1/2 tulajdonos- léphetne talán valamit hivatalosan, bár ennek hosszas végkimenetele se biztosan jelentene végső megoldást.
2021. jan. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
75%
Jól megszívattad magad, ilyen közegbe babát vállalni... na de mindegy, ez már adott. Papát amikor részeg meg kéne fogni és kirakni az udvarra, vagy egy szobába bezárni/bezárkózni, hagy törjön-zúzzon magának. Azért vascsővel nem kéne verni. Az alkoholistákat nem lehet nevelni, amíg ő maga nem akarja abbahagyni naponta is megverheted, nem lesz semmi eredménye. Gondolom elég állati szinten van ahhoz, hogy elvonóra ne akarjon menni. Viszont ti nem vagytok kötelesek ezt eltűrni, van ott elég ember, hogy elbírjon vele ha nem bír magával. Végső soron meg anyukádnak el kéne válnia, és külön menni.
2021. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
98%
Őszintén? Menekülni, magára hagyni, letiltani / eltávolodni tőle, és SOHA nem keresni, és a lehetőséget is elvágni, hogy ő kereshessen. Az én tapasztalataim - illetve ismerős, barátok tapasztalatiból is kiindulva - NEM lesz megoldás, NEM lesz változás. Szenvedés lesz, és depresszió. Szabad lélek vagy. Vágd el a köteléket, és ennyi. Senki nem kényszeríthet arra, hogy megtaláljon a lelki nyomor félévente / évente.
2021. jan. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
17%
Hol iszik ilyenkor, ha otthon van az ital, el kell dugni elõle.
2021. jan. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
Albérletre nincs pénz, gyerekre meg van?? Ezt az egész szituációt nem tudom felfogni.
2021. jan. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Hihetetlen mennyi rosszindulatú ember van itt is.. igen, bár soknak tűnik egy házban 7 ember, de mindenkinek teljesen külön szobája van természetesen , a ház felújítását pedig a baba érkezése miatt egy hónapja fejeztük be, plussz minden szükségletét beszereztük már, a babakocsin kívül. Tehát nem gondolnám felelőtlen szülőknek magunkat, nem a semmire készültem szülni. Az elmúlt pár hétben lett ennyire rossz a helyzet, előtte nem voltak ekkora viták,illetve nem napi szinten.. Éppen ezért írtam hogy a jelenlegi anyagi helyzetünk nem teszi lehetővé hogy költözzünk, mert a pénzünk hónapok óta a lakásra és a babára költöttük.. a dolgok jogi részére gondoltam, hogy megteheti-e ezt az apám, hogy mindenkit utcára küld, ő pedig boldogan él eztán egyedül..
2021. jan. 24. 18:46
 10/26 anonim ***** válasza:
98%
a kérdésedre a válasz, igen, ha az ingatlan felerészben az ő nevén van, kirakhat jogilag, te pedig perelheted őt az ingatlanra fordított összegért. (erkölcsileg nem minősítem az apádat, de a jog mellette áll ez esetben.) és te ezt kérdezted
2021. jan. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!