Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám alkoholista, mit lehetne...

Apám alkoholista, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Teljes mértékben megváltozott. A pia a munka, az igény, a család rovására ment. Nem érdekli mondhatni semmi. Mindez a hétvégenti focimeccsre járással kezdődött. Már szerintem napi szinten megissza, hazudozik össze vissza, semmilyen számlát nem vagy csak minimláisan fizet, de a legrosszabb ahogy a családdal viselkedik. Engem ne nézzen az rendben van, de hogy se anyát, se a hugomat(15). Ha anya nem lenne, akkor semmi sem. Ételt se nagyon biztosít, anya gondoskodik erről is, de azért ő jóízűen leül enni az asztalhoz. Igénytelen lett: eljár ugyanabban a ruhában napokig is. Semmi nem érdekli. Ráadásul ha iszik agresszívabb, és nagyon büszke magára. Éna helyében inkább elszégyellném magam. És persze ezt nem lehet neki megmondani, mert "büszke" és betörik a feje. Mit lehet tenni?
2015. márc. 22. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha piás, akkor innentől már csak rosszabb lesz. apám is pont ilyen volt, most meg már ha kicsit is iszik, akkor agresszív lesz és folyamatosan lelkileg alázza a családot. Nem nagyon lehet tenni semmit, max lelépni tőle minél hamarabb mindenkinek.
2015. márc. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elmondhatod neki a véleményedet, de tartok tőle, hogy abból csak agresszió lesz. Édesanyáddal kellene megbeszélned, hogy ez tarthatatlan állapot, és mit tudnátok tenni, hogy apád belássa, hogy alkoholista, és kezeltesse magát.
2015. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor te is hasonló helyzetben vagy. Fenébe az alkohollal meg az alkoholistákkal (már bocsi). Azaz igazság, hogy tényleg a megoldás az ha elmegyünk. De sajnos erre most nincs keret, én sem keresek sokat, anya sem, tesóm még iskolás. És anya kicsit tart attól, hogy emiatt megszólják a rokonok. De mondtam, hogy ezzel ne foglalkozzon.
2015. márc. 22. 19:31
 4/5 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben voltam (ennyire azért nem volt elfajult a helyzet) de anya kijelentette: vagy elmegy kezelésre és leszokik, vagy elválnak. Decemberben be is feküdt a kórházba, azóta egy kortyot se ivott és teljesen megváltozott, sokkal jobb ember lett. Azóta nyugodtabb a légkör, anya is nyugodtabb :)
2015. márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nálatok így alakult. Sajnos nálunk ez a kijelentés sem hatásos.
2015. márc. 23. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!