Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám alkoholista? Mit lehet...

Apám alkoholista? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

16 éves leszek, a szüleimmel élek és a testvéremmel. Már nagyon rég óta alkoholista apám, azaz egy nap több doboz sört, pálinkát, bort, felest meg iszik ami miatt bekattan és kötözködni kezd mindenkivel és hülyén viselkedik. Régen volt amikor összetört egy csomó dolgot is és anyámat is megverte mert agresszív a természete ilyenkor. Próbált már leszokni róla, de mindig visszaszokik rá és nem lehet mit tenni ellene, elissza az összes pénzét is. Engem meg a nővéremet nagyon idegesít mert nyígni is szokott mint egy hülye gyerek és nem lehet tőle tanulni sem, mert ez zavar minket. Meg ilyenkor mindig félni kell tőle, hogy mibe tud belekötni, mert egy kis dolgon is felhúzza magát és már...

Szóval a kérdés a következő: el lehetne neki mondani, hogy hagyja abba az ivást? Vagy mit kéne tenni, hogy leszokjon róla, mert eléggé zavaró és így a barátnőm se tud soha eljönni hozzám. Légyszives segítsetek!! :S


2011. márc. 10. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Fiu vagy? verd meg.
2011. márc. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szakemberhez gondolom nem menne el.Józan állapotában le kell ülni és megbeszélni vele a dolgokat.Meg kell keresni az okát, és támogatni az egész családnak.Ha szeret titeket és akarja, akkor egy idő után változni fog.Persze ez nagyon nehéz dolog, énis voltam már ebben a helyzetben, de a gyerekeim számomra a legfontosabbak a világon, és az ők segítségével sikerült mára már véglegesen leszokni az alkoholról!(2 évembe telt a teljes leszokás,szakember segítségére nem volt szükségem)
2011. márc. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szilvo79 ***** válasza:
sajnos ez nem egyszerü!az én apám is alkoholista volt,hiába beszéltünk vele,semmi nem használt!végül anyu belehalt az idegbe!javaslom:beszéljetek anyukátokkal,hagyja ott amíg nem késő!még egyedül is jobb,mint az állandó terrorban.
2011. márc. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Hát azt mondta még régebben, hogy szeret minket és megtenne akármit hogy ez így is maradjon, de nem tudom.. Mert mert mindent meg is tesz értünk. És köszönöm a válaszát.
2011. márc. 10. 18:05
 5/7 A kérdező kommentje:
Már régebben volt ilyenről szó, amikor minden nap be volt "lőve". Azóta már nem olyan vészes a helyzet, de még így is kibírhatatlan amennyit iszik. Sőt, régen még apám akart elmenni anyám mellől, mivel akkor még volt egy nő aki elcsavarta a fejét, azzal a nővel 3-4 évig volt olyan kapcsolata, hogy nem is jött haza napokig apám. De rájött hogy ez nem jó neki se, így már azzal nincs gondunk.
2011. márc. 10. 18:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a téma egy lerágott csont.Az az anya,aki eltűri,hogy a gyerekei egy alkoholista állat mellett cseperedjenek fel, sőt még a kamasz korukat is ilyen körülmények közt éljék le,arról megvan a véleményem.

Ebben az országban lehetőség adatott az ilyen férgektől megszabadulni.Tessék beadni válópert!kérni a vagyonmegosztást,ha van közös ingatlan,Követelni a gyerektartást a tanuló gyerekek után,ha válóper beadását követően,vagy elötte bántalamzás történik a rendőrségen fel kell jelenteni,látlelettel.Ez jól jön a tárgyaláson,és még sorolhatnám.Én nem is értek meg nőket,ezt miért kell tűrni főleg a gyerekeik rovására????Szégyelhetik magukat az ilyen anyák,akik ilyennek teszik ki a gyerekeiket éveken keresztül.

2011. márc. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jogod van elviselni, a Hatóságok jogkör hiánya miatt érdemben nem intézkedhetnek.
2011. márc. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!