Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha szerelmesek vagytok, akkor...

Ha szerelmesek vagytok, akkor hogyan tudtok továbblépni?

Figyelt kérdés

Mármint arra gondolok, hogy én már kilencedik hónapja vagyok szerelmes egy fiúba, akit nagyon nem tudok elengedni, pedig nagyon rossz a kapcsolat. De valahogy el kell engednem.

Ha ez megtörténik, habár úgy látom, hogy nem fog záros időn belül, habár ez lenne az érdekem, akkor szeretnék új kapcsolatot. De félek attól, hogy senki mellett sem fogok megmaradni, mert az én volt barátomat szeretem.

Szóval, ha lecsengett egy nagy szerelem, és még mindig szeretitek, akkor ti tovább tudtok lépni úgy, hogy tisztességgel bele tudjatok lépni egy új kapcsolatba, és esetleg abban az új kapcsolatban megmaradjatok életetek végéig? Vagy amíg elmúlik a szerelem, addig azzal vagytok, akivel épp összehoz a sors, vagy aki épp megtetszik nektek? Szóval lehetséges komoly kapcsolatot így kiépíteni?

Már 24 vagyok és L, és igazából már szeretnék egy társat. Sosem voltam romantikus típus és eléggé racionális vagyok. De félek attól, hogy ha találok is valakit, nem leszek hozzá őszinte :S.

Nekem az a mániám, hogy a társam keresem egy életre, és úgy érzem, hogy most majd évekig kell várnom, mire ismét tisztességgel beleléphetnék egy komoly kapcsolatba, mert még mindig a volt barátomat szeretem.

Természetesen nem zárom ki, hogy jól érezzem magam mással, de hogy komolyat alakítsak ki, arra nem biztos, hgoy képes leszek. Fogalmam sincs, meddig bírnám. Alkalmi kapcsikat nem akarok.

Ha eltart három év alatt cseng le egy szerelem, akkor nekem még két évem van, és akkor már 26 leszek. Nekem,ha komolyat akarok, akkor érdemes kivárnom azt az időt, amíg lecseng a szerelem? Egyáltalán tudjátok azt, mikor ért véget? Lehet tudni? Egyik nap felkel az ember, és tudja, hogy vége?

Kíváncsi vagyok, kik hogyan dolgozzák ezt fel.


2010. aug. 16. 00:02
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Én új kapcsolattal,nem vagyok híve az otthon ülök és sajnálom magam verziónak.Azt írod már 9 hónapja tart,akkor ideje tovább lépni,ne a sebeid nyalogasd.:)
2010. aug. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Ne kezdj új kapcsolatot, amíg visszasírod a régit.
2010. aug. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Keves Kérdező. Nekem 2 évig volt egy kapcsolatom, nagyon szerettem a fiut és ő is engem, aztán idővel romlani kezdtek a dolgok, sokat veszekedtünk ő mindig ellépett, bizonytalan és kiszámithatatlan idő mulva felbukkant az életemben és ilyenek. Nagyon szerettem ezért mindig kibékültünk, másfél év után mondtam azt hogy akkor itt elég, lett egy barátom, de vele se volt az igazi mindig az előző barátomat kerestem. Sokáig igy volt ez. Aztán meguntam a játékait, hogy mindig elmenekül, sokáig magamat tartottam rossznak, hogy nem vagyok tul jo. Most azt hiszem találtam valakit, aki mellett jo minden, még ha itt is felhős a kapcsolat. Talán probálj te is a szivedbe látni: emléket szeretsz-e vagy őt. Sok sikert ;)


18L

2010. aug. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

hát ez mindenkinél más.semmiképpen se arra gondolj hogy még mindig őt szereted,meg nem fogsz tudni 1 új kapcsiba belépni,ha így állsz hozzá,és mindig ezek vannak előtted,akkor így tényleg nem megy.ne keress kényszeresen valakit magad mellé,hagyj még 1 kis időt erre.nekem kb. 1 évembe telt mire lezártam mindent,bár a körülmények kicsit másak voltak.előre nem lehet tudni,hogy mikor ér véget,hisz egyén függő,igyekezz programokat csinálni magadnak,hogy minél kevesebbet gondolj rá,így könnyebben lezárod majd.sok szerencsét!


amúgy mellesleg,mikor én lezártam ezt az ügyet(magamban,vele még sokmindent kellett elintézni),rá pár hétre megtaláltam mostani párom,akivel már jegyesek vagyunk:) ha gondolod írj privit és mesélek

2010. aug. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyszer voltam ilyen helyzetben, ő hagyott ott, de én is tudtam már hónapok óta, hogy nem fog ez így menni. Néhány hónappal a szakítás után elkezdtem randizgatni egy sráccal, de inkább csak a szexről szólt a dolog, mert még nem hevertem ki az előző kapcsolatot. Körülbelül egy évnek kellett eltelnie, mire végleg sikerült lezárnom az előzőt és beleszeretni a jelenlegibe :)
2010. aug. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem működik a dolog,jobb minél előbb kilépni belőle,mert később mégjobban fog fájni!Utána nem kell rögtön új kapcsolatba lépni,hacsak nem lép be az életedbe a mégnagyobb Ő.Kell időt hagyni,magadnak,hogy "meggyászolhasd" az előző kapcsolatodat.Ezt a három év statisztikai adatot,ne vedd figyelembe!Teljessen egyénfüggő.Van aki aránylag rövid időn belül túl teszi magát a dolgokon,mert mondjuk nem otthon gubaszt,az önsajnálatban,hanem lefoglalják a barátok/barátnők...stb.Úgy könnyebb.Ha beleugrassz egy következő kapcsolatban,úgy,hogy még mindig a régit szereted,akkor az neked se lesz jó,és az új fiút is csúnyán megbánthatod.A lelkedben te fogod érezni,hogy mikor van vége,és nem lehet előrre tudni.Sok ember szenved,aztán idővel a sors összehozza valakivel,és minden o.k.,sőt jöhet mégnagyobb szerelem is.Ez is egyénfüggő,nem mindenki ilyen szerencsés.Mi a nagy szerelmemmel évekig együtt voltunk,és egyszer csak szó nélkül lelépett,azóta sem láttam.Sose lett lezárva a dolog,így bennem se.Annyira szerettem,hogy azt mondtam,hogy nekem soha többé nem kell senki.Azután kb.egy-két évig nem érdekelt semmilyen pasi,de amennyire lehet élveztem a facér életet (nem pasik terén).Aztán lettek,pár hónapos kapcsolataim,de egyik se volt olyan jó,mint az én nagy szerelmemmel,de nem is akartam komoly kapcsolatot,ezért kiléptem mindegyikből.Sajnos,én abba a kevés tipusba tartozom,akik ha szeretnek valamit/valakit,akkor töténjék bármi örökre szeretni fogja.Tehát,még mindig őt szerettem.Azután udvarolni kezdett egy szimpatikus fiatalember,és vele sem akartam összejönni,az említett okok miatt.Annyira kitartó volt,hogy hónapok múlva mégis összejöttünk.Ennek már több mint öt éve.Nagyon szeretem,és becsülöm őt,hűséges vagyok hozzá meg minden,de sajnos a szívem mélyén még mindig a régi szerelmemért lángolok,ilyen hosszú idő,és nem találkozás után is.Tehát,ha belátja az ember,hogy bármit tesz,és nem menthető a kapcsolat,akkor minnél előbb kikell lépni belőle,de beszéljétek meg higgadtan,és zárjátok le!Sok esély van arra,hogy nem úgy fogsz járni mint én,mert rengeteg ismerősöm,és barátom járt hasonló cipőben,mint te,és később találták meg az igazi szerelmüket.
2010. aug. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :).
2010. aug. 16. 13:19
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyébként ez,hogy nem működik, ezt nem tudom megmondani, mert nem láttam még sokszor, nem intenzív, ahgoy mondják a kapcsolat. Csak nagyon ritkán akar látni, tehát valószínűleg csak kihasznál. Emesenen tartjuk csak a kapcsit. Lehet, hogy élettársa van.

Sajnálom utolsó kommentelő, hogy ilyen szomorú vége lett :(. Tényleg sosem tudhatjuk, mit hoz az élet.

2010. aug. 16. 13:21
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy sejtem, hogy én is olyan típusú vagyok, hogy ha valakit megszeretek, mindig őt fogom szeretni :(. De egyszerre két embert nem lehet úgy szeretni. Tudom, hogy én nagyon ritkán szeretek őszintén. De látom, hogy ha így is alakulna, és mindig szerelmes lennék belé, attól még lehetek boldog, csak el kell fogadnom, hogy így alakult az én életem :). Köszönöm a vigasztalást. Nem hittem volna, hogy valaha is szerelmes lehetek, én azt végképp nem, hogy ennyire.
2010. aug. 16. 13:25
 10/10 A kérdező kommentje:
Az én konkrét bajom azonban nem a szerelem, hanem az emiatt kialakuló pszichés zavarok, pszichoszomatikus tünetek....
2010. aug. 16. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!