Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem képesek...

Az emberek miért nem képesek továbblépni ha nem működik a kapcsolat? Miért kell mindig a megszokást felhozni? Miért féltek az újtól?

Figyelt kérdés
Ha valami nem működik azt miért kell erőltetni?
2011. jún. 9. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Miért nem képesek? Mert még a SZERETET ott van,amit éreznek.És amíg az él,addig KÖZÖSEN helyre lehet tenni a dolgokat..Rá kell döbbeni a hibákra és ezeken változtatni mindkét részről.
2011. jún. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Egy előző kérdésnél írt válaszomat fgom ide bemásolni egy kis változtatással:


A legtöbb ember ki tudna lépni egy kapcsolatból, mégsem teszi, mert jobb kifogásokat keresni. (vannak kivételek) Egy kapcsolat akkor jó, ha meg van benne a sex, az érzelem, a gyengédség, a barátság. Ha csak egyik hiányzik, már el van veszve a dolog. A kihűlt kapcsolatot (még ha fáj is, és van rá lehetőség) el kell engedni, és felmelegedni valaki mással!

2011. jún. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

"Mert még a SZERETET ott van,amit éreznek."


Nem minden esetben van ott.

2011. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Akkor könnyű lenne kilépni:)
2011. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Én azért nem tettem jó ideig, mert úgy voltam vele, hogy ezt a rosszat már megszoktam, nem akartam újra, egy újabb emberben csalódni....
2011. jún. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Jó volna, ha így lenne, de hidd el, van akik utálják egymást, és mégsem szakítanak. Inkább agyon-vissza csalják egymást! Ezek az emberek nem normálisak az tuti! :D
2011. jún. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Mert sokan úgy gondolják, hogy az élet nem egy mozifilm, amit ha elunnak, akkor otthagyják, vagy jegyet vesznek egy másik előadásra.

A "megszokás" mint kifejezés valóban nem fedi, és nem is fejezi ki azt, hogy mihez ragaszkodnak igazán egy kihűlő félben lévő kapcsolatban. Az együtt töltött évekhez, a megélt szép emlékekhez, a valamikori szerelemhez, gyerekekhez, közös otthonhoz (nem vagyontárgyként), összességében, a kiszámítható biztonsághoz.

Külső szemlélő számára ezek lehetnek unalmas, vagy sokkal izgalmasabb élménnyel helyettesíthető dolgok. De akik benne élnek, azok nehezen mondanak le róla. Többnyire egy sokkal szebbnek, és tartósabbnak ígérkező új szerelem szokta hirtelen elviselhetetlenné tenni a "megszokást".

Aztán, vagy tényleg az lesz az igazi, vagy nem...

2011. jún. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

És akkor miért jó az egyoldalú kapcsolat?

Ha tudja az illető hogy a párja nem érzi jól magát a kapcsolatban akkor miért kell mégis vele maradjon, ráerőszakolni magát? Miért kell ennyire önzőek legyenek az emberek?

2011. jún. 9. 20:02
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Csak arra lehet ráerőszakolni magát,aki hagyja is magát..Ha az illető nem akarná,szépen kiadná az útját és megmondaná,hogy soha viszont nem látásra.
2011. jún. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

1. vannak akik kényelmesebbnek találják a langyos sz@rban üldögélést mint hogy felálljanak és kijelentsék: "Én ennél többet érek!" és szakítsanak (persze vannak kapcsolatok ahol még van remény a dolgok rendbehozására de mindenki maga tudja megítélni hogy van e még egyáltalán remény)

2. Vannak akik látják hogy a párjuk nem érzi jól magát a kapcsolatban, de nem érdekli őket, sőt a párjuk se ellenkezik, ilyenkor van az hogy megtalálta a zsák a foltját, társfüggőség a javából


Én valahogy egyik felet se tudom sajnálni (megteszik ők azt helyettem is).

2011. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!