Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő után tud továbblépn...

Mennyi idő után tud továbblépni az, akinek meghal a szerelme?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel 1,5 éve vagyok együtt, a férje 4 éve meghalt egy autóbalesetben, 26 évesen. Látom, hogy szeret, de mindig a férjét emlegeti, közös képeket őriz a fiókjában, nem akarja eladni azt a lakást, amiben éltek, pedig már összeköltöztünk. Azt mondta, hiába kérném meg a kezét, többet nem akar házasodni és gyereket sem szeretne. Meddig működhet ez a kapcsolat, vajon szeretni fog engem is valaha úgy, ahogy a férjét? Vagy én mindig csak egy pótlék leszek?

Kérlek, segítsetek, el vagyok keseredve férfi létemre sajnos!

34/F


2011. szept. 30. 13:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Minden szerelem más.Azzal meg kell bírkózni, hogy a férje az egy külön fejezet volt az életében,és ragaszkodik a közös dolgokhoz(lakás,fotó,emlékek).Ha ő ezt külön tudja tartani tőled,akkor szerintem működhet a kapcsolatotok. Nyílván rosszul esik neked, hogy mindig a volt férjét emlegeti,szerintem ez nem annyira kedves tőle...Beszéld meg vele, hogy úgy érzed nem vagy neki fontos.Ne azt várd, hogy fontosabb legyél az elhunyt férjénél.Te lehetsz neki a legfontosabb, csak egy másik helyet foglalsz el az ő szívében...

2011. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
hát, egy idő után biztos túllép, de ez így számodra szerintem nem kapcsolat, most sajnos csak vagy, de nem mint pár. Üljetek le megbeszélni, hogy ebből lehet még valaha kapcsolat, túl tud e a múlton lépni. Ha nem, akkor sajnálattal mondom, de nincs sok értelme, max mint barátot támogatni.
2011. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A szerelmet nem lehet kikényszeríteni. Sajnos, el kell keserítselek, de nem hiszem, hogy ez jobb lesz. Én a helyedben nem is nagyon tudnám elviselni hosszú távon. Te szeretnéd feleségül venni? Szeretnél gyereket? Ha ő egyiket sem, nem tudod rákényszeríteni, viszont így nem leszel te sem boldog!
2011. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Kolleganőm kicsivel több, mint 1 évig volt együtt a párjával, mikor a srác meghalt autóbalesetben. Előtte 1 hónappal költöztek össze. A kolleganőm kb. 9 évig gyészolt. Ezután egy másik kollegánkkal elkezdtek érdeklődni egymás iránt. 2 és fél éve együtt vannak. :)


A kolleganőm sosem fogja elfelejteni az elöző párját, nyilván fáj neki a történtek. EMlékét őrzi, bár nem fiókban elrakott képekben és nem a párja volt lakásában, de mindennap megemlékezik róla.


Tudod, ha az én párom meghalna, nem hiszem, hogy képes lennék továbblépni. Persze, lányom előtt erősnek kéne maradnom, de azt a mérhetetlen szerelmet, amit iránta érzek, nem hinném, hogy évek múltán arrébb tudnám "pakolni".

2011. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Én nem tudnék továbblépni. A férjem a lelkem másik fele.

Ő az életem.

30/N

2011. szept. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ebben azt talalom erdekesnek, hogy nem tudja ferje halalat feldolgozni, de 1.5 eve egyuttel veled.

szerintem nem csak hogy nem ugy szeret mint ferjet, hanem nem szeret elegge ahhoz, hogy veled tervezze a jovojet. SZerintem atmenetes vagy neki, ne legyen egyedul, stb.

2011. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez mindenkinél változó. Valaki könnyebben tud tovább lépni és van olyan is, aki nehezebben. Nekem is van hasonló tapasztalatom ezzel kapcsolatban. Én 19 évesen veszítettem el a páromat mai napig ismeretlen okból kifolyólag, ő 22 éves volt. Megviselt a dolog, összetörtem, úgy érzem, hogy az emléke örökké végig kísér az életem során, viszont több, mint 2 év kellett, hogy újra kapcsolatba kezdjek. Én is beszélgetek néha róla a párommal (együtt élünk) tudom, neki nem esik jól, viszont jól kezeli a dolgot és megért. Vannak pillanatok, főleg ha évforduló közeleg, akkor muszáj kicsit kibeszélnem a történteket és ezáltal picit megkönnyebbülök. Természetesebben ebből kifolyólag sokkal jobban féltem a páromat. Én csak azt tudom tanácsolni, légy vele türelmes és megértő. Tisztában vagyok azzal, hogy neked sem jó ez a helyzet, viszont egy bizonyos idő után változhat a véleménye! Kitartást!

21/N

2011. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolom, hogy csak egy pótlék vagy, a párod eljutott arra a szintre, hogy tovább kell lépnie, az élet nem áll meg, és ezt meg is tette, azzal, hogy Veled összeköltözött. De ha ilyen tragikusan hirtelen vesztünk el valakit, aki ráadásul a házastárs volt, nagyon nehéz, talán nem is lehet, teljesen elszakadni soha! Bár Hála az Égnek nem történt még ilyen tragédia Velem, remélem nem is fog, tehát nem tudom, hogy az idő segít e.. Az biztos, hogy szeret, hisz ezt bizonyítja minden nap, de Neked el kell fogadnod, hogy lehetséges, hogy soha sem fog tudni teljesen túllépni ezen! Adj Neki időt, az sokat segít, talán a párod esetében is! Megértelek Téged, biztosan nagyon nehéz Neked is! Beszélgessetek, hátha ki tudja adni magából a fájdalmat, és akkor könnyebb lesz Neki az elválás! Ezért igazán nem lehet neheztelni senkire!

Remélem sikerül megoldanotok, és boldogok lesztek!

2011. szept. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Anya nővére 28 volt amikor hirtelen meghalt a férje.

Rá 2 évre összejött a gyerekkori szerelmével,lassan 10 éve hogy együtt is laknak,de a volt férj képe sosem fog eltűnni.Együtt mennek a sirhoz,van kitéve kép,és hasonlók.

Pedig kb 12 éve halott.

Jah,és gyerek csak a volt férjtől van,14 éves,nem akar másikat,pedig a pasi nagyon szeretett,szeretne közöset.

Házasodni szintén nem,árvaságira hivatkozik,de nem ez az igazság.

2011. szept. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Szia, nem ismerem a barátnődet, csak a saját példámat tudom neked elmondani. 18 éves voltam, amikor -szintén autóbalesetben-meghalt a barátom. Utána 4 évig nem volt senkim, teljesen összetörtem. 27 éves voltam, amikor az újszülött ikerlányaim haltak meg pár hetes korukban, az apukájukkal pár hónappal később szakítottunk, nem bírta el a kapcsolatunk azt a tragédiát. Most vagyok 31 éves, 8 hónapja van új kapcsolatom, szegénynek nagyon nem volt könnyű az elején. Sőt, még most sem az néha. Igazából ő segített nekem felismerni azt, hogy mennyi feldolgozatlan dolog van benne, ami mind meggátolja azt, hogy normális életet éljek...Tud mindenről, de nem emlegetem napi szinten a történteket. A babák elvesztése után én is úgy gondoltam, hogy nem akarok gyerekeket már. Nyáron pár hétre emiatt szakítottunk is, ugyanis ő mondta, hogy mindenképpen szeretne majd gyerekeket, nem tudja elképzelni az életét olyannal, aki nem, noha megérti, hogy én miért nem szeretnék. Ez rádöbbentett engem arra, hogy 31 évesen nem feltétlenül kéne lezártnak tekinteni sok mindent az életemben. Felkerestem egy kineziológust, aki azóta is rengeteget segít! Újra együtt vagyunk a párommal és már nem tartom kizártnak, hogy babánk legyen a nem is túl távoli jövőben. Azt gondolom, hogy a múlt-bármilyen fájdalmas is- már a múlt, és annak megfelelően kell kezelni. Ha nem megy egyedül a feldolgozás, akkor szakember segítségét kell kérni. Nagyon sok sikert kívánok nektek, remélem, hogy megoldódik ez a dolog!
2011. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!