Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pokolba kerülök? Anyámék...

A pokolba kerülök? Anyámék csak a beteg testvéremnek segítenek.

Figyelt kérdés

Okádék vagyok? A testvérem (30/N) beteg lett (nem COVID vagy megfázás) van párja, aki jól keres, de nyilván a szüleink is segítenek nekik. Akik szintén jól élnek. Ezzel nincs is semmi baj, nem vagyok irigy.

Én 26/N egyedül élek, dolgozom, de szóvá tettem ma, hogy én miért nem kapok semmit. Tudom, hogy megtehetik a szüleim, hogy nekem is adjanak, nálam is elfér, pláne most.


2021. febr. 5. 20:48
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Elvégre engem is megcsináltak...
2021. febr. 5. 20:48
 2/28 A kérdező kommentje:
Közös video hívás volt tegnap és anyám ott mondta előttem is a tesómnak, hogy “Na, akkor ma utalom a támogatást.” Direkt csinálta így...
2021. febr. 5. 20:50
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ehiszem hogy rosszul esik. De ha ilyen látványosan ignorálnak, akkor te se fussál utánuk. Nem kell velük beszélni és kész. Állj a saját lábadon, úgy látom képes vagy eltartani magadat.
2021. febr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%
problémát esetleg megbeszélítek?
2021. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%
óh, sajnálom... Én is néha olyan vagyok, mint az izolált pont egy gráfban. De ettől még nem jutsz a pokolra. Ők kerülnek oda, mert rád se tojnak, amikor te is igényled a figyelmet és stb...
2021. febr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
16%
és te mit adsz másoknak?
2021. febr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Noti75 ***** válasza:
85%

Nem haragudj, de igen komoly probléma van nálad is azért. A testvéred beteg, feltételezem, hogy komoly betegségről van szó. Nyilván segítik amivel tudják, erről IS szól a család. Neked meg az egészről az jut eszedbe, hogy "ő most kap valamit, én miért nem?" ez szerinted rendben van? Nem annak kellene inkább eszedbe jutni, hogy "tesóm, én tudok valamiben segíteni?" talán inkább ez lenne a helyes kérdés, nem?


Azt írod külön lakásod van, dolgozol, stb. nyilván akkor a te életed most nagyjából rendben van. A tesódé meg nincs. Szerinted nem az a normális, hogy most rá koncentrálnak? Ezt el kellene fogadnod.


Nem jó ha az ember csak pénzben tud gondolkodni és azon idegeskedni, hogy a mâsik nehogy többet kapjon...


De tényleg nem megbántani akarlak ezzel, csak gondolkodj el rajta. És próbáld a másik fél (mondjuk a szüleid) szemszögéből is nézni a dolgot.

2021. febr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
34%

Számomra az az apró momentum érdekes:


videóhívás előtted? akkor nyilván együtt laktok? feltételezem, nem te tartod a szülőket, hanem fordítva?! fizetsz a lakhatásodért/mosás/takarításért/kosztért, stb?

2021. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
61%

Bakker. Ez mekkora! Én 18 eves korom óta egy fillér támogatást nem kértem és nem is kaptam a szüleimtől. Az első fizum óta.


Te meg 26 évesen elvárod ezt?

2021. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
45%
Milyen betegsége van a testverednek?
2021. febr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!