Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha nem törődnek a...

Mit tegyek, ha nem törődnek a beteg testvéremmel a szüleim?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden megfogalmazni, de úgy érzem egy megoldhatatlan élethelyzetbe kerültem és nem tudok kimászni belőle. Gyakran gondolkodom azon, h itt már pszichiáter sem tud segiteni, teljesen tanácstalan vagyok.


Már javában felnőttem és valószínűleg a szüleim sosem foglalkoztak sem a testvéremmel, sem velem. A kötelező életben maradást megkaptuk, nem erről van szó. Viszont lelkileg sosem törődtek velünk, sosem érdeklődtek irántunk. Ha meséltünk valamiről érdektelenek voltak és hamar leszoktunk arról, hogy elmeséljük az életünk meghatározó pillanatait.

Ezen már túl vagyok, nem ez a probléma. Felnőttem, túllendültem, élem az életem vagyis élném, de;


A testvérem kamasz kora óta diabéteszes. Mivel sosem törődtek velünk sem a kialakulása előtt, sem utána a helyzet egyre rosszabbá vált. Tizes évei végére már mentőt kellett hívnom hozzá az alacsony vércukra miatt (a szüleim ekkor dolgoztak és nem foglalkoztak a problémával, sajnos én még nem fogtam fel akkor, hogy totál felelőtlenek). Ha most ugrunk tíz évet, olyan mintha a huszas évei végére nem változott volna semmi. Rosszul táplálkozik, teljesen befordult, depressziós, tartalmatlan az élete és olyan, mintha ez csak engem érdekelne. Már vele élek, de egyedül kevés vagyok hozzá. A szüleim külföldre költöztek. Évekig próbáltam rávenni őket, hogy költözzenek haza és segítsenek, oldjuk meg, zökkentsük ki, de szerintük ez nem probléma és felnőtt emberek vagyunk. Ezzel egyet tudok érteni részben, de itt én cipelem az ő felelősségüket. Ha csak 1-2 évet rászánták volna a testvéremre korábban, nem lenne ma probléma, de így félek egyedül hagyni őt. Testvérként mindent megteszek, de nevelni értelemszerűen nem tudom, pedig igyekszem, de évek óta kevés vagyok hozzá és elfáradtam. Nincs senkije csak én. Élném az életem, de félek, hogy az önzőségem miatt hamar elveszíteném. Nincs kényszer. Nem kényszerít senki erre, de rettegek attól, hogy ha magára hagyom.. egyszer csak meghal.


Beszéltem velük ezerszer, a szüleim a homokba dugják a fejüket, teljesen érdektelenek. A testvéremet kismilliószor kértem, hogy változtasson, segítek bármiben, csináljuk együtt, de nem kér belőle. Azt mondja menjek, költözzek el nyugodtan, éljem az életem. De hogy menjek amikor heti szinten rosszul van? Egyedül még depressziósabb lenne és enni sem enne rendesen. Mintha már félig feladta volna az életet. De mit tegyek, nem akarom elveszíteni, de közben haladnom kéne nekem is. Így is túl sok időm ment rá erre, már megesz a stressz a felelősség és amiatt, hogy nem tudom jól döntök-e, aludni sem tudok rendesen.


És komolyan Nem érzem magam túl aggódónak, csak a tapasztalat beszél belőlem.


Külföldre nem tud költözni, barátnője nincs, barátai alig vannak. Bezárkózott, elszigetelődött. Bárhová hívom nem vevő rá. Túl idős vagyok, hogy noszogassam. Vagyis szerinte és valóban nem akarok ráakaszkodni, de ezerszer végignéztem, ahogy komolyan leesik a vércukra és nem tudom elfogadni, hogy az önzőségem miatt meghaljon. Elég önzőek a szüleim, én nem akarok olyan lenni mint ők.


Hasonló tapasztalata van bárkinek?



2020. nov. 14. 05:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%

Mit mond, ha azt mondod neki: keressetek fel diabetológus szakorvost, dietetikust, teljes mértékben elzárkózik? Ha orvos mondaná el neki ezen élet következményeit, lehet hogy változtatna. Lassú, észrevétlen folyamat amíg a cukorbetegség miatt a károsodás bekövetkezik, de ha már tünetek vannak, akkor késő. Adott esetben hetek alatti megvakulás, neuropathiás fájdalmak, végtagok elvesztése, veseelégtelenség miatti dialízis stb is lehetséges.

Gondolom, ha a vércukra leesik hirtelen, akkor sokszor magas is neki, az effajta kilengések nem tesznek jót. Rossz táplálkozás miatt is lehet azt gondolni, hogy sokszor nagyon magas a vércukorszint.

Nem tudom: Youtube-n tudnál -e találni olyan magyar videót (vagy idegen nyelvűt, magyar felirattal), ahol valaki elmeséli, hogy a cukorbetegséggel nem törődött megfelelően, ezért megvakult, dialízisre kell járnia, vagy éppen megvakult és a lábait amputálni kellett...

Nagyon-nagyon nem vagyok a sokkolás és riogatás híve, de ismertem ilyen embert, akinél a cukorbetegség következtében vakság és veseelégtelenség alakult ki.

Nagyon megható és példaértékű, hogy ennyire törődsz testvéreddel és szíveden viseled sorsát. Nem tudom, meddig áldozhatja fel valaki önmagát a másikért, hogy aztán neki saját élete ne legyen.

2020. nov. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Jaa és sajnos szüleidtől - úgy tűnik - nem várhatsz segítséget, a legjobb lenne dietetikust meg diabetológus szakorvost keresni mielőbb és utasításaikat követni, életmódot váltani.
2020. nov. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem forduljatok szakemberhez. Vak vezet világtalant.
2020. nov. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
Igaza van az előttem szólóknak, szakemberre van szükség. Keress egy jó diabetológust, dietetikust és egy pszichológust is, és vidd el a testvéredet!
2020. nov. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Mindkét esetben azt tudom mondani, hogy sajnos teljes mértékben elzárkózik.

Tisztában vagyok vele, hogy lelkileg már egyikünk sem egészséges, de nem tudok mit kezdeni a helyzettel. Egyedül eljárhatnék szakemberhez, de az legfeljebb csak rajtam segítene ideiglenesen.. A valós probléma megmaradna.

2020. nov. 14. 06:11
 6/28 anonim ***** válasza:
86%
Ha teljesen elzárkózik, akkor menj el helyette te a rendelésre. Kérdezd meg a szakemberektől, hogy te mit tudsz tenni. Milyen ételeket vegyél, mire figyelj stb. Gondolom vércukormérőtök van. A testvérednek kell inzulin vagy más gyógyszer?
2020. nov. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%
Esetleg magánrendelés is szóba jöhet, ők talán többet fognak segíteni, mint egy állami helyen.
2020. nov. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is eszembe jutott, hogy ételekre kérdezz rá stb és olyat főzz-süss amit ehet. Ehhez feltételezem hogy az illető leletei is kellenek.

Fontos lenne szerintem a vérvétel is, a vércukorszint háromhavi átlagát meg tudják határozni.

Ismerek olyat, aki a huszas évei végére megvakult (teljesen) és vesebeteg lett. Az ilyenek se érdeklik?

2020. nov. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
75%

Le leszek pontozva, de

1) a szüleidnek igaza van, a tesód felnőtt ember, nem kötelesek törődni vele

2) a tesód mentális beteg, aki veszélyes önmagára. A háziorvosával beszéld meg, hogy amikor legközelebb rosszul lesz, akkor vitesse be a pszichiátriára

3) te is kezeltesd magad, mert te is mentális beteg vagy

4) költözzetek külön! ÉS A SAJÁT ÉLETED ÉLD, MERT NEM A TE DOLGOD PESZTRÁLNI A TESTVÉRED!

2020. nov. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
52%
Nem ilyen egyszerű, ahogy utolsó leírta, "pontokba szedve" hogy "kinek mit kéne tennie".
2020. nov. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!