Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni ha a testvérem...

Mit lehet tenni ha a testvérem elmebeteg? Hogy lehet egy ilyennel együtt élni?

Figyelt kérdés
Nem dolgozik, nem csinál semmit soha. Fent van az emeleten és egész nap torka szakadtából kornyikál. Nagyon szörnyü. Ilyen melankólikus dalt kornyikál vagy a jó isten tudja mit nem is lehet érteni. Temetésre simán mehetne siratôs dalokat énekelni. 12 éve ezt csinálja csak az elején nem volt ennyire bevadulva. Mivel most már semmi dolga egész nap nyomja, de üvöltve. Nem értem hogy nem megy el a hanga vagy valami. 21 éves srác. Nem lehet vele mi csinál. Anyám már lemondott róla, apámat sose érdekelte de ô már nem is lakik itt. Ha szólunk neki nem érdekli. Nekem is fent van a szobám az emeleten. Na ott konkrétan nem lehet megmaradni. Lent kell lennem egész nap, és felhangositjuk a rádiót hogy ne halljuk. Igazából megtudnám verni mert gyenge is, de nem akarok hülyeséget csinálni mert lehet megölném. Szóval még meg van a józan eszem. De legszivesebben lecsapnám. Én is srác vagyok csak idösebb. Elköltözni se tudok, se pénzem rà, se párom. Én se vittem sokra még eddig sajnos, de nála jobb vagyok. Nem a semmit teszem egésznap és legalább van empátiám. Nem akarok rosszindulatú lenni de neki szerintem orvos kéne, de magától úgyse menne el. Valami nagy baj lehet a toronyban.

2019. dec. 25. 15:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Hívd rá a mosolygós autót. Nem tudom, hogy megy ez, ki kell e vizsgáltatni, ha igen, kivel...
2019. dec. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%

Fogalmad sincs róla mit takar az elmebetegség, igaz?


Mentális problémái lehetnek, mint például a depresszió. Nem szólni kéne neki, hanem azzal a rohadt nagy empátiáddal megértéssel fordulni felé és elbeszélgetni vele normálisan.

2019. dec. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

12 éve ezt csinálja?-Orvos látta?

Nem érte valami trauma?-Iskolában,otthon stb

Lehet vele normálisan beszélgetni?

Vannak barátai?Gyerekkorában milyen volt?

Szed valamilyen gyógyszert?(pszichiátriai gyógyszerre gondoltam)

Egyébként az is megeshet,hogy sajnos mentális beteg.

2019. dec. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Általában egy barátja van. Mindig más mert az elözôek már nem barátkoznak vele. Szóval egy ember csak bizonyos ideig viseli el. Gyógyszert nem szed, orvos sose látta. Kicsinek is lusta volt, de lett volna esze, nem akart tanulni. 2-es neked meg csak annyit sose tudd meg milyen egy ilyennel együtt élni. Nagy kincs a nyugodt otthon.
2019. dec. 25. 17:13
 5/20 A kérdező kommentje:
Azt hogy iskolában érte e valami azt nem tudom.
2019. dec. 25. 17:14
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

#2-es vagyok.


Te kérdezted, hogy mit lehetne tenni, én leírtam. Ha valóban tele vagy empátiával, és meg akarod oldani a helyzetet, akkor ez kellene legyen az első lépés, nem pedig megsértődni kell.

Volt szerencsém skizofrén beteghez, ő valóban elmebeteg sajnos, a testvéred nem az. Nem minden mentális betegség elmebaj.

2019. dec. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem lehet vele beszélni. Ô mindenkinél okosabb, ô jobb, ô sztár lesz, ô gazdag lesz, ô minden lesz munka nélkül. Mégse tudna anyám nélkül létezni. Nárcisztikus személyiségü az egész ember. Lenézi a munkát. Szerinte az is hülye aki fizikai munkát vállall. Ez akkor is nagy szó lenne ha gazdag lenne, nemhogy így.
2019. dec. 25. 18:53
 8/20 anonim ***** válasza:
92%
Csatlakozz hozzá te is nyomjátok duett be
2019. dec. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Neked nincs jobb dolgod, mint, hogy itt papolsz az empátiáról, közbe meg kinyiffantanád a saját testvéred? Mi van?!


Te se keresel semmit, akkor miért nem nézel körül otthon, hogy mit kéne takarítanod, mosnod, főznöd, és invitáld a saját testvéred is, hogy segítsen anyukádnak.


Ez is egy kamu kérdés kb. egy tinédzsertől, aki lövöldözős játékokkal játszik, és a valóságban, meg nem veszi észre a körülötte lévő családtagjait, hogy mondjuk esetleg segíteni kéne nekik. pl. De kibeszélni kitudod, bár ez is kamu szagú. Az empátiát se tudod mit jelent, ha ezt írtad testvéredről. Undorító.


Ő legalább ahogy írtad szerinted "nyivákol", de azt éneklésnek nevezik, és ha hamis?!, legalább neki veled ellentétben vannak érzései, bár lehet, most depis érzései, de te amit írtál, hogy mit csinálnál vele, te nem tudod mi az hogy empátia, mert ha tudnád, nem írtál volna ilyet.


Anyukádnak mennyit segítetek, ha már otthon vagytok? hm?

2019. dec. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy én nem dolgozok? Én nagyon is segitek. Gyere át 24 órára, sirva fogsz innen hazamenekülni. Ô az aki semmit nem rak le az asztalra és még az életünk is rendesen megkeseriti. De te szerintem troll válaszadó vagy, mert ekkora marha nincs.
2019. dec. 25. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!