Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Betegesen félek, hogy elveszte...

Betegesen félek, hogy elvesztem édesanyámat mióta édesapám meghalt?

Figyelt kérdés
Októberben hagyott minket itt az apukám fiatalon. Nem hirtelen halt meg, de akkor is nagyon fáj és úgy érzem nem búcsúztam el tőle rendesen, mert már annyira rosszul volt a végén, hogy nem volt magánál. :( Annyira nagyon hiányzik, hogy megőrülök és mindig csak arra gondolok, hogy anyát is elvesztem majd egyszer. Szinte beteges let azóta ez a félelmem.
2021. febr. 16. 00:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy ezzel mit lehet kezdeni? Nagyon félek, hogy "árva" maradok.
2021. febr. 16. 00:35
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Nos, én is félek, hogy Anyu Édesapám utca megy majd. Félek, féltem Anyut, de nem rettegek. Nem ez tölti ki a napom. Dolgozok, itthon is elvégzem a dolgaim. Éjjelente, van, hogy siratom Aput. Szerintem a győztes, az elvesztést meg kell élni. Akkor tudsz tovàbb menni. Sose felejtsd el, de fel fogod dolgozni. Részvétem.
2021. febr. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Utàn
2021. febr. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Sajnálom a veszteséged, de ez egy olyan dolog amivel minden ember találkozik. A félelem természetes, de hogy ez rettegéssé válik, és a mindennapjaidra rányomja a bélyegét, na az viszont nem. Sablonos dolog tudom, és én sem értettem sokáig, miért kell ilyennel jönni, de végül is igazzá vált, hogy az idő begyógyítja a sebeket.

Amikor apám hosszú betegség után elment, nagyon fiatal voltam. Kicsit bekattantam, de ha nem lett volna édesanyám, valószínűleg sokkal rosszabb állapotba kerültem volna. Anyám kőszikla erejével, tartotta bennünk gyermekekben a lelket, észre sem vettük, hogy Őt magát nincs senki aki istápolja. Annyira természetes volt hogy ott van, erős, és felemel a lelki nyomorból... Ma már Ő sincs mellettünk. Felnőtt vagyok, de mindez olyan érzés volt, mint amikor a hajó a nyílt tengerre téevd, és már sohasem tér vissza...

Hogy mit tehetsz? Fogadd el hogy a halál az élet része, de remélhetőleg anyukád még nagyon sokáig veled marad. Legyél támasza, hiszen Ő is vesztett veled együtt. Keress valaki szakembert, beszélj anyukáddal az érzéseidről, fontos hogy ne vegyen körül titeket a hallgatás.


Beszélgessetek apátokról, emlékezzetek a kedves és megható pillanatokról, és keress valami hitet amiben kapaszkodhatsz!

Nem vagyok vallásos annyira, de hinnem kell hogy létezik mennyország. Miattuk! Nekem ez segített. Na meg az idő.

Annyi minden vár rád, ne hagyd hogy a félelmek elzárjanak a lehetőségektől. Beszélj édesanyáddal, mielőtt nagyobb problémák lesznek! Bocs ha összevissza csapongtam, csak remélni tudom hogy a pozitív üzenet átment!

2021. febr. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én is elég fiatal vagyok még, 18 éves. Vagyis egy apa elvesztéséhez szerinte nagyon fiatal vagyok.

Én állandóan rettegek. Már így is teljesen más az életem...apu nélkül minden olyan más. És ha anyu se lenne teljesen egyedül lennék ebben a világban.

Tudom, hogy nem szabadna mindig ezen kattognom, de ha nem veszi fel azonnal a telót már pánikolok, ha csak arra panaszkodik, hogy fáj a feje minden rosszat beleképzelek. Félek, hogy beleőrülök ebbe. Vagy anyun gondolkozom, vagy aput siratom...

Nektek is részvétem a veszteségeitek miatt:(

2021. febr. 16. 01:17
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Sírd ki magad, add ki a bànatod, az segít. Talán nem jól veszi most ki amit mondok, de mi itt maradtunk, nekünk menni kell tovább. Édesapàd is nyilván azt szeretné, hogy jó életed legyen, hogy boldog légy. Borzasztó veszteség, Aput még én élesztettem újra, nem sikerült. Ezért is emésztettem magam jó darabig. Mikor meghalt, elintéztem a temetést, 1 hétig nem ettem, ki se keltem az àgyból. Aztán azt mondtam, Apu mit szólna, hogy így elhagyom magam? Biztos nem örülne, jól letrógerolna, és igaza lenne. Hidd el, nagyon fàj, de összeszedtem magam, és teszem a dolgom. Nem vagyok olyan vidàm, mint voltam, de van életkedvem. Plusz Anyukám elég gyàmoltalan, intéznem kell mindent, mert ő nem tudja, és tàmogatom lelkileg. Vigyàznom kell rà. És ez a kell, nem a muszàj vagy kötelesség szó megfelelője. "Kell", mert szeretem, és maradjon még sokà.


Neked is megnyugvàst kívànok, és sok erőt, hogy túléld!

2021. febr. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Hittem én is mi lesz velem ha meghalnak?

Meg haltak,én meg élek tovább .

2021. febr. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, ez a legrosszabb korosztály ha ilyenkor történik tragédia. Nem vagy már gyerek, de felnőtt sem, illetve életkorilag igen, de a szülőkről való leválásban ilyenkor nagy szerepe van a szülőknek, sajnálom, ilyenkor a legnehezebb az ilyet feldolgozni, megélni.

De van kiút, természetes amit most érzel hogy félted anyukádat, bár kissé azt érzem hogy teljesen ural téged ez az érzés. Sokmindenki így érezne a helyedben, főleg az életkorod miatt, hiszen még nincs kialakulva a felnőtt életed. Tudom nehéz, de össze kell tartanotok, az aggódásoddal csak hátráltatod a kettőtök életútját. Ne hagyd hogy ilyen vegye el feleslegesen az energiádat. Fogd fel úgy, hogy nem, nem történhet semmi baj anyával. Miért történne? Tehát nem szabad erre gondolni. Ha meg történi? Jövő időben? Akkor azr meg majd akkor kell megoldani ezt a problémát.

Próbálj a jelenben élni, a saját feladataidra koncentrálni, talpra állni, a jövődet építgetni, anyud, és apud is ezt szeretné.

2021. febr. 16. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
99%
Tavaly előtti decemberben halt meg apu, azóta én is paranoiás vagyok. Amikor délutános vagyok, későn érek haza és ilyenkor mindig odaállok anyu szobája elé kinyitom finoman az ajtót és nézem a takarót rajta mozog-e, vesz-e levegőt, mivel nagyon csendben tud aludni. Bemenni nem merek hozzá, mert megijed ha hirtelen felébred. Volt már olyan is hogy éjjel jött egy rossz érzés és akkor néztem meg minden okés-e. Néha nekem is beteges a félelmem azóta, igazából ez ellen sok mindent nem tehetek, anyum már 70éves, ez a kor után már bármikor történhet baj. :/ Te édesanyád jóval fiatalabb lehet, ha nincs valami tartós, súlyos betegsége akkor nem kell aggódnod annyira. Remélem sikerül megnyugodnod.
2021. febr. 16. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Ezekkel a kellemetlen érzésekkel-gondolatokkal kapcsolatban pszichológus tudna segíteni.
2021. febr. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!