Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem akarok hozzá menni nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Akihez anyukám jár nőgyógyászhoz, szüleim azt akarják, hozzá menjek. Anyukám nála szült, apu sógornője is hozzá jár, meg amolyan családbarát, mert apu szülei is ismerik, többször hívták már meg vacsorára, meg a nyaralójuk abban az utcában van, ahol a miénk, így nyáron is sokszor találkozunk, én onnan ismerem. Na most 17 éves vagyok, és lett egy barátom. Anyuék azt akarják, hogy menjek el nőgyógyászhoz, és hát szóba se jöhet, hogy máshoz menjek, ez nekik természetes hogy én is hozzá járjak. Viszont én félek, hogy aztán kifecsegi anyunak, amik ott elhangzanak, meg olyan kínos lenne, ha ezek után majd átjönnek vendégségbe... Viszont anya nem engedi, hogy máshoz menjek, mert az milyen lenne már, meg megsértenénk vele az orvost... hát őszintén, ki nem sz_rja le? Mit tehetnék, hogy elengedjenek máshoz? Miért nem értik meg, hogy nem akarok hozzá menni?
2021. febr. 17. 20:03
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
90%
Esetleg próbálj meg anyukáddal egy mélyebb beszélgetést folytatni arról, hogy te hogyan látod ezt az egészet és miért ellenzed azt, hogy hozzámenj.
2021. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
Orvosi titok tarts is van a világon. Màsrészt, ha tényleg probléma van, kell orvos. Nőgyógyàszt pl. Vàlaszthatsz. Mehetsz màshoz is.
2021. febr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Szépen magyarázd el nekik, hogy számodra nagyon kellemetlen lenne, ezért nem mész. Ha akadékoskodnak simán járj a kórházba rendelésre.

Nem tudnak kényszeríteni.

Amúgy attól ne félj h elmond bármit a szüleidnek, azt neki tilos, nem fogja kockára tenni senkiért az engedélyét.

2021. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%

Megértelek, anyumnak is ilyen családi barát nőgyógyásza van. Én elmentem hozzá 1x családi nyomára, de nagyon rossz volt. Szerintem menj oda ahova menni akarsz és ne kövesd el az én hibám. Állj a sarkadra, mert a te döntésed, hogy ki nyúlhat úgy hozzád ahogy egy nőgyógyász teszi, nem anyukádé. A doki amúgy biztos nem sertődik meg ezen, ha rákerdez, akkor megmondod h az neked kellemetlen lenne. Anyukád pedig igazán megérthetné, hogy a nőgyógyász egy kényes kérdés minden nőnek. Van olyan barátnőm, aki csak nőhöz hajlandó menni, olyan is aki csak férfihez.


Amúgy hogy érted, hogy nem enged el máshova? 17 évesen már mehetsz nélküle dokihoz (gondolom amúgy sem menne be veled...). Nagyobb beavatkozást nem végezhetnek rajtad szülő nélkül.

2021. febr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
99%
Úgy tudom, 16 éves kor után mehetsz önállóan nőgyógyászhoz. Hívd fel a körzetes rendelőt, hátha nem jól tudom. De teljesen megértelek, én sem szívesen mennék ilyen közeli ismerőshöz. Ha pl. szemész lenne vagy fogorvos az más.
2021. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

#4

Szerintem úgy érti, hogy nem fizeti ki a másik orvost.

Erre gondoltam, ezért javasoltam a tb-s rendelést.

2021. febr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Ha engedély nélkül elmennék máshoz, óriási patália lenne itthon belőle. Azért lenne jó, ha az engedélyükkel mennék máshoz.
2021. febr. 17. 20:28
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
5-ös voltam. Szerintem ez az az eset, amikor fel KELL vállalnod a patáliát! Ki kell jelölni a határaidat, különben még 27 éves korodban is a nemi szervedben fognak turkálni, ne haragudj a kifejezésért. Vannak helyzetek, amik tényleg nem érik meg a vitát, de ez abszolút megéri. Menj el másik orvoshoz, és állítsd kész tények elé őket! Azt is szögezd le határozottan, hogy ebbe (és még pár hasonló dologba) nem szólhatnak bele.
2021. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
96%

Épp azt akartam leírni, amit a #8-as.

Ha nem akarsz patáliát, el kell menned ahhoz akihez küldenek.

Ha semmiképp nem szeretnél oda menni, akkor viszont fel kell vállalnod a veszekedést.

Sok ilyen szituáció lesz az életedben (mert ilyen a családod), hogy ha saját döntést akarsz hozni, akkor patália lesz.

2021. febr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
anya, nagyon régóta ismerem a Pista bácsit, nekem kellemetlen lenne előtte mutatkozni. Ezért szeretnék mást választani.
2021. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!