Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes uh-ra szeretnék...

12 hetes uh-ra szeretnék menni. Sajna az sztkban most több hétig szabin vannak, így másképp kell megoldanom. A nőgyógyász csak a terhességi kiskönyvet töltötte ki, beutaló nincs. Ebben az esetben mit tehetek? Nem akarok 20-30 ezret magánra költeni

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat

2019. aug. 9. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt a kórházat felhívnám, ahová tartozol, ott is kell lennie ltrahangnak.
2019. aug. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt dolog, hogy nincs megoldva a kötelező szűrés a terhesgondozóban/sztk-ban/kórházban.
2019. aug. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajna nincs az Sztkban én is ki voltam akadva, mert ott elvileg csak 1 ember foglalkozik uhval... vicc.. Ennyi ha az ember nem akar magánorvoshoz menni.


A nőgyógyászt felhívtam hogy most mi legyen, mivel ő a dél-pestiben ügyeletes, ott szeretnék szülni. Azt mondta csak menjek be oda és megcsinálják. Hát de hogy ha nincs beutaló. Felhívtam a kórházat ott is azt mondta egy ügyeletes nőgyógyász, hogy kiskönyv nem elég.

Erre a nőgyógyászt megint hívtam, azt mondja hogy majd hétfőn megpróbál egy orvoshoz beosztani, de nem sok reményt fűz hozzá, menjek a Ceizelhez.

Nem értem hogy mit nem ért ahhoz hogy nem akarok odamenni.


Szóval a kérdés, ha minden kötél szakad, menjek abba a kórházba ahova kerületileg tartozok csak a kiskönyvvel, vagy esélytelen próbálkozás.

Kiskönyvben van pecsét a beírásoknák hogy a kell a 12 hetes uh.

2019. aug. 9. 17:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hepinetnél voltam, 14 ezer volt kombinált teszttel együtt. TB alapon csak a vérvételértkell fizetni 10-12 ezret. Szerintem bőven megérte. Online be lehet jelentkezni.


A Czeizel felesleges pénzkidobás.

2019. aug. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a terhesgondozót, és mondd el, hogy szeretnél a 12. Uh-ra időpontot. 14 hetes korig mehetsz. Általában 1 hét szabi van, én is csak 13+6 naposan kaptam időpontot! Mondd meg nekik nekkeem nincs pénzed fizetősre, azért fizeted a TB-t, hogy lássanak el. 100% vannak helyettesítés, csak lehet másik rendelőben, akkor adja meg annak a számát, és oda jelentkezel.
2019. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a válaszokat!
2019. aug. 10. 05:49
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

A terhességi kiskonyv önmagában is beutalónak számít a vérvételnél is már úgy 2-3 éve. Soha senkinél nem láttam még egy kötelező(!) vizsgálatnál külön beutalót. De ettől még tévedhetek. Akkor elmész egy másik nőgyógyászhoz kórházon belül és kérsz egy beutalót. Ennyi.


Amúgy a magánnal nem azért járnál jobban, mert ott kepzettebb lenne a genetikus, hanem azért mert maga az uh készülék sokkal jobb. Több eltérést tudnak észrevenni.

2019. aug. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!