Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól határoztam meg azt, hogy...

Jól határoztam meg azt, hogy mi a család?

Figyelt kérdés

Nemrég az alaptörvénybe lett foglalva, hogy mi a család. Szerintem nagyon szűk és rugalmatlan a megfogalmazás, ezért tegnap elgondolkoztam, hogy számomra mik a család pillérei. 12 pontban sikerült összefoglalnom:


1. Legalább két ember közössége ahol:

2. Van szeretet

3. Van bizalom

4. Kimondják, hogy egy család vagyunk

5. Felmerül a hiány érzése, ha nincsenek együtt

a felek:

6. önzetlenül segítenek egymásnak

7. támogatják egymást

8. megajándékozzák egymást

9. készek a közös felelősségvállalásra

10. akarnak egymással minőségi időt tölteni

11. aggódnak egymásért

12. megvédik egymást



2021. febr. 23. 17:05
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Amúgy ha az alaptörvényt vesszük alapul, tekintve a rengeteg válást én is nagyon kevés családod ismerek
2021. febr. 23. 17:33
 12/20 anonim ***** válasza:
60%
a csaladnak teljesen mas fogalma van jogi vallasi pszichologiai sajat ertelemben, de en egyetertek a 12 pontoddal, valahoigy igy van szerintem is
2021. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%

Család lehet bármely két ember. Nem kell hozzá apa, vagy anya, esetleg gyerek. Anya-lánya kapcsolat is lehet simán egy család. Vagy két anya, egy gyermek. Vagy egy pár, gyermek nélkül.

Ennél fogva nekem nem jó a te családmodelled, és erőltetettnek is tartom a kérdésed. Minden ember máshogy gondolja ugyanis, nem lehet egyetemesen kijelenteni, mi a család. Valakinek úgysem lesz jó.

Ettől függetlenül jogilag, pszichológiailag már meg van fogalmazva a család.

2021. febr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%
Nehéz ebben állást foglalni.
2021. febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
31%
Család szerintem 2 szülő (nemtől függetlenül) plusz legalább egy gyerek. A gyerek szerintem szükséges feltétel.
2021. febr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%

Én csak azoknak az álláspontjukra vagyok kíváncsi,aki arra szavaztak,hogy "Nem értek egyet a 12 ponttal és az alaptörvényben foglaltakkal sem"

Ők milyen családot,családokat fogadnak el és milyeket nem?

2021. febr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%
Ők az orbánfób homofóbok. :)
2021. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az a család akikkel egy életközösségben éltek. Ezek lehetnek szülők, testvérek, párod, gyerekek. Sőt van ahol a kutya is pl családtag. Én azzal sem értek feltétlenül egyet hogy anya, apa, gyerekek, mivel ha az anya meg az apa nincsenek együtt akkor ők már nem egy család. Amúgy ha úgy kezdted volna a leírást hogy legalább 2 ember életközössége... Akkor jobban helytálló lenne
2021. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

A te definíciód elég idealista. Ami tök jó, de nyilván az élet nem ilyen.

Ha nagyon le szeretném csupaszítani a cslád fogalmát, akkor én az egy háztartásban, vagyonközösségben élő embereket mondanám.

De nem lehet amúgy egységes meghatározást létrehozni. Tök más a család pl Afrikában, mint nyugati országokban.

2021. febr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
70%
A család érzelmi és gazdasági közösség. Ennyi. Nem több, nem kevesebb.
2021. febr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!