Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges egy ilyen...

Hogyan lehetséges egy ilyen családtag lehatástalanítása, kitétele a családból a hatóságok segítségével?

Figyelt kérdés
Adott az édesapám felesége két gyerekkel. Ugye apám már 73 éves, de szívós fajta, és volt olyan eszes hogy csinált még plusz két gyereket 60 felett már. Szóval a csajsziról: 40 év kb, kvázimodó(görbehátú), életében nem ért el semmilyen sikert el: Soha nem tudott a saját lábára állni, soha nem tudott anyagilag független lenni senkitől sem, agyilag zokni (narcizmus és társai, konkrétan a saját személyiségét nem tudja elviselni), két gyerekkel alig bír, sőt nevelni sem, nem tud főzni, semmilyen szakértelme nincsen, vannak végzettséges papírjai de egy nulla, már nem tudom hány millió forintba kerültek a projektjei, amik mind sehova se mentek, ugyanis nem tudta eladni a saját dolgait sem amit ő csinált mások pénzén. Szóval a csaj az agyrém, semmit nem ad, csak visz, de nem talicskával, hanem IFÁval. Fateromnak nem rég volt egy visszér műtéte, épül fel belőle. Konkrétan a csaj senkit és semmit nem bír aki felett nem tud uralkodni, irányítani, vagy nem tudja beszámíthatóvá tenni, és a faterom állapota ellenére dolgoznia kéne, de nem tud, mert állandóan a csajjal van elfoglalva, meg a gyerekneveléssel. Én ugye nem segíthetek semmiben, mert én az előző házasságából vagyok faternak, és konkrétan a csaj egy rohadék, nem bír (kezdetektől fogva). Nem tudja elviselni, ha valaki jobb nála bármivel is. A csaj nem hagyja, sőt nem bírja, ha én az apámnak segédkezni merem(mindegy miben, bármiben: favágás, fahordás, fal javítás, amit szeretnél). Tehát hogy faterom oldja meg, vagy sehogy dőljön össze a ház is akár. A nővel annyi probléma van. No, én ugye ezt már nehezen tudom tűrni már, sőt nézni is. Fater egyértelműen nem akar semmit sem tenni az ügyben, hagyja magát kizsákmányolni. Nyilván nem foghatom meg a csajt a hajánál fogva hogy akkor mész a zárt intézetbe, hanem konkrétan szeretném hivatalosan kirakatni a csajt, de úgy istenesen. Gyámügy, gyermekvédelem, családsegítő, stb. segítségére gondoltam. Csak ugye, nem csak ennyi az annyi: A gyerekek vannak néha úgy, hogy vegyi anyagok közt játszanak, vagy bekapcsolnak valami munkagépet is akár (hasogató gép pl), anya persze bent van és facebook-on lájkolja az új öko babatörlő kendőt, meg ha kell, akkor valami kézműves bababugyihoz elkéri fatertól a kártyát. Tehát, mint írtam, a csaj nem ért szép szóból, sőt egyáltalán nem lehetséges bármit is csinálni vele, mert ő csak a fateromon keresztül mer velem kommunikálni, ha bármi probléma van. (Lerendeztem párszor, nincs önbizalma) Tehát hogyan lehetséges egy ilyen undorító sz@rházit eltakarítani úgy a picsba ahogy? A drogozás is fent áll a csajnál valószínűleg. (Tű kell hozzá)

2021. febr. 21. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
88%
Azt írtad hogy a felesége. Amíg apud nem akar lépni ez ügyben, igazából nem tudsz mit tenni. Próbálj meg szavakkal hatni rá, hogy a csajnak kell innentől a családfenntartónak lennie. 73 évesen már a nyugdíjas életét kellene élveznie. Gyàmügyet miért kevernéd bele? Akkor apudat is elővennék. Az meg ugyan kit érdekel, hogy neki nem tetszik hogy segítesz apudnak! Segíts apudnak amennyit tudsz, ebben a korban már mindennap ajàndék
2021. febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
39%

agyilag zokni


Bagoly mondja verébnek... Belőled se sugárzik az értelem.

2021. febr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!