Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ebben az esetben?

Mit tudok tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
2 testvérem van, egy 14 és egy 2 éves. Anyukám a 14 éves testvéremmel kórházban van, mivel daganatos, én pedig a nevelőapámmal és a kistesómmal vagyok otthon. A kistesóm tartós beteg, nem ül, nem megy, nem mászik, 1 éves szinten sem tart. Én online oktatás mellet igyekszem őt ellátni. Tudni kell, hogy ő csak anyukámtól és tőlem fogad el ételt és csak mi tudjuk elaltatni. Nevelőapám rá akarja bízni valakire, hogy vigyázzon rá, de én ezt nem támogatom, mivel nem tudná megszokni (anya még nem tud róla), de a nevelőapám azt mondja nekem ebbe nincs beleszólásom.

2021. febr. 16. 23:46
 1/10 anonim válasza:
67%

Azonnal hívd / értesítsd anyukádat! Ez nem játék. A nevelő fater nem passzolhat csak úgy le egy gyermeket ( véleményem szerint) az anya tudta nélkül. A nő szüli meg a gyereket. Ezt csak azert mondom mert mi szenvedünk. A gyereknek, ha az anya törődik vele, és jó az anya nála/ mellette van a helye. Plane, ha csak tőletek fogadja el az ételt. Nevelő faterodat legszivesebben kicsit megleggyintenem terjen ezhez. Mert ha nem ő az apa plane nincs koze hozza. Ha ő, akkor is az anyaval meg kell beszélni. Még ha a gyerek beteg is akkor is felelosseggel tartozunk érte és nem dobjuk el gyáva feregkent! Nem tudom, de ha nevelő apudtol van, akkor meg pláne azonnal értesítsd anyudat!!! Ne engedd csak úgy lepasszoltatni. Szomorú, hogy nked kell felnőtt ként gondolkodni 14 évesen.


Jelzem ez csak saját vélemény!!

2021. febr. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Neveloapadnak igaza van, valoban nincs beleszolasod. Hany éves vagy amúgy?
2021. febr. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

"A nő szüli meg a gyereket." Ja. Ez igaz. Az meg van, hoyg ettől nem több, mint az apja? Hogy azonos jogú szülők?

Az anya jelenleg kórházban van a másik gyerekkel - ami önmagában kamu ugye, hiszen jelenleg nem lehetsz bent szülőként, de mindegy.... - tehát jelenleg épp nem gyakorolja a kicsi feletti szülői felügyeleti jogait. Apuka nyugodtan fogadhat bébiszittert.

2021. febr. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Alszeg csak a kerdezonek neveloapja

A 2 evesnek siman lehet h az edesapja.


Amugy normalis h le akarja venni a 14 eves valarol ezt a terhet

2021. febr. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Hmm, anyukádnak mindenképp tudnia kéne, hogy mit csinálnak a gyerekével. Lehet, hogy a nevelőapád úgy gondolja, hogy nem kéne ezzel terhelni az anyukádat, amíg a kórházban van, amit végül is meg lehet érteni, de attól még nem ártana szólni az anyukádnak. De előtte inkább a nevelőapádat győzködd még egy picit és csak utána hívd anyukádat. De az is lehet, hogy anyukád is úgy dönt, hogy előbb utóbb kéne a testvéred mellé még valaki. Előtte gondolom megismertetnék, hozzászoktatnák. Ez esetben ne aggódj!
2021. febr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Anyukádnak tudnia kéne erről.

Szerintem fogadhatnánatok bébeisztittert, de csak úgy, ha előtte meglátogat titeket és megnézitek, hogy a baba hogyan reagál, hogy viseli.

Esetleg valami rokon, nagymama, aki tudna vigyázni rá nincs?

Azért ez sem a legjobb hogy te oktatás közben foglalkozol vele, neked tanulnod kéne...a bébisztitter csak addig lenne ameddig anyukád benn van a kórházban gondolom.

2021. febr. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

4!


Nyilvánvaló hogy a kérdezőnek nevelőapja, hiszen leírta. Az is nyilvánvaló, hogy nem 14 éves, az a másik testvére.

2021. febr. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%

Aki lepontozott fejtse már ki, hogy miért tette.

Az zavarja, hogy a nő nem szerzett több szülői jogot a szüléssel, mint a gyerek apja?

Vagy nincs tisztában azzal, hogy a járvány alatt egyb14 éves mellett nem maradhat bent senki a kórházban?

2021. febr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
A leírtak alapján a kis testvéred autista gyanús. Ha "csak" amiatt aggódsz, hogy egy idegen nem tudná ellátni a pict, mert nem fogad el semmit senkitől, akkor megyugtatlak. Ha fokozatosan van hozzászoktatva a kisgyerek, akkor minden rendben lesz. Elvégre lesz majd ovis, iskolás is. Akkor is bemegy anyud a tízórai szünetben, mert a gyerek nem eszik nélküle? Már csak azért is érdemes lenne megpróbálni a babyszittert, mert anyukádnak épp elég baja van. Nem beszélve arról, hogy a kicsinek is jót tenne, ha kinyílna előtte a világ.
2021. febr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szólj anyudnak, tudjon mindenről
2021. febr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!