Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy probléma,...

Miért olyan nagy probléma, hogy albérletbe költöznék?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, még otthon élek a szülőkkel, 1.5 szobában. Munka mellett még tanulok is így problémás a zajok miatt a tanulás is.


Ha minden jól megy, pár hónapon belül 12 órás munkarendem lesz, heti kb 3 nap, ami szintén "problémás" lenne az eltérő életritmus miatt.


Szabadnapomon ha délelőtt egy 20 perces sétát megejtenék, arról is el kell számolnom, hová megyek, mikor jövök, miért megyek.


Értem, hogy nagyon jó, hogy félre tudok tenni, de már nem vagyok 13 éves, hogy mindenről el kell számoljak és ahhoz igazodni, hogy pl a napi tanulásommal addigra végezzek, míg a család haza nem ér, mert addig van nyugalom...


Itthon hallani sem akarnak róla, mert pénzkidobás, ráadásul városon belül.


1 millió megtakarítás meg lófitty hitelfelvételre. Igazából már lemondtam arról, hogy saját lakásom legyen, annak ellenére, hogy más módon tudnának segíteni itthon, de nem teszik.



2021. febr. 23. 18:36
1 2
 11/16 sh4rk válasza:
93%
Kontrolláló szülőket hagyd ott mielőbb mert sosem lesz saját szabad életed. A pénz nem minden, a megspórolható összeg sem túl sok, rezsi/fogyasztás mindenhol van. Otthon meg a saját időddel fizetsz, hogy van kit baszogatniuk és nem érzik feleslegesnek magukat..Próbálj meg vkivel bérelni már az első hetekben jó adag felesleges lelki tehertől lehet megszabadulni. :)
2021. febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
20%

Mondjuk én azt nem értem, hogy 1 millió megtakarításod van.

Ha mondjuk 22 éves korodtól dolgozol, és csak havi 50 ezret tettél (volna) félre, akkor is 3 millió lenne. Az már közelebb van egy lakás önerő összegéhez, vidéki városban.

2021. febr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
36%

Azt akartam írni, mint a 12-es, mi tökömet csináltál az elmült 7-8 évben, ha otthon élve is csak 1 millió megtakarításod van?


Ha ennyire nem mennek a pénzügyek, nem biztos, hogy el kellene költöznöd..

2021. febr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is költözz el, akár városon belül is. Ennyi idősen már bőven szüksége van az embernek a saját térre, saját életre. A szüleid meg majd elszórakoztatják egymást.
2021. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

27! vagy, azt csinálsz, amit akarsz, ők meg pampogjanak.


Én 22 éves korom után léptem le. Ha 27 éves koromig otthon kellett volna lakjak, megbolondultam volna, szerintem.

2021. febr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 kovpet ***** válasza:
100%

"Itthon hallani sem akarnak róla, mert pénzkidobás, ráadásul városon belül."


Véleménye mindenkinek lehet, de ez a te életed, tehát a döntés is a tied.

2021. febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!