Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 gyermekes anyuka vagyok,...

2 gyermekes anyuka vagyok, párom nem rég halt meg itt maradtam albérletben, gyesen egyedül, családi segítséggel eddig megoldottunk minden problémát, de most baj van mit tegyek? Mi lesz?

Figyelt kérdés
nem tudtam a távhőt mindig befizetni,biroságra vitték!e miatt elvehetik a gyerekeimet tőlem?
2009. máj. 28. 12:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ne szégyelld nem a Te hibád!Menyélbe a családvédelmi központba!!Hidd el segíteni fognak!Mindent meg kell tenned a gyerekekért!!
2009. máj. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, oda menj be, vagy az önkormányzathoz, létezik egyszeri és rendszeres segély is.

Emiatt nem veszik el a gyerekeket.

Nyugodj meg!

2009. máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
e miatt elvehetik őket tőlem?
2009. máj. 28. 12:05
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Első vagyok!NEMMMMMMMMMM

De kérj segítséget!!Mennyélbe még máma oda ahova írtam!NYUGI!Vannak ennél vészesebb helyzetek,még sem veszik el az anyától a gyerekeket!

2009. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Először is őszinte részvétem. Biztosan nagyon nehéz lehet a helyzeted és hidd el, ezt a hatóság is meg fogja érteni. Egyébként az árvaellátást már utalják, vagy még annyira friss a dolog, hogy még nem kaptatok, mert ha nem akkor hivatkozhatsz arra is. Ha pedig tényleg kevés az az összeg amit kapsz, akkor az önkormányzatnál lehet kérni nyomtatványt és segítenek kitölteni. Nyugi, biztosan nem veszik el a gyerekeket. A fagyhalál nem fenyegeti őket, viszont télen már beleszólhat a gyámhatóság, de akkor is először segítséget fog felajánlani, nem pedig elvinni a gyerekeket. Ha a segítséggel nem élsz, illetve nem megfelelően(alkoholra, drogra költöd a pénzt) és veszélyezteted a gyermekeidet csak akkor vehetik el.
2009. máj. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
most a legkissebb baba 4 honapos és akkor halt meg a párom mi előtt a baba megszületett ezért az árvaellátásra még várni kell nem is kevesett!drog???alkohol????ilyen nálam felsem merült!testvéreim is probálnak vigasztalni hogy ezért nem vehetik el őket,meg hogy nem én vagyok az egyedüli ilyen de nagyon nehéz!!!tényleg segit a család de ekkora összeggel már nem tud!Köszönöm mindenkinek a választ!
2009. máj. 28. 12:24
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Van egy barátnőm aki az önkormányzatnál dolgozik, és tőle tudom, hogy van lehetőség úgynevezett adósságrendező programban részt venni. Részleteket nem tudok, de érdemes lenni az önkormányzat szociális irodájánál is utána érdeklődni.
2009. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem polgármesteri Hivatal gyámügyön dolgozik egy barátnőm és ő mondta, hogy: rossz anyagi helyzetre való hivatkozással nem vehetik el a gyerekeket!!! ha ilyennel találkoznak (akár az iskola, ovoda, környezet jelzi, akár maga az érintett kér segítséget) a megoldásban kell segíteniük, de ez nem hivatkozási ok a gyerekek családból történő kiszakítására.

Akkor veszik el, ha nem törődsz velük, ital, stb... ami itt már elhangzott. De ha látják, hogy igyekszel, akkor mindenképp az anyánál hagyják őket, mert azt már végre belátták, hogy ott van a legjobb helyük.

Fogadd meg, amit itt írtak, családsegítő, polgármesteri hivatal szociális osztály. Nyugdíjnál van olyan, hogy előleget folyósítanak. Tudd meg, van-e ilyen az árvaellátásnál is? Esetleg próbálkozz különböző gyermek-érdekvédelmi alapítványoknál is. Ha mástnem abban segíteni tudnak (mivel egyik-másik igen agitatív), hogy kicsit gyorsítani próbálják a hivatalos eljárást az árvasági intézésénél.

kitartás, ne félj, a gyerekek maradnak, ők a tieid, bármi történt.

Részvétem a párod miatt.

2009. máj. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

Ha albérletben vagy, akkor nem a te neveden van a távhő. Nem tudsz megegyezni a lakás tulajdonosával, hogy fizesse be, te pedig több részletben adod oda neki a pénzt? Egyébként érdemes lenne egyéni fűtésű lakásba költöznöd, jóval alacsonyabb a rezsije.

Amúgy mióta nem fizeted a távhőt? Gondolom, nem egy-két hónappal vagy elmaradva, ha már bíróságon van az ügy.

2009. máj. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeket akkor veszik el, ha veszélyeztetve vannak, ha nem tudod befizetni a távhőt, attól még nem fogják elvenni. pusztán anyagi okok miatt nem ez az eljárás. A cél a családvédelem részéről és a gyámügy részéről is az, hogy a gyerek a saját családjában nőjön fel. Elvenni akkor szokták, ha a gyereket verik vagy alultáplált..., de értelemszerűen nálad nem ez a probléma. Mindenképp kérj segítséget a helyi önkormányzaton a családsegítőben, remélhetőleg kapsz tőlük valami kis támogatást. Sok szerencsét és kitartást kívánok Neked.
2009. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!