Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Még nem vagyok nagykorú,...

Még nem vagyok nagykorú, elköltözhetek így a szüleimtől úgy, hogy ne álljanak úgymond felettem? Mármint, hogy a "szülői jogviszony" megszűnjön? Nemsokára betöltöm a tizennyolcat.

Figyelt kérdés
Még nem vagyok nagykorú, elköltözhetek így a szüleimtől úgy, hogy ne álljanak úgymond felettem? mármint, hogy a "szülői jogviszony" megszűnjön? Nemsokára betöltöm a tizennyolcat. De úgy érzem minden egyes nap egy újabb döfés, és már nem bírom sokáig. Teljesen tanácstalan és kétségbeesett vagyok. Kihez fordulhatok segítségért?
2008. dec. 3. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, hogy szülői jogviszony, nincs. A szüleid a szüleid, a 18. születésnapodig fejre is állhatsz, akkor sem költözhetsz el, maximum gyámhatóságilag kérheted a védelembe vételedet. Ha pl. rendszeresen bántalmaznak, nem kapsz otthon enni, vagy hasonlók, bemehetsz a gyámügyre, ahol elbeszélgetnek veled, és ha jófej az ügyintéző, talán esettanulmányt készítenek. Kimennek hozzátok, felmérik a szociális körülményeidet, pszichológushoz irányítanak. Ezután ha a szakértők megállapítják, hogy a szüleid alkalmatlanok a nevelésre, bekerülhetsz egy intézetbe, vagy kijelölnek számodra egy gyámot a családon belül, aki vállalja a feladatot. Ez lehet nagyszülő, a szüleid testvére, vagy egyéb közeli rokon. Viszont ha már csak nem sok van a szülinapodig, bírd ki ezt az időt! Attól kezdve azt csinálsz, amit csak akarsz.
2008. dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
valószínűleg, akor inkább megérné megvárnom amíg tizennyolc leszek. nagyon hosszú procedurának tűnik, ezt a pár napot még valahogy kivészelem. Aztán meglátom hogyan tovább
2008. dec. 3. 18:19
 3/9 A kérdező kommentje:
egyébként köszönöm, hogy írtál.
2008. dec. 3. 18:20
 4/9 anonim válasza:
51%
Én se vagyok még 18 és én már a barátomnál lakom!!!
2008. dec. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Utolsónak: de csak azért teheted meg, mert a szüleid nem jelentették be a rendőrségen, hogy elmentél otthonról (ami mellesleg kötelességük lenne).
2008. dec. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
93%
De én apám beleegyezése után költöztem el!!!ha te elmondod h miért szeretnél elköltözni akkor biztos beleegyeznének,persze csak ha tudnák h biztos helyre mész!!!
2008. dec. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
lehet, hogy azzal, de engem nem engednének így, tehát várnom kell.. sajnos :(
2008. dec. 3. 18:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem teheted meg, gyakorlatilag igen. Én is 16-18 korom között a barátomnál laktam, de én jó viszonyban voltam a szüleimmel. "Hivatalosan" nem jelenthettem át a lakcímem hozzá, de ettől még ott laktam, mert a szüleim megengedték. De ha rosszban vagytok, és te elköltözöl, akkor simán megtehetik, hogy jelentik a rendőrségen, és még te lehetsz az aki megszívja. De amúgy nekem volt egy koleganőm, aki 17 éves volt és esti suliba járt, és két hónap után közös albérletbe költöztünk, mert nem volt jóban az anyjával és megbeszélték, hogy inkább külön költözik és csak hétvégente találkoznak, nekem meg mondta az anyja, hogy tartsam rajta a szemem.

Ebből amúgy egyik sem egy hivatalos eljárás, ezt a szüleiddel kell megbeszélned. Ha viszont ők ebbe nem mennek bele, akkor meg kell várnod, hogy nagykorú legyél. Mennyi van addig vissza?

2008. dec. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
e hónap vége, csak nagyon kikészítettek ma..
2008. dec. 3. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!