Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kell ajándékot vinni ha...

Kell ajándékot vinni ha "vendégségbe" megyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap apukám felé volt dolgom és felhívtam előző nap, hogy otthon lesz-e, mert akkor beugranék hozzá, úgyis rég találkoztunk. Mondta, hogy persze, menjek.

8 éve van együtt a feleségével, akinek az előző kapcsolatából van egy 10 éves fia, akivel én a büdös életben nem beszéltem soha. Ha nagyritkán náluk vagyok, akkor sem jön ki soha a szobájából, szóval szó szerint semmit nem beszéltem vele.


Felugrottam egy fél órára, aztán rohantam is tovább és az ajtóban apukám megjegyezte, hogy azért a gyereknek hozhattam volna valamit.

Nem teljesen értettem a miértjét, ezt neki is elmondtam.


Ha valahova vendégségbe megyek nyilván viszek valamit a házigazdának stb, de azért nem fogok ajándékkosárral beállítani, mert az apámhoz felugrottam egy fél órára egy kávéra. Ugyanúgy, ahogy rokonoktól én sem várom el, hogy felugranak hozzám egy kávéra vagy dumálni, de azért hozzanak már valamit mert csak...


De apám se hoz semmit amikor 1 évben 1x meglátogat és vele ellentétben én szoktam főzni, veszek rágcsit, üdítőt vagy ha időm nem volt semmire, akkor kaját rendelek.


Nálatok ez hogy szokás?


2021. márc. 4. 08:11
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

6! Úgy, hogy apámmal is ritkán találkozom.

Utoljára mamám temetésén láttam a gyereket, de akkor is csak annyi volt, hogy ráköszöntem (mint mindenkire). Ha meg nagyritkán nála vagyok akkor a gyerek vagy nincs otthon vagy a szobájában van.



8! Nem tudom mikor van a szülinapja, de még apu szülinapján is csak egy telefont szoktam megejteni (ahogy ő is az enyémen), szóval nem is foglalkozom ilyesmivel.


Na ez az, hogy engem nem érdekel hoz-e valamit vagy sem, mert nem ezért hívok át magamhoz bárkit. Pláne rokonokat, akik kis túlzással akkor jönnek-mennek amikor akarnak.

2021. márc. 4. 08:48
 12/37 A kérdező kommentje:

9! Az unokaöcsémnek én is mindig veszek valamit, bár nekem a tesómék a lelkemre kötötték, hogy nem kell mert egyrészt nem azért megyek, másrészt meg azért mert gyerek nem kell mindig venni neki valamit. De őt ismerem, szeretem, rokon. Plusz neki is hasznos dolgokat veszek (legutóbb pl találtam babáknak olyan poharat amivel a cumisüvegről lehet átszoktatni a sima pohárra).


10! Nem tudom, vele is párszor találkoztam. Az esküvőn 1x, meg a nagyszüleim temetésén. Ha jól számolom akkor ezalatt a 8 év alatt talán 5x. De nem vagyunk rosszban, csak nincs miről beszélgetni, nem ismerjük egymást.

2021. márc. 4. 08:51
 13/37 anonim ***** válasza:
21%
egy tabla csokit azert vinnek neki de mast nem es nem mindig
2021. márc. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
92%
#9 Miért kell külön állatfajként tekinteni a gyerekekre? Miért kellene a pénzt költenie rá, csak azért mert jajjjj, GYEREK, úristen :D Ha szeretnék egymást az más kategória, de a kérdező leírta, hogy olyan udvariatlan bunkó a kölyök, hogy a szobájából sem hajlandó kimenni még egy köszönés erejéig sem. Vagy ez sem számít, mert GYEREK?
2021. márc. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

14! Engem nem zavar, hogy bunkó vagy ilyesmi, mert tényleg semmilyen kapcsolatom nincs vele. Ha köszönne se lenne, mert akkor is ritkán látom, eszembe nem jutott egyáltalán az, hogy létezik. Pusztán csak elugrottam mamám házába az apámhoz, semmi közöm a gyerekhez. Ha látom köszönök neki (vagy visszaköszön vagy nem, de inkább az utóbbi), ennyi erővel a szomszéd gyerekeit is meglephetném rendszeresen valamivel, mert azokkal legalább beszélgetni is szoktam és sűrűn látom őket. :D


Ezért sem értettem apám reakcióját, hogy mi közöm van nekem ehhez az egészhez...

2021. márc. 4. 09:03
 16/37 anonim ***** válasza:
93%
14, na igen. Mondjuk megértem a gyereket is mert idegenek egymásnak, minek tobzódjon ott, a végén az lenne hogy minek van ott beszélgetni sem lehet tőle. Egy köszönés azert illő lenne. Mas a rokon gyerek es mas egy kb idegen. Az apja vele él neki fontos, de en nem várnám el hogy hozzon valamit a gyerekem főleg ha csak beugrik. Szerintem a gyerek amugy nem is tud erről,lehet az anyja felől fúj a szél.
2021. márc. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
96%

Mondjuk én simán visszaszóltam volna apámnak, hogyha a "gyerek" elvárja az ajándékot, akkor a minimum az lenne a részéről, hogy legalább annyira kidugja a képét a szobájából, hogy köszönjön.


Mellesleg tíz évesen már nem olyan kicsi. Egy három évesnek még lehet sláger, hogyha vendég jön, kapjon valamit, de ezt legkésőbb iskolásként illik kinőni.

2021. márc. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
83%
azt írtam volna, amit 9:08
2021. márc. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 DeMoR ***** válasza:
8%

Szóval te szerinted egy felnőtt és egy gyerek az ugyan az? Szóval a gyerekek is megcsinálhatják az adóbevallásodat, a műtétedet, kezelhetik a részvényeidet, pénzügyidet, stb? Még jó, hogy külön kategória az isten szerelmére :D Teljesen másképp beszélsz, viselkedsz egy gyerekkel, mint egy felnőttel. Vagy talán a hétvégi beb@szást, meg a szexuális életed is kibeszéled egy gyerekekkel? .. És ugyan miért is viselkedne egy számára kvázi idegennel kedvesen EGY GYEREK? FELNŐTTKÉNT már képesnek kell lenned arra, hogy elvonatkoztatsz tinédzser szintű érzelmeidtől és FELNŐTTKÉNT viselkedsz, nem pedig ripacskodsz. ^^


Már hogyne lenne a családtagod kérdező? Konkrétan a mostoha testvéred ha akarod ha nem. :o Vagy ennyit számít a vér?:/ Szinte több generációsan meg vagy sértődve apukádra, ezért mindenkire is akihez köze van? Felnőttként illik a következő generációkkal tisztelettel és szeretettel bánni. ^^

2021. márc. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 DeMoR ***** válasza:
0%
(az első bekezdés leginkább a 13-hoz szól:D)
2021. márc. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!