Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kell ajándékot vinni ha...

Kell ajándékot vinni ha "vendégségbe" megyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap apukám felé volt dolgom és felhívtam előző nap, hogy otthon lesz-e, mert akkor beugranék hozzá, úgyis rég találkoztunk. Mondta, hogy persze, menjek.

8 éve van együtt a feleségével, akinek az előző kapcsolatából van egy 10 éves fia, akivel én a büdös életben nem beszéltem soha. Ha nagyritkán náluk vagyok, akkor sem jön ki soha a szobájából, szóval szó szerint semmit nem beszéltem vele.


Felugrottam egy fél órára, aztán rohantam is tovább és az ajtóban apukám megjegyezte, hogy azért a gyereknek hozhattam volna valamit.

Nem teljesen értettem a miértjét, ezt neki is elmondtam.


Ha valahova vendégségbe megyek nyilván viszek valamit a házigazdának stb, de azért nem fogok ajándékkosárral beállítani, mert az apámhoz felugrottam egy fél órára egy kávéra. Ugyanúgy, ahogy rokonoktól én sem várom el, hogy felugranak hozzám egy kávéra vagy dumálni, de azért hozzanak már valamit mert csak...


De apám se hoz semmit amikor 1 évben 1x meglátogat és vele ellentétben én szoktam főzni, veszek rágcsit, üdítőt vagy ha időm nem volt semmire, akkor kaját rendelek.


Nálatok ez hogy szokás?


2021. márc. 4. 08:11
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy a gyerek várja el az ajándékot vagy nem tudom a saját rokonai mihez szoktatták hozzá, de ez megint nem az én dolgom.

Meg valóban nem az az első gondolatom amikor átmegyek nagyritkán, hogy egy idegennek kedveskedjek.


Persze lehetne kötekedni, mert ritkán megyek és most kivételes alkalom volt, hogy legalább kávé volt ott. Meg felhozhatnám neki, hogy nem rémlik egy olyan karácsony se a 30 évem alatt amikor vett volna nekünk bármit is, ezért nem is értem a "számonkérést" egy vadidegen gyerek felé.

2021. márc. 4. 09:13
 22/37 A kérdező kommentje:
19! Te teljesen hülye vagy? Hogy lenne a mostohatesóm? Írtam is, hogy a nő előző kapcsolatából van a gyerek, semmi közöm hozzá. De ha a mostohatesóm lenne se hatna meg, ugyanis semmilyen kapcsolat nincs köztünk.
2021. márc. 4. 09:15
 23/37 anonim ***** válasza:
94%

Megkérdezném apámat, hogy miért is kellene vinnem ajándékot? Érdekelne a válasza.

Te semmit nem csináltál rosszul, ő a fura.

2021. márc. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 DeMoR ***** válasza:
12%
Édesapád ha elvette a nőt, akkor hivatalosan az. ;D
2021. márc. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Oké DeMoR, te vagy a tipikus példája annak, amikor a hülye osztja az észt. :D
2021. márc. 4. 09:19
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
De ha vinnél ajándékot, hogy tudnád átadni neki, ha nem áll szóba veled?
2021. márc. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
11%
Hát illik valamit, de nem kötelező.
2021. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
89%
kar, hogy akkor nem jutott eszedbe megmondani, hogy te tőle se kaptál soha karácsonyra se, az illett volna, akkor?
2021. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
26, ez jó kérdés. :D
2021. márc. 4. 09:23
 30/37 A kérdező kommentje:
28! Én ezeket a dolgokat már elengedtem, nem is foglalkoznék vele, csak most úgy eszembe jutott emiatt. De lehet legközelebb (majd megint 1 év múlva) megkérdezem, ha újra szóbahozza.
2021. márc. 4. 09:24
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!