Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kell ajándékot vinni ha...

Kell ajándékot vinni ha "vendégségbe" megyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap apukám felé volt dolgom és felhívtam előző nap, hogy otthon lesz-e, mert akkor beugranék hozzá, úgyis rég találkoztunk. Mondta, hogy persze, menjek.

8 éve van együtt a feleségével, akinek az előző kapcsolatából van egy 10 éves fia, akivel én a büdös életben nem beszéltem soha. Ha nagyritkán náluk vagyok, akkor sem jön ki soha a szobájából, szóval szó szerint semmit nem beszéltem vele.


Felugrottam egy fél órára, aztán rohantam is tovább és az ajtóban apukám megjegyezte, hogy azért a gyereknek hozhattam volna valamit.

Nem teljesen értettem a miértjét, ezt neki is elmondtam.


Ha valahova vendégségbe megyek nyilván viszek valamit a házigazdának stb, de azért nem fogok ajándékkosárral beállítani, mert az apámhoz felugrottam egy fél órára egy kávéra. Ugyanúgy, ahogy rokonoktól én sem várom el, hogy felugranak hozzám egy kávéra vagy dumálni, de azért hozzanak már valamit mert csak...


De apám se hoz semmit amikor 1 évben 1x meglátogat és vele ellentétben én szoktam főzni, veszek rágcsit, üdítőt vagy ha időm nem volt semmire, akkor kaját rendelek.


Nálatok ez hogy szokás?


2021. márc. 4. 08:11
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
#19 Te beteg vagy 😂😂😂
2021. márc. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is az asszony mondhatta, hogy sose viszel a gyereknek semmit, gondolom, ezzel rágja apád fülét. Ha apád ilyen "ajándékb.uzi" lenne, valami csekélységet neked is vitt volna, mindig, ha ment hozzád.

Ha nekem mondja ezt, válaszként biztos odanyomom: te vagy a példaképem, apu, te se hoztál semmit, mikor jöttél, én meg tőled tanulok.

2021. márc. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, miért is kellene ajándékot vinni ilyen esetben bárkinek.

Hiszen ez nem is igazán "vendégség" csak szimplán össze futsz a saját apáddal.


Vendégségben is alapvetően akkor illik vinni valamit, ha valamilyen komolyabb összejövetel van, a házigazda süt, főz, mosogat rád, ott töltöd a napot, eszel, iszol. Kvázi az ajándékoddal beszállsz a költségeibe, kárpótolod...vagy nem is ez a jó szó, inkább úgy mondanám, hogy ezzel köszönöd meg a fáradalmait.

2021. márc. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
0%

(#27)

ugyanazt mondom, mint a többiek, hogy illik, kösz a lepontozást!

2021. márc. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Igen, vendégségbe evidens, hogy az ember visz ezt-azt, de ez egy kicsit más helyzet.
2021. márc. 5. 11:49
 36/37 anonim ***** válasza:
Akkor nem muszáj vinni, mi se mindig szoktunk. Csak esetleg pezsgőt ha utólag boldog új évet kívánunk.
2021. márc. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Én se örülnék egy ajándéknak, amit egy ismeretlen fazontól kapok.

Az se ajándék, hogy kétszer az asztalra, hogy majd adják oda neki.


Van sok gyerekem, be is bszna, ha valamelyik "vendég" protokoll szerint érkezne, sőt!

Nem állunk túl jól mostanában, szóval mondtam már nekik, hogy ne vegyenek nekem semmit.

Épp elég ajándék életem végéig, hogy vannak.

2021. márc. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!