Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy semelyik...

Miért van az, hogy semelyik családtagom nem bírja felfogni, ha azt mondom, hogy nem akarok az adott témáról beszélni?

Figyelt kérdés

Évekig azt hittem, hogy leesik nekik, ha passzívan nem beszélek arról az éppen adott dolgokról, ha kérdeznek, akkor válaszolok, de a lehető legrövidebb úton.

De soha nem esett le nekik, így mostanában inkább kimondom, hogy hagyjuk a témát. Anyám megsértődik rajta, de folytatja, nagynéném úgy tesz, mintha meg se hallotta volna, sőt jobban rááll a témára, beszélgetés közben rákeres a neten, mutogat képeket, hogy arra gondolok-e. Ilyen szempontból nagymamám a legszerencsésebb, vele csak olyan témákat próbálok félbe szakítani, amitől rosszul vagyok, de ő letudja annyival, hogy "dehogy vagy te rosszul" aztán csodálkozik, hogy falfehéren ülök, de legalább leáll a témáról. A többi rokon még csak jellemzően azt csinálja, mint nagynéném.



Komolyan, miért ignorálják, ha én nem akarok beszélni egy adott témáról?


2021. márc. 4. 08:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs eszük azért, és nem értik meg hogy nem akarsz beszélni a témáról.

Menj el otthonról olyankor ha kérdezgetnek és csak este menjél haza vagy éjjel akkor leállnak majd a hülyeségükkel mert elkezdenek keresni és ha megleszel ugymond akkor mond el nekik, hogy hogy ha nem hagyják abba a hülyeségüket örökre elmész és többet nem mész haza! Ettől talán beijednek a lökött marhák(már bocs hogy ezt mondom) és nem cseszegetnek többé!

2021. márc. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szüleiddel élsz még?Ha igen akkor nem fogja abbahagyni a témázást.Nagynénédhez ne menj és azokhoz sem akik bsztatnak,ennyi.Mást nem tudsz tenni vagy elviseled hogy arról beszélnek amiről nem akarsz.Gondolom idegesít már eléggé hisz akkor nem írtad volna ide ki gyakorira.Nem fogják megérteni úgysem ha mondogatod hogy ne témázzanak.Hatásos ha nem mégy oda és akkor nincs miről beszélniük.Ha kérdezik miért nem mégy lerázod őket hogy nem érsz rá.Rühellem az ilyen embereket.Nem értem miért nem lehet tiszteletben tartani ha valaki nem akar vmiről beszélni főleg nem állandóan.Nekem egy ismerősöm volt hasonló.Meg volt pukkadva ha mondtam hogy nem akarok vmiről beszélni.Mikor ő nem akart azt persze tartsd tiszteletben😊
2021. márc. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre, de fura lenne, ha éppen meglátogatom mamám (ő normálisabb, hozzá szívesen megyek, mert ritka az ilyen gond), véletlen pont akkor jön nagynéném, vagy nem tudom, hogy ő is ott van, akkor fura lenne rögtön fordulni ki az ajtón :D
2021. márc. 4. 09:07
 4/14 A kérdező kommentje:

Anyuékkal lakom igen. Az idegesítőbb személyeket nem látogatom, csak "ha muszáj" és akkor is a szüleimmel. De anyám meg adja alájuk a lovat, ha úgy találkozunk, hogy ő is ott van.


Inkább mamánál futok össze velük.

2021. márc. 4. 09:09
 5/14 anonim ***** válasza:
Fura nem fura ezt tedd vagy nem hagynak békén.Mondod hogy elfelejtetted hogy még menned kell vhova azt kész
2021. márc. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Anyád min lovagol ennyire?Mi a gond veled?Itt leírhatod ha akarod mert anonim az egész
2021. márc. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Mi az a konkrét téma?
2021. márc. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Kérlek, ird mar le, hogy mi az, mert lehet hogy tenyleg annyira alap dolog, hogy azert csodalkoznak.
2021. márc. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem egy alap témáról van szó, hanem aktuális beszélgetéstől függ. Ha egy témáról lenne szó, megírtam volna.
2021. márc. 4. 10:28
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

De milyen típusú témák????


Nem hinném, hogy olyasmi, hogy mi a kedvenc ételed, vagy holnap milyen idő lesz...


Babavállalás? Párválasztás? ilyenek???

2021. márc. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!