Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy semelyik...

Miért van az, hogy semelyik családtagom nem bírja felfogni, ha azt mondom, hogy nem akarok az adott témáról beszélni?

Figyelt kérdés

Évekig azt hittem, hogy leesik nekik, ha passzívan nem beszélek arról az éppen adott dolgokról, ha kérdeznek, akkor válaszolok, de a lehető legrövidebb úton.

De soha nem esett le nekik, így mostanában inkább kimondom, hogy hagyjuk a témát. Anyám megsértődik rajta, de folytatja, nagynéném úgy tesz, mintha meg se hallotta volna, sőt jobban rááll a témára, beszélgetés közben rákeres a neten, mutogat képeket, hogy arra gondolok-e. Ilyen szempontból nagymamám a legszerencsésebb, vele csak olyan témákat próbálok félbe szakítani, amitől rosszul vagyok, de ő letudja annyival, hogy "dehogy vagy te rosszul" aztán csodálkozik, hogy falfehéren ülök, de legalább leáll a témáról. A többi rokon még csak jellemzően azt csinálja, mint nagynéném.



Komolyan, miért ignorálják, ha én nem akarok beszélni egy adott témáról?


2021. márc. 4. 08:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nagynéném esetében:

Iskola, jövőbeli tervek, hogy haladok a bármivel amit meg kéne csinálni (nyelvvizsga, jogsi), meg az, hogy szerinte muszáj lenne egyetemre mennem

Anyámnál pedig simán az, hogy a saját nememhez vonzódok-e(ha igen lenne a válasz, akkor az undorító szerinte)

Egyébként a politikai állásfoglalásomról nem szeretnék beszélni.


Nagymamnál az egyetlen kényes téma az, hogy nem szeretek arról beszélni, hogy csirke vagy disznóvágásnál hogy kell levágni az állatot.

2021. márc. 4. 10:43
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el arról beszélni, hogy aznap milyet szartál, és kérdezgesd őket erről.

Jókedvűen, érdeklődőn.


Nagynénéd menstrual még, tampont használ, vagy betétet, esetleg maradt a régimódi vattacsomagnál?

Annyi jó téma van, legyél offenzív!

2021. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Én olyan szívesen lennék offenzív, de én is kínosan érezném magam tőle. :D
2021. márc. 5. 10:25
 14/14 apababa ***** válasza:
60%
Amikor valakinek ilyen problémái vannak a családdal akkor ez jelzi hogy megérett a szüleitől való leválásra. Ha tudsz lépj, ha nem türj. A való életbe is lesz olyan ami nem tetszik, dolgok vagy emberek de egy biztos azok nem szeretnek és onnan már nehezebb tiplizni.
2021. márc. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!