Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságkötés után megszetném...

Házasságkötés után megszetném változtatni a nevem.Melyiket választják jobban a mai fiatalok? Mennyibe kerül kb?

Figyelt kérdés
2021. márc. 4. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha megházasodtok,automatikusan átneveződhetsz tehát ingyenes. Ha utána meggondolod magad akkor már kell fizetni.

Ma divatos a 2 név (Nagy-Kovács pl) vagy ha felveszed a férjed vezetéknevét és a tiedet elhagyod teljesen. De azt válaszd ami neked tetszik.

2021. márc. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem a "Kovácsné Nagy Katalin" forma is gyakori.

Mi meg pl egyáltalán nem változtattunk nevet.

2021. márc. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Ingyenes.

A fiatalok többsége a duplikált vezetéknevet használja.

2021. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

A feleség a házasságkötés után (ha a feleség eredeti neve Kis Éva, a férj pedig Nagy Ádám):


kizárólag a maga teljes nevét viseli – Kis Éva

férje teljes nevét viseli a házasságra utaló toldással, amelyhez a maga teljes nevét hozzákapcsolhatja – Nagy Ádámné Kis Éva vagy Nagy Ádámné

a férje családi nevét viseli a házasságra utaló toldással és ehhez a maga teljes nevét hozzákapcsolja – Nagyné Kis Éva

a férje családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét – Nagy Éva (ebben az esetben akármennyi későbbi házasságkötés ellenére sem szükséges változtatni a nevén)


A férj a házasságkötés után:


kizárólag a maga teljes nevét viseli – Nagy Ádám

a felesége családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét – Kis Ádám

A férj, illetve a feleség a házasságkötés után házassági névként családi nevüket is összekapcsolhatja, hozzáfűzve a saját utónevét – Nagy-Kis Ádám és Nagy-Kis Éva, vagy Kis-Nagy Ádám és Kis-Nagy Éva.



Házasságkötéskor ingyenes a névváltoztatás.

2021. márc. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Én nem tervezek házasodni a következő években, de mint sok lány én is gondolkoztam rajta.

Valószínűleg akkor venném fel a férjem vezetéknevét ha valami jól hangzó neve van ( ez csak egy példa de ebben a formában lenne pl. Kiss Ica voltam és Nagy Ica lennék) vagy pedig teljesen megtartom a saját nevem és örökre Kiss Ica maradok.

Elég egyedi a vezetéknevem, nagyon szeretem is amúgy (de ide nem akarom kiírni ezért hoztam ezt a példát^^)

2021. márc. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Lehet öregesnek gondolni, de nekem a -né tetszik huszonéves létemre, azt is tervezem felvenni (közeljövőben házasodunk).

Javaslom, te is azt válaszd, ami NEKED tetszik. Kit érdekel más véleménye meg, hogy mennyire trendi?

2021. márc. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

30 vagyok, nálunk újra divatos a Kisné Takács Mária forma.

Nekem is így van a nevem, buliban nem -né ként mutatkozom be, de munkában igen.

2021. márc. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Egy tanácsot adnék, ha nem haragszol. Ne legyen hosszú! Előtte több szóba kerülő változatot írj le többször. Így könnyebben választasz.
2021. márc. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

6

Én is -né lettem. :)

A saját nevemet nem szerettem és apámhoz amúgy se igazán kötődök, ha meg simán veszem fel a férjem vezetéknevét,akkor nem jön le idegeneknek,hogy férjnél vagyok. Én meg szeretek férjnél lenni.

2021. márc. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pl ha oda jutunk párommal sem fogom felvenni a nevét. Így ismernek már mindenhol (de főleg a szakmámban), a nevemet szeretem, ha hirtelen Dr. X helyett Dr. X-Y vagy Dr.Y lennék szerintem csak lenne mindenki. Yné Dr X bénán hangzik, Y Alfonzné pedig akkor se leszek ha kötél általi halál a másik opció :D

Igazából ahány ház annyi szokás, azt válaszd, amelyik neked a legszimpatikusabb, amivel tudsz azonosulni, ha (jó esetben) életed végéig így hivatkoznak rád. Persze díj ellenében menet közben változtathatsz ha nagyon nem tudsz vele megbékélni

2021. márc. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!