Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan ember aki megbánta...

Van olyan ember aki megbánta hogy gyermeket vállalt?

Figyelt kérdés

Olyan van sok, aki, bár nehezen, de megoldja a nevelést, és komoly megpróbáltatást jelent neki, de semmi pénzért nem csinálná vissza. Úgy is mondhatjuk hogy ők jelentik neki az élet értelmét.

Na de van olyan aki, ha visszacsinálhatná, inkább gyermektelen maradt volna?

Miért?


2021. márc. 12. 11:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az én szüleim.


Amúgy ezt a legtöbben nem fogják még maguknak sem bevallani, akkora tabu.

2021. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Sokan, csak itthon boszorkányüldözés ha elmondod.
2021. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
23%
aki nem akar gyereket annak nincs, aki pszichopata annak nem is lehet, én azt mondom az ellenkezőjére van sok példa. a te esetedre nem ismerek (de nagyon szomorú lenne, és igen, azt tartom pszichopatizmusnak, ha valaki nem lenne képes szeretni a saját családját :c)
2021. márc. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Rengetegen, csak kb megköveznek, ha be mered vallani.


Ismerősi körömben a legtöbb gyerekes szülőn látszik, hogy fogalma sem volt, mit vállal (azt hitte, anyaság-apaság > habos-babos bódottság - a lónyavalyát) és már most kivan a tke az egésszel, pedig még kétéves sincs a gyerek.


De amikor elmondom, hogy én nem fogok szülni, nem szeretnék gyereket ezért-azért-amazért, akkor önző dög vagyok. :D Ki érti ezt?

2021. márc. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
46%

Azok bánják meg, akik nem szándékosan tervezték hogy legyen. Meg akik még mentek volna bulikba, szórakozni, nyaralni stb és most a gyerek miatt nem lehet.

De ez nem a gyerek hibája... Nagy eséllyel ilyenkor a szülők jelleme nem túl kerek. Szellemileg érettnek lenni sokaknak nehezebb, mint testileg.

Ezzel akarva akaratlanul megnyomorítják a gyerek lelkét is hosszú távon.

2021. márc. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
4- az a gondolatmenetük, hogy ha már nekik szar, neked se legyen jobb...
2021. márc. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
4-es, csak azért mondják, hogy neked se legyen jobb.
2021. márc. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
#4 Tudod ez olyan, mint a vidámpark. Akármennyire is szar, folyton mosolyogsz, hogy az utánad levő is felüljön rá.
2021. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem erről a témáról sokkal kevesebb indulattal lehet ma már beszélgetni online fórumokon mint a kényelmi csaszarmetszesrol.

De szerintem egyébként kevesen vannak akik úgy bánják meg hogy valami értelmesebb ez csináltak volna helyette, mert az olyanok eleve nem vállalnak gyereket sőt meglepő módon az olyanoknak valahogy sosem csúszik be tabi mellett sem...

2021. márc. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Sokan vannak, akik névtelenül be szokták vallani, hogy már nem vágnának bele. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy megbánták volna vagy ne szeretnék a gyerekeiket, sokkal inkább azt, hogy mar megtapasztalták, mennyi melóval és lemondással jár.
2021. márc. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!